[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Sukces dla opornych, czyli lekcja silnego charakteru w najnowszym WH

Nie bez powodu Joanna Jędrzejczyk trafiła na okładkę najnowszego Women's Health – to doskonały przykład  kobiety, która dzięki swojej pasji i sile charakteru osiągnęła sukces. W październikowym numerze znajdziecie więc artykuły poświęcone sile, konsekwencji i walce o swoje. Aha, czeka też na Was specjalny dodatek modowy WH Styl.

Joanna Jędrzejczyk na okładce Women's Health Joanna Jędrzejczyk na okładce Women's Health

Sukces dla opornych

Woody Allen, poproszony o udzielenie porady młodym artystom, powiedział: „Z mojego doświadczenia wynika, że gdy ktoś rzeczywiście napisze scenariusz lub powieść, to jest na dobrej drodze do (…) wydania książki, w odróżnieniu od zdecydowanej większości ludzi, którzy mówią mi, jak bardzo by chcieli pisać, ale poddają się na samym początku”. Lub krócej: 80% życiowego sukcesu to podjęcie działania. Zbyt proste? Niekoniecznie.

Badania przeprowadzone przez psycholog dr Angelę Duckworth odpowiadają w końcu na pytanie, dlaczego jedni ludzie odnoszą sukcesy, a inni nie. Sama pani Duckworth, która w dzieciństwie z ust nauczycieli i rodziców słyszała, że geniuszem nie jest i prochu nie wymyśli, w badaniach nad ludzkim umysłem przeszła przez licencjat na Harvardzie, magisterium na Oxfordzie, doktorat na Uniwersytecie Pensylwania i udowodniła, że ani talent, ani bardzo wysokie IQ, ani żadna iskra boża nie decydują o tym, czy osiągnie się w życiu sukces czy nie.

REKLAMA

Co więcej: posiadanie wrodzonego talentu może być wręcz pułapką, bo od młodych lat mami mrzonką geniuszu i zwalnia z systematycznej pracy. A za każdym wybitnym występem, sportowym rekordem czy nową teorią względności stoją tysiące nudnych, żmudnych i przyziemnych działań. Bo to konsekwencja w dążeniu do celu jest główną podwaliną sukcesu. Konsekwencja napędzana pasją.

To bardzo dobra wiadomość dla nas wszystkich, którzy mamy słomiany zapał, przepełniony kalendarz i dziesiątki innych wymówek – konsekwencji i uporu w dążeniu do celu można się nauczyć. Jak? Zajrzyj do październikowego wydania WH na stronę 57. W odpowiedzi na pytanie, co naprawdę jest Twoją pasją, pomogą rozważania singielki i wykład prof. Rafała Ohme o potędze intuicji kilka stron dalej.

Na lekcję uporu i walki o swoje zapraszamy na s. 94 – historia Joanny Jędrzejczyk pokazuje, jak ze skromnej dziewczyny z Warmii można stać się najgroźniejszą kobietą świata i – wszystko na to wskazuje – gwiazdą Hollywood. Jest dowodem na tezę Nietzschego, że wybitne jednostki to po prostu dobrzy rzemieślnicy.

Najnowsze, październikowe wydanie WH czeka już na Ciebie w kioskach i salonikach prasowych. Cały numer – całkowicie za darmo – możesz przejrzeć na naszej stronie (kliknij w zdjęcie okładki).

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij