Słuchawki bezprzewodowe do 300 złotych

Słuchawki bezprzewodowe są ostatnio bardzo popularne i producenci znanych marek i tych dopiero wkraczających na rynek dosłownie zalali sklepy różnymi modelami. Chcesz słuchać muzyki podczas treningu, na spacerze, przy prasowaniu czy podczas podróży, ale nie cierpisz plączących się kabli? Zobacz, na co zwrócić uwagę przed zakupem, i co warto kupić do 300 złotych.

Słuchawki bezprzewodowe Shutterstock.com

Zanim zdecydujesz się na zakup słuchawek bezprzewodowych, zastanów się, czy naprawdę potrzebujesz takich bez kabelka, bo chociaż słuchawki bezprzewodowe są bardzo wygodne, to jednak mają też pewne wady, o których lepiej jest wiedzieć zawczasu zamiast się sparzyć. Na szczęście w większości przypadków i zastosowań bezprzewodowe słuchawki sprawdzają się doskonale.

Wady słuchawek bezprzewodowych

 1. Trzeba je ładować
  To największa wada tych słuchawek. Słuchawki bezprzewodowe są gotowe do pracy zawsze, nawet jeśli przypomnisz sobie o nich na 5 minut przed wyjściem na pociąg. Bezprzewodowe niestety trzeba naładować, żeby można je było sparować. Na szczęście współczesne słuchawki bezprzewodowe są coraz mniej energożerne, a stosowane w nich baterie coraz wydajniejsze, więc po pierwsze - jedno ładowanie wystarcza na długo, po drugie - w dobrych słuchawkach wbudowano systemy szybkiego ładowania - często wystarczy kilka minut podłączenia do ładowania, żeby zapewnić godzinę lub więcej słuchania. 

 2. Gorzej synchronizują dźwięk z obrazem
  Nawet bardzo dobre słuchawki bezprzewodowe odbierają dźwięk z pewnym opóźnieniem. O ile podczas słuchania muzyki, podcastów czy audiobooków nie ma to żadnego znaczenia, o tyle już w oglądaniu filmów potrafi przeszkadzać - widzisz, jak aktor coś mówi, ale dźwięk dociera do Ciebie z minimalnym opóźnieniem. Niektórzy znoszą ten brak idealnej synchronizacji bez problemu, ale są też tacy, którzy nie potrafią w ten sposób oglądać filmów.  

 3. Łatwiej je zgubić
  Tradycyjne słuchawki na kablu stanowią jedną całość. Często poskręcaną i zaplątaną, ale jedną całość. W przypadku słuchawek bezprzewodowych są to co najmniej dwa elementy - słuchawki (jeden lub dwa elementy), ładowarka i kabelek, a jeśli wybierzesz model z ładującym etui, to tych elementów może się zrobić nawet 5. 

Zalety słuchawek bezprzewodowych

A właściwie zaleta - bo ich największa zaleta jest wspomniana już w nazwie - nie mają przewodów, a więc możesz w nich swobodnie chodzi, iść do kuchni zrobić sobie kawy, biegać, skakać robić skłony bez zaczepiania, bez splątanych kabli, z dala od źródła dźwięku. 

Jakie są rodzaje słuchawek bezprzewodowych?

Bezprzewodowe słuchawki można podzielić na dwie główne grupy:

 • Słuchawki nauszne
 • Słuchawki douszne

Słuchawki nauszne mogą być otwarte lub zamknięte, zazwyczaj oferują lepszy dźwięk niż te douszne, chociaż nie jest to zasada - dobre słuchawki douszne (tzw. pchełki) potrafią grać o wiele lepiej niż większość tanich słuchawek nausznych.

Słuchawki douszne mogą być douszne alb dokanałowe. Dokanałowe wkłada się głębiej do ucha, oferują też zazwyczaj lepsze basy. Audiolodzy uważają, że te dokanałowe, jeśli się ich nadużywa i słucha muzyki długo i bardzo głośno, mogą uszkadzać słuch szybciej niż pozostałe rodzaje słuchawek. Mamy jednak nadzieję, że Ty zachowasz rozsądek i nie będziesz podkręcać głośności na maksa. 

Świetne słuchawki bezprzewodowe nauszne

Audio-Technica ATH-SR30BT

Słuchawki tej marki słyną z bardzo dobrego odwzorowania dźwięku - można powiedzieć, że na amatorski użytek są to prawie słuchawki studyjne. neutralny charakter słuchawek zwykle jest traktowany jako zaleta, ale jeśli uwielbiasz mocny dudniący i pulsujący bas, może ci go być trochę mało. Wygodnie umieszczone przyciski i rewelacyjna bateria, która pozwala na słuchanie nawet przez 70 godzin sprawiają, że ich używanie jest czystą przyjemnością. 
No i jeszcze jedno - wyglądają na uszach po prostu świetnie. 
https://www.ceneo.pl/82468775

Soundcore Life Q10

Wygodne, bardzo solidnie zbudowane słuchawki z funkcją wzmocnienia basu i łącznością BT 5.0. Na jednym ładowaniu potrafią działac nawet 60 godzin, więc sookojnie wystarcza na tydzień słuchania. A na wypadek, gdyby zabrakło Ci prądu, w zestawie jest też odłączany kabel, który pozwala z nich korzystać jak z tredycyjnych przewodowych słuchawek. W połączeniu z atrakcyjną ceną - bardzo dobry wybór. Ta relatywnie nowa marka warta jest zainteresowania, bo mamy przeczucie, że szybko dołączy do grona znanych marek o ugruntowanej pozycji i wtedy ceny pójdą w górę. 

Philips TASH402BK

Philips produkuje słuchawki od lat i świetnie wie, jak zrobić takie, które świetnie grają. Ten model jest tego dowodem. W porównaniu z poprzednikami zapas energii jest mniejszy, bo "tylko" 20 godzin grania, ale rekompensuje to wygoda, jakość wykonania i właśnie doskonały dźwięk. Na uwagę zasługują też wentylowane nauszniki, które sprawią, że uszy Ci się nie spocą tak szybko, jak w innych słuchawkach nausznych, a jednocześnie doskonale tłumią (pasywnie) hałasy z zewnątrz. 

Koss Porta Pro Wireless

Ich przewodowe starsze siostry zyskały już miano legendy - te nawiązujące do stylistyki lat 80 słuchawki mimo niewielkich rozmiarów cieszą się doskonałą reputacją jeśli chodzi o wierność odtwarzanego dźwięku. I rzeczywiście, gdy zakłada się je na uszy, ma się wrażenie, że są to znacznie większe słuchawki. Dźwięk jest idealnie czysty, dynamiczny i bardzo wierny. 
W wersji bezprzewodowej dodano (na kabelku, ale to naprawdę bezprzewodowe słuchawki) pilota zdalnego sterowania i mikrofon. Jeśli chcesz mieć wygodne słuchawki, ale nie zamierzasz iść na żaden kompromis jeśli chodzi o jakość dźwięku, to propozycja dla Ciebie. Na jednym łądowaniu wytrzymują do 12 godzin.ZOBACZ TEŻ: Słuchawki dla aktywnych dziewczyn

Świetne bezprzewodowe słuchawki douszne

Jbl WAVE 100 TWS

Lubisz tłuste basy? To sięgnij po ten model. Będziesz mogła słuchać non stop przez 5 godzin, a po doładowaniu z etui jeszcze pięć, i jeszcze pięć i jeszcze. W sumie jedno ładowanie słuchawek z etui wystarcza na 20 godzin grania.

Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2S

Niedrogie, a bardzo przyzwoicie grające słuchawki bezprzewodowe wyposażone w moduł Bluetooth 5.0, dzięki czemu mają zasięg nawet do 10 metrów. Bardzo lekkie (jedna słuchawka waży tylko nieco powyżej 4g, i wygodne. Interesujący jest tryb gracza, w którym opóźnienie w stosunku do obrazu jest minimalne. 

Na jednym ładowaniu (przy korzystaniu z doładowującego etui) potrafią grać nawet 20 godzin, co w większości przypadków wystarczy na kilka dni, no chyba że naprawde inetensywnie używasz. 

W każdej z pchełek jest wbudowany mikrofon, więc w sytuacjach awaryjnych możesz oszczędzić baterię, korzystając tylko z jednej słuchawki na raz. 

Edifier TWS1 Pro

Te słuchawki są dosyć duże, ale być może właśnie dzięki temu brzmią wyjątkowo dobrze. Jeśli lubisz miękkie, jakby zaokrąglone dźwięki, to wybierz właśnie ten model, bo to jego największa zaleta. Etui pełni oczywiście funkcję powerbanku, a dzięki doładowanium z etui można cieszyć się muzyką nawet około 40 godzin. Łączność Bluetooth 5.2 zapewnia doskonałą jakość dźwięku i bardzo dobry zasięg. 

PHILIPS UpBeat SHB2515WT

Brzmią bardzo dobrze, świetnie leżą w uchu i mają jedną naprawdę wyróżniającą cechę - po pełnym ładowaniu ( i doładowaniach w etui w międzyczasie) grają ponad 100 godzin? Przy założeniu, że słuchasz muzyki (audiobooków, podcastów też) i oglądasz filmy 3 godziny dziennie, wystarczy, że naładujesz je raz w miesiącu. To już naprawdę imponująca wydajność, prawda? 

CHCESZ CZEGOŚ LEPSZEGO (ALE DROŻSZEGO)? ZOBACZ: Zajawka na słuchawki

 

REKLAMA