Zajawka na słuchawki [6 modeli]

Nie ma chyba nic bardziej irytującego niż wypadające lub uwierające podczas treningu słuchawki, dlatego każdy z sześciu prezentowanych przez nas modeli dobrze trzyma się uszu.

Słuchawki Producent

Siła muzyki

Dzięki małym pchełkom włożonym do uszu możesz słuchać ulubionych kawałków zawsze i wszędzie. I całe szczęście!

Słuchanie muzyki podczas ćwiczeń poprawia wydolność i zmniejsza zmęczenie spowodowane długotrwałym wysiłkiem (np. podczas dłuższego biegu). Na tym nie koniec korzyści płynących ze słuchania ulubionych kawałków, bo badania potwierdzają m.in., że muzyka potrafi poprawić nastrój, zwiększa wydajność pracy i zachęca do rytmicznego ruchu. Największe korzyści przynosi ćwiczenie do kawałków o odpowiednim BPM (uderzenia na minutę). Szybsze tempo pomaga wejść w rytm w trakcie ciężkich sesji, a wolniejsze bity pomagają odpocząć i odzyskać siły.

Najlepsze tempo

Tempo muzyki dostosuj do rodzaju wykonywanego treningu. Zacznij od rozgrzewki, puszczając piosenki w tempie ok. 125 BPM, stopniowo przechodząc do tempa docelowego. BPM w zakresie około 150 (hi-impact) sprawdzi się w większości form fitness, natomiast piosenki z BPM ok. 130 (low-impact) będą dobre do treningów o średniej i niskiej intensywności. Jak sprawdzić BPM konkretnych kawałków? Możesz zajrzeć na stronę songbpm.com lub skorzystać z przygotowanych już playlist (znajdziesz je m.in. na Spotify).

Mega jakość

BOSE QUIETCOMFORT EARBUDS

  • cena: 1199 zł
  • znajdziesz na: bose.pl

SłuchawkiProducent

W tym przypadku cena idzie w parze z jakością. Pchełki od Bose są wyjątkowo komfortowe, bo wszystkie powierzchnie, mające kontakt z uchem, są wykonane z miękkiego silikonu, a nie twardego plastiku. Gdy jesteś w ruchu, końcówki utrzymują słuchawki na swoim miejscu. Możesz słuchać muzyki do 6 godzin, a etui-powerbank pozwala dwukrotnie je ponownie naładować. Zwróć uwagę Bose oferuje najwyższą jakość dźwięku, i to na każdym poziomie głośności, a także redukcję szumów, sterowanie dotykowe i wyjątkowy design. Czego chcieć więcej?

Długi czas pracy

HONOR EARBUDS 2 LITE

SłuchawkiProducent

Komfort użytkowania, redukcja szumów i dobrej jakości dźwięk za mniej niż 400 zł? Jak widać na przykładzie słuchawek Honor, nie ma rzeczy niemożliwych. Urządzenie na tle innych wyróżnia się wyjątkowo długim czasem pracy, który wynosi aż 10 godzin! Ładowanie w etui wydłuży go o dodatkowe 32 godziny, co czyni słuchawki Honor świetnym sprzętem na weekendowe wyprawy outdoorowe. Dostępne w wersji białej i czarnej. Zwróć uwagę Małym minusem jest brak możliwości sterowania głośnością czy przewijania utworów bez skorzystania z telefonu.

Dla zabieganych

HUAWEI FREEBUDS 4

SłuchawkiProducent

Oto słuchawki wyjątkowo czułe na dotyk. Dotykowo możesz sterować odtwarzaniem muzyki, połączeniami głosowymi i aktywować tryby redukcji szumów lub „świadomości”. Dzięki tej ostatniej funkcji możesz słyszeć dźwięki otoczenia w trakcie słuchania muzyki bez konieczności zdejmowania słuchawek, co może jest przydatne np. podczas biegu czy zwykłego spaceru po mieście. Są dostępne w białej lub srebrnej wersji kolorystycznej. Zwróć uwagę Na jednym ładowaniu pracują 10 godzin, a etui wydłuża ich żywotność do 22 godzin.

SPRAWDŹ: 10 sposobów, by nie opuścić żadnego treningu

Solidna para

JBL REFLECT FLOW PRO+ TWS

  • cena: 819 zł
  • znajdziesz na: jbl.pl

SłuchawkiProducent

Redukcja hałasu pozwala odizolować się od otoczenia, a tryb Smart Ambient zapewnia bezpieczeństwo na ruchliwej ulicy oraz umożliwia rozmowę ze spotkanymi ludźmi czy partnerem biegowym. Czas pracy tych słuchawek wynosi 10 godzin + 20 godzin zapasu w etui.

Zwróć uwagę

Trzy mikrofony w każdej słuchawce zapewniają doskonałą klarowność głosu podczas rozmów i spotkań nawet przy wietrznej pogodzie. Stopień ochrony IP68 pozwala trenować i ćwiczyć w dowolnym miejscu, chroniąc słuchawki przed potem, deszczem i pyłem. Godne polecenia!

Tanie rozwiązanie

SOUNDCORE LIFE P3

SłuchawkiProducent

Te bezprzewodowe słuchawki dzięki funkcji redukcji szumów (konfigurowalnej) zapewniają świetny dźwięk. Kolejna funkcjonalność to tryb Transparency, który umożliwi Ci słyszenie dźwięków z zewnątrz. Na plus zaliczamy także zastosowanie autorskiego rozwiązania BassUp, które pozwala podbić niskie tony. Ważne, że dobrze leżą w uchu i nie powinny Ci wypadać ani podczas biegu, ani w trakcie jogi.

Zwróć uwagę

Pracują co prawda tylko do 7 godzin, ale dzięki baterii w etui ich żywotność wydłuża się do 35 godzin. Dostępne w kilku kolorach.

Najlepsze na siłkę

ADIDAS FWD-01

  • cena: około 409 zł
  • znajdziesz na: amazon.pl

SłuchawkiProducent

Zapewnią Ci do 16 godzin słuchania Twojej ulubionej muzyki. To bardzo dobry wynik, ale niestety słuchawek nie wyposażono w etui, które wydłużałoby ich czas pracy (kabel USB podłącza się bezpośrednio do słuchawek). Ich ciekawa konstrukcja sprawia, że dobrze trzymają się w uchu i w każdej chwili możesz je zdjąć i zawiesić na szyi – dzięki zastosowaniu nieplączącego się przewodu w oplocie, który jest bardzo miły w dotyku.

Zwróć uwagę

Jako że dość skutecznie, choć pasywnie tłumią dźwięki otoczenia, polecamy je raczej na sesje z dala od aut.

ZOBACZ TEŻ: Trening STRONG by Zumba, czyli siła rytmu [wideo]

REKLAMA