[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Soda oczyszczona - zastosowanie w kuchni [11 patentów]

Nie ma wielu tak prostych w obsłudze i tanich rzeczy, które miałyby tak wszechstronne zastosowanie. Przekonaj się i poznaj 11 sposobów na sodę oczyszczoną w kuchni.

soda oczyszczona zastosowanie w domu

1. Omlety puszyste jak nigdy? Sekret jest prosty: na 3 jajka dodaj pół łyżeczki sody oczyszczonej.

2. Skończył Ci się proszek do pieczenia, a piekarnik już nagrzany? Wymieszanie 1/4 łyżeczki sody oczyszczonej z połową szklanki zsiadłego mleka rozwiąże problem.

REKLAMA

3. Dosypanie 1 łyżeczki sody do wody w garnku podczas gotowania kalafiora zlikwiduje nieprzyjemny zapach w kuchni. W dodatku kalafior pozostanie śnieżnobiały.

4. Fasola jest dla nas świetna, ale powoduje wzdęcia. Szczypta sody podczas gotowania pozbawia ją tej przykrej właściwości.

5. Zmiękczysz twarde mięso, nacierając je sodą oczyszczoną i wkładając je na kilka godzin do lodówki. Potem dokładnie je opłucz.

6. Panierka na kotletach będzie bardziej chrupiąca, jeżeli do tłuszczu na patelni dodasz szczyptę sody.

7. Zapach smażonych ryb w całym mieszkaniu? Nie będzie go, jeżeli potrzymasz je wcześniej przez godzinę w roztworze zrobionym z 1 litra wody i 2 łyżek sody oczyszczonej.

8. Jeżeli przesadzisz w trakcie gotowania z ilością octu lub soku z cytryny, szczypta sody złagodzi kwasowość potrawy.

9. Pozbędziesz się wszystkich zanieczyszczeń z warzyw i owoców, płucząc je w misce zimnej wody z 2 łyżkami sody oczyszczonej. Potem opłucz je w bieżącej wodzie.

10. Zapach czosnku, cebuli lub ryb długo utrzymuje się na dłoniach, to fakt. Zastąp mydło pastą z 2 łyżeczek sody i odrobiny wody, wetrzyj ją w dłonie i opłucz. Teraz można podstawiać do całowania.

11. Mieszanka z 1 łyżki sody, 1 łyżki soli i wody świetnie czyści kuchenne deski do krojenia - drewniane i plastikowe. Po zabiegu opłucz je w gorącej wodzie.

Także cytryna ma wiele zaskakujących właściwości. Poznaj 21 patentów na cytrynę w kosmetyce, kuchni i sprzątaniu.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij