Ruszaj do kiosku po kwietniowe Women's Health!

Na okładce kwietniowego WH Elsa Pataky - gwiazda "Szybkich i wściekłych 8" i żona Chrisa Hemswortha, która zdradza nam swoje patenty na świetny wygląd. My dorzucamy do tego porady, jak nie dać się wiosennemu przesileniu oraz specjalny dodatek modowy.

Elsa Pataky Szybcy i wściekli na okładce Women's Health Women's Health
Elsa Pataky w kwietniowym WH zdradza swoje triki na piękną figurę.

Fochy Matki natury

Początek wiosny, wbrew temu, co czyni w przyrodzie, ma jakąś magiczną moc psucia dobrego nastroju. Wszystko rozkwita, a nas dopada chandra. Noce stają się coraz krótsze – my przewracamy się z boku na bok. Ptaki radośnie ćwierkają, a nasza wskazówka energii pokazuje rezerwę. I zamiast potrzeby założenia sportowych butów mamy chęć zjedzenia całej czekolady, chociaż doskonale wiemy, że obszerne swetry lada moment wylądują na dnie szafy. Słowem: łapiemy doła.

Okazuje się, że przesilenie wiosenne to nic innego, jak gra hormonów. Dłuższe dni powodują mniejsze wydzielanie melatoniny, odpowiedzialnej za zegar biologiczny. Masz podły nastrój, bo zimowa dieta nie sprzyja produkcji serotoniny. Myślisz o słodyczach, bo tryptofan, najlepszy kumpel serotoniny, potrzebuje cukru, żeby z jedzenia przedostać się do krwi. Ty się wkurzasz, bo jesteś na ssaniu, i wydziela się hormon stresu, który blokuje neuroprzekaźniki odpowiedzialne za dobry nastrój. I tak w kółko.

Na szczęście jest Women’s Health, który doskonale zna podstępny charakter Matki Natury i ma sposoby na to, by utrzeć jej nosa. Zacznij od s. 101 i patentu na codzienne wstawanie prawą nogą. Szybki rzut oka w lustro. Co widzisz? Szara cera i podkrążone oczy? Na s. 48 znajdziesz sposoby na kamuflaż zmęczenia, ale sama wiesz, że to chwilowe rozwiązanie problemu. Dlatego przygotowaliśmy serię krótkich testów na sprawność (s. 53). Zadbaliśmy też o odpowiednie paliwo dla mięśni (s. 118), a nawet desery, które dodają humoru, a ujmują centymetrów w pasie. Od dziewczyn z WH z Londynu wiemy, co myśleć o witaminowych kroplówkach (s. 113), a koleżanki z Nowego Jorku przysłały nam najmodniejszy trening na szczupłą sylwetkę i energię od rana (s. 106). Na koniec sprawdź na s. 91, czy nie dzielisz życia z energetycznym wampirem. Tak na wszelki wypadek. I kochaj się często: udany seks poprawia i sylwetkę, i urodę, i nastrój. Wszystkiego słonecznego!

podpis naczelnej WHWH

PS Na okładkę najnowszego numeru WH trafiła Elsa Pataky - aktorka znana z "Szybkich i wściekłych", prywatnie żona Chrisa Hemswortha (który gościł już u naszych kumpli z Men's Healtha) i matka trójki dzieciaków. Elsa zdradziła nam swój sposób na nieziemską sylwetkę i patent na szczęście.

Przejrzyj – strona po stronie – najnowsze wydanie Twojego ulubionego magazynu.

REKLAMA