Steruj swoim domem przy pomocy jednego przycisku [The Button Fibaro]

A gdyby tak choć na chwilę odłożyć smartfon, ale nie tracić dostępu do zdalnych funkcji? To możliwe. Za dotknięciem czarodziejskiego guzika.

fibaro guzik mat. prasowe Fibaro

Steruj jednym urządzeniem

Dziś prawie wszystkim można sterować z poziomu telefonu. Ma to swoje zalety, bo – praktycznie rzecz biorąc – telefon masz zawsze przy sobie. Jednak wyszukiwanie różnych opcji (najpierw odblokować, potem aplikacja, potem menu, potem wyszukać funkcję), gdy telefon masz w torebce, a w rękach siatki pełne zakupów lub właśnie zagniatasz ciasto, bywa bardzo niewygodne. Ale jest rozwiązanie: jeden przycisk. Ten najważniejszy, który możesz wcisnąć nawet łokciem.

The Button firmy FIBARO to taki właśnie analogowy, wygodny i maksymalnie prosty w obsłudze wyzwalacz różnych akcji inteligentnych urządzeń w domu. Jeśli więc masz w domu np. inteligentne światła, telewizor, podłączony do sieci system żaluzji, sterowanie ogrzewaniem i klimatyzacją, czujniki dymu czy wody, automatyczną bramę albo przynajmniej smart gniazdka elektryczne, to każde z tych urządzeń możesz podpiąć do Buttona.

The Button jest przenośny i oczywiście bezprzewodowy, możesz więc go zamontować lub zwyczajnie postawić w dowolnym miejscu i mieć swobodny dostęp do wszystkich inteligentnych rozwiązań. Guzik współpracuje z kontrolerami systemu FIBARO lub urządzeniami Apple. Zobacz poniżej, jak można go wykorzystać w praktyce.

Wyobraź sobie, że...

Zobacz, jak wiele rzeczy można uprościć. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia.

Dzień/noc

Budzisz się, wciskasz guzik, a wtedy zapalają się światła, odsuwają zasłony na oknach i włącza ekspres. A wieczorem wszystko gaśnie

Wielki klucz

Wychodzisz z domu i jednym przyciskiem skręcasz ogrzewanie, zamykasz okna, wyłączasz telewizor i uruchamiasz alarm.

Na pomoc

Chora babcia, którą się opiekujesz, może jednym wciśnięciem guzika wysłać do Ciebie alarmowego SMS-a i otworzyć drzwi ratownikom.

Zawsze jasno

Parcie na pęcherz budzi Cię w nocy. Po wciśnięciu guzika zapalają się delikatne światła, i to w łazience. Nie błądzisz i nie wybudzasz się.

Guziki w innym stylu

Nam najbardziej podoba się design The Button FIBARO, ale są też inne guziki.

ELGATO EVE BUTTON

Przypomina trochę budzik. Funkcjonalność podobna do buttona FIBARO, ale dostępne są tylko trzy akcje. Kompatybilny z Apple HomeKit.

Cena: 239 zł www.evehome.com

FLIC BUTTON

Kolejny model, również dysponujący jedynie trzema akcjami. Może współpracować z aplikacjami w telefonie albo z kupowanym oddzielnie hubem Flic.

Cena: 149 zł www.flic.io

LOGITECH POP

Trzy możliwe do wywołania akcje. Wymaga wpięcia do gniazdka dodatkowego tzw. mostka. Kompatybilny z HomeKit, a przez aplikację POP także z innymi systemami.

Cena: 412 zł www.logitech.com

ZOBACZ TEŻ: 4 gadżety dla zabieganych mam [sprzęt miesiąca]

Zobacz również:
REKLAMA