[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.8

Small talk: sztuka prowadzenia rozmowy

Wydaje się, że w czasach smartfonów to ginąca sztuka. Ale opanowanie jej pozytywnie wpłynie na związki oraz karierę. Jaką pozę przyjąć podczas rozmowy? Co powiedzieć? Jak zapamiętać imiona i poradzić sobie z kłopotliwymi pytaniami? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek.

rozmawiający znajomi fot. shutterstock.com

Język ciała: co zrobić z rękoma, kiedy rozmawiasz?

Przyjmij tę pozę

Niech Twoje ręce spoczywają swobodnie po bokach (jeżeli zachodzi potrzeba, możesz nimi gestykulować, ale z umiarem). Jeżeli to Ci pomoże poczuć się swobodnie, możesz palec jednej ręki włożyć do kieszeni.

Tego nie rób

Kiedy ludzie czują się niepewnie, często stają z dłońmi zaplecionymi przed sobą. Albo na wysokości genitaliów, albo na wysokości piersi, co od razu tworzy wrażenie, że budujesz przed sobą mur niedostępności.

Dlaczego to ma znaczenie?

„Każdy romans, tak jak i każdy biznes, rozpoczął się od rozmowy – mówi dr Bernardo J. Carducci, psycholog z Indiana University Southeast. – Pozornie lekka pogawędka może okazać się punktem przełomowym w naszym życiu”.

Po pierwsze

Twierdzisz, że jesteś nieśmiała? Podczas spotkań towarzyskich schowaj smartfon do torebki. Podnieś głowę i uśmiechnij się. Nikt nie podejdzie do osoby, która wydaje się być pochłonięta bez reszty swoim Instagramem. Kluczowe jest, aby nie umykać wzrokiem, tylko patrzeć ludziom w oczy, życzliwie i z uśmiechem. To pomaga stworzyć atmosferę zaufania.

Rozwinięcie

Jeżeli pogawędka z nowo poznaną osobą pozostawiła w Tobie niedosyt, zaproś ją na kawę czy piwo. Zbyt często ostatnio poprzestajemy na dodaniu kogoś do znajomych na Facebooku i na tym osobisty kontakt się urywa.

Co powiedzieć?

Powiedzmy to sobie od razu: Twoje „otwarcie” nie musi być szczytem wyrafinowania i dowcipu. Nie sil się na oryginalność. Chodzi o to, żeby było bezpretensjonalne i miłe. Skomentuj coś, czego oboje doświadczacie: kolejkę do kasy, muzykę czy nawet pogodę (tak, to też temat). I zapytaj o coś. Np. na imprezie możesz spytać, jak długo zna gospodarzy. I już rozmowa się toczy.

Sprawdź także, jak dobrze przemawiać i jak pokonać nieśmiałość

REKLAMA

REKLAMA

rozmawiający znajomi fot. shutterstock.com

Miej plan: rozmowa z szefem

Spotykasz szefa podczas robienia kawy? Przygotuj się do takiej pogawędki. Dowiedz się, czym się interesuje. Skoro już wiesz, że sztuką, następnym razem spytaj, czy był na tej nowej wystawie w muzeum.

73%...

...podróżnych nie ma nic przeciwko pogawędce z pasażerem obok (źródło: TripAdvisor).

Małe kryzysy: o co można się potknąć

Zapominasz imion?

I nie pamiętasz, jak nazywa się osoba, z którą rozmawiasz? Najlepszą taktyką jest utrwalanie sobie przez powtarzanie. Jak tylko usłyszysz, że ktoś mówi do niej „Aniu”, użyj tego kilka razy w rozmowie.

Męczą Cię pytania

Możesz natknąć się na nietaktowne osoby, które zadają Ci pytania przekraczające granicę prywatności. Zamiast się obrażać, uśmiechnij się, zażartuj (albo powiedz: „To dobre pytanie”) i zmień temat.

Strategia wyjściowa

Musisz wyjść wcześniej, a nie chcesz nikogo obrazić. Wyślij sygnał ostrzegawczy, ale zapytaj o coś. Np. „Muszę wyjść za 20 minut, ale jeszcze chciałabym usłyszeć coś o waszej podróży do Indii”.

WH 07-08/2016

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij