Stranger Things 3: to musisz wiedzieć

Czwartego lipca Amerykanie świętują Dzień Niepodległości. A my? Premierę trzeciego sezonu Stranger Things. 

Netflix Media Center
fot. Netflix

Nowy sezon Stranger Things - o czym będzie?

Muzyka, scenografia i fantastyczni aktorzy. W tym serialu po prostu trudno się nie zakochać. Na trzeci sezon musieliśmy trochę poczekać, ale wszystkie znaki na niebie i pod (upside down) mówią nam, że będzie on co najmniej tak dobry jak dwa poprzednie.

W trzecim sezonie powrócimy do miasteczka Hawkins w stanie Indiana. Połowa lat osiemdziesiątych, upalne lato. Dzieciaki mają wakacje, a więc i dużo wolnego czasu. Romanse kwitną, zmieniają się relacje między bohaterami. Okres dojrzewania w pełni. Sielską atmosferę przerwie niebezpieczeństwo, któremu może zapobiec tylko Eleven i spółka.

Co więcej? Zobaczymy za dwa dni. Aktorzy nie zdradzają szczegółów, chociaż w sieci nie brakuje wycieków. Niektóre z nich mówią, że w trzecim sezonie pojawi się nowa postać - dziewczyna o imieniu Robin - która odkryje mroczne tajemnice Hawkins. Ważną rolę ma również pełnić siostra Lucasa. Nie chcemy psuć Wam (i sobie) zabawy, dlatego zamykamy strony ze spojlerami i odliczamy godziny do premiery.

Stranger Things 3 - obsada

W obsadzie na szczęście obyło się bez niespodzianek. W nowym sezonie pojawią się: Millie Bobby Brown (jako Eleven), Finn Wolfhard (jako Mike), Gaten Matarazzo (jako Dustin), Caleb McLaughlin (jako Lucas), Noah Schnapp (jako Will), Winona Ryder (jako Joyce Byers), David Harbour (jako szeryf Hopper), Natalia Dyer (jako Nancy Wheeler), Charlie Heaton (jako Jonathan Byers), Matthew Modine (jako Dr Martin Brenner), Joe Keery (jako Steve Harrington), Cara Buono (jako Karen Wheeler), Sadie Sink (jako Max Mayfield) oraz Dacre Montgomery (jako Billy).

Po trailerach widać, że bohaterowie nie są już dziećmi. Zarówno w serialu, jak i w realnym świecie, aktorzy dorastają. Finn Wolfhard w jednym z wywiadów powiedział, że w nowym sezonie, oprócz wieku, wzrósł też poziom aktorstwa całej ekipy. Chyba wszyscy zgodzą się, że w pierwszych dwóch sezonach młodzi byli świetni. Czy oznacza to, że teraz będą genialni? Nie mamy nic przeciwko.

Bracia i szeryf o nowym sezonie

Twórcy serialu (bracia Matt i Ross Duffer) wyznali w rozmowie z Entertainment Weekly, że  pracując nad trzecim sezonem inspirowali się m.in. filmami Indiana Jones i Jurassic Park. Według braci, nowe odcinki są jednocześnie niezobowiązujące, intensywne i przerażające. "To przez te szalone połączenie efektów dźwiękowych, które według nas wyróżniają trzeci sezon" - powiedział Ross. 

Z kolei w wywiadzie dla Digital Spy, serialowy szeryf Hooper (David Harbour) zdradził, że w nowym sezonie zobaczymy wiele niespodziewanych i wzruszających momentów. Aktor dodał też, że odcinek ósmy jest "najbardziej poruszającą rzeczą, jaką kiedykolwiek zrobili". Cholera, chcemy to już zobaczyć!

Zobacz też: Dlaczego relaks działa jak kosmetyk. Bo serial to relaks, prawda?

Stranger Things na Openerze

Polscy fani "dziwniejszych rzeczy" będą mieli okazję zobaczyć swoich ulubionych aktorów z bliska. W środę, 3 lipca, Open'er Festival odwiedzą Finn Wolfhard i Caleb McLaughlin. Aktorów będzie można spotkać w Alter Stage o godzinie 17:00, gdzie odbędzie się sesja Q&A. Lubicie Mike'a i Lucas'a? Nie może Was tam zabraknąć.

Zobacz również:
REKLAMA