Sprzęt miesiąca: opaska Muse do medytacji

Myślisz, że nad wszystkim panujesz? Spróbuj pomedytować, a przekonasz się, że za dużo myślisz. Da się coś z tym zrobić.

Muse opaska producent

Gdybyśmy miały stworzyć definicję hasła „Chwila dla siebie” w oparciu o to, na co ją przeznaczamy, w słowniku pojawiłoby się pewnie: zakupy, serial, maseczka i porządki. Tymczasem najlepszym synonimem tego określenia powinna być medytacja. Coraz więcej twardych danych pokazuje, że wystarczy kilka minut dziennie, żeby poprawić jakość swojego życia. Łatwo powiedzieć – kto próbował kiedyś medytować, ten wie, że ćwiczenie umysłu (potocznie: „siedzenie i nicnierobienie”) jest jednym z trudniejszych treningów.

Opaska Muse 2 ułatwia naukę kontrolowania swojego umysłu, ciała czy oddechu. Za pomocą czujników EEG przekłada aktywność mózgu na wskazówki, które w formie dźwięków (np. tropikalnego deszczu przechodzącego w ulewę – można wybrać swój pejzaż dźwiękowy) wracają do nas z aplikacji jako informacja zwrotna. W ten sposób Muse 2 prowadzi przez medytację, pomagając opanować głowę, ruchy, oddech i tętno.

Muse 2, brainshop.pl (cena: 1289 zł)

Rzeczy do rzeczy: prywatny klub fitness

Skakanka

Od tej, na której skakałaś na podwórku, różni się nie tylko ceną. Lekkie rączki i dwie ciężkie linki o różnej wadze, do tego opatentowany szybki sposób ich wymiany. W pakiecie aplikacja treningowa.

Crossrope, 120 $, crossrope.com

Kółko

Dla niektórych oldskul, dla tych, którzy używają – klasyk. Proste urządzenie do ciężkiego treningu. Must have na małej przestrzeni. Angażuje mnóstwo mięśni, ale efekty najbardziej widać na brzuchu.

GO Sport, 49,99 zł

Rower szosowy

Komfortowe miejskie damki z koszyczkiem są motywacją, by zrezygnować z samochodu, ale gdy już wkręcisz się w kręcenie, będziesz chciała więcej, szybciej, dalej i pewniej. Stąd bierze się trend na szosówki. Zwłaszcza te karbonowe, jak VENTO6.0.Kross, 5999zł 

REKLAMA