REKLAMA

#SzybkośćJestKobietą – Women Power Series na Służewcu

Po raz pierwszy do wielu lat, w sezonie 2020, na Torze Wyścigów Konnych Służewiec zostanie rozegrany cykl wyłącznie dla amazonek. W zdominowanym przez mężczyzn świecie wyścigów Women Power Series pozwoli na pokazanie coraz jaśniej świecących gwiazd - młodych dziewczyn - dobrych jeźdźców, które mają odwagę zmierzyć się z tą trudną dyscypliną.

Pomysł na wznowienie na Służewcu gonitw przeznaczonych wyłącznie dla amazonek pojawił się tak naprawdę z wielu powodów. Żadnego z nich nie można określić jako najważniejszy. Wszystkie mają duże znaczenie. Otóż pierwszy z nich to niekwestionowany wzrost znaczenia i roli kobiet w tym sporcie. To nie specyfika Polski, a raczej trend światowy. Coraz więcej dziewczyn odgrywa znaczącą rolę w jeździectwie, w tym także w wyścigach konnych.

Kolejnym powodem, dla którego gonitwy dla amazonek znalazły się w planie gonitw na rok 2020, to chęć wzmocnienia w ten sposób popularyzacji wyścigów konnych w Polsce. Organizując serię 5 gonitw w tym sezonie, od czerwca do października Totalizator Sportowy, mecenas Toru Służewiec chce pokazać, że wyścigi to doskonały adres dla ambitnych dziewczyn, które kochają adrenalinę, a pasja nie pozbawia ich atrybutów kobiecości. Gonitwy w ramach cyklu rozgrywane będą na takich samych dystansach i warunkach, jak pozostałe wyścigi w planie gonitw. Warunek specjalny jest tylko jeden – koni dosiadają wyłącznie kobiety.

#SzybkośćJestKobietą – Women Power Series na SłużewcuMateriały prasowe partnera

Cała seria gonitw jest dość zróżnicowana. Znalazły się w niej krótsze i dłuższe dystanse. Młode, mniej doświadczone konie i wprawione konie wyścigowe obu ras. Seria tych wyścigów ma wyłonić amazonkę roku, która zostanie oficjalnie nagrodzona podczas Gali Zakończenia Sezonu 2020 specjalnym wyróżnienie.

Gonitwy, które eksponują siłę i determinację kobiet, są również znakiem naszych czasów. Podkreślają nowoczesne spojrzenie na sport i potrzeby marketingowe rynku. Należy tutaj podkreślić, że inicjatywa ta jest odpowiedzią na sugestie ze strony środowiska wyścigowego. Wielokroć dziewczyny, które na co dzień jeżdżą w wyścigach odwołują się do przykładów gonitw dla amazonek na świecie. Wymieniają kobiety w nich startujące jako swoje autorytety w rozwoju kariery sportowej.

#SzybkośćJestKobietą – Women Power Series na SłużewcuMateriały prasowe partnera

Celem powstania Women Power Series jest nie tylko wzmocnienie motywacji i ambicji kobiet biorących udział w rywalizacji na wyścigach konnych, lecz także stworzenia „produktu”, który stanie się atrakcyjny dla potencjalnych sponsorów. Tak zorganizowana seria wyścigów dla amazonek, stanowi bardzo atrakcyjne pole do działania marek pragnących dotrzeć do młodych, ambitnych kobiet, które lubią niecodzienne wyzwania.

#SzybkośćJestKobietą – Women Power Series na SłużewcuMateriały prasowe partnera

Intencją Toru Służewiec jest wprowadzenie zmian, których charakter będzie stały. Wiele przedsięwzięć efekty przynosi nie natychmiast, a po dwóch czy trzech latach. Dlatego mając na uwadze perspektywę korzyści, chcemy kontynuować cykl w kolejnych latach. Można powiedzieć, że ten projekt generuje co najmniej dwie istotne dla wartości. Pierwsza to promocja i budowanie, nazwijmy to marek osobistych amazonek startujących w planowanych gonitwach dla dziewcząt. Jest to bardzo ważne, aby wyścigi w Polsce cieszyły się rozpoznawalnymi gwiazdami. Taki cykl będzie także silnym impulsem motywującym dla biorących w nim udział. Nietrudno sobie wyobrazić, że dziewczyny będą między sobą zawzięcie rywalizować. To z pewnością będzie je budować sportowo. Druga wartość, którą wierzę - umacniamy, to element wizerunkowy dla Służewca. Miejsca, które oferuje ciekawy program, a także coraz ciekawsze narzędzia marketingowe dla potencjalnych reklamodawców i sponsorów. Oczywiście, sezon ma już dzisiaj wpisane tradycyjne, silne marki, będące dzisiaj największym magnesem dla publiczności jak np. Derby czy Wielka Warszawska. Warto jednak nie ustawać w wysiłku szukania, tworzenia, kreowania nowych argumentów dla tych, o których uwagę, jako organizator walczymy – cykl komentuje Dominik Nowacki, Dyrektor Toru Wyścigów Konnych Służewiec.

#SzybkośćJestKobietą – Women Power Series na SłużewcuMateriały prasowe partnera

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA