Richard Gere przyjedzie na festiwal filmowy do Torunia

Hollywoodzki gwiazdor, znany m.in. z „Pretty Woman” i „Mój przyjaciel Hachiko”, odbierze w listopadzie specjalną nagrodę na festiwalu Energa Camerimage.

| Data aktualizacji: 2019-10-30
East News

Za nieco ponad dwa tygodnie ruszy 26. Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Energa Camerimage. Przez równy tydzień miłośnicy kina z całego świata będą mogli uczestniczyć w pokazach filmowych, spotkaniach z wybitnymi twórcami oraz różnego rodzaju prezentacjach i warsztatach.

Hollywood w Toruniu

Na festiwalu nie zabraknie też znamienitych gości. W zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że jednym z nich będzie Edward Norton (Fight Club, Więzień nienawiści). Aktor otrzyma nagrodę im. Krzysztofa Kieślowskiego za całokształt twórczości. Na czerwonym dywanie zobaczymy też kolegę Nortona (wystąpili razem w Lęku pierwotnym), 4-krotnego zdobywcę Złotego Globa – Richarda Gera.

Aktor przyjedzie do Torunia, by odebrać Specjalną Nagrodę Camerimage dla Aktora oraz porozmawiać z uczestnikami festiwalu.

[AKTUALIZACJA]

Okazuje się, że na pokładzie samolotu z LA znajdzie się jeszcze więcej znanych nazwisk. Organizatorzy festiwalu potwierdzili, że w trakcie finałowej gali na czerwonym dywanie pojawią się Robert Richardson i Quentin Tarantino. Panowie, których chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, odbiorą Nagrodę dla Duetu Autor Zdjęć-Reżyser oraz zaprezentują swoje najnowsze wspólne dzieło - Pewnego razu w... Hollywood

Świetny aktor, dobry człowiek

Richard Gere jest znany z tego, że zawsze bardzo starannie podchodzi do swojej roli. Nieważne, czy gra trębacza (Cotton Club), konsultanta politycznego (Żądza władzy) czy policjanta (Wydział wewnętrzny). Gere zawsze stara się wejść w graną przez siebie postać na 100%. To właśnie dzięki swojemu podejściu (i urokowi osobistemu, oczywiście) jest zaliczany do grona aktorskich wyjadaczy.

Podziwiamy go jednak nie tylko za fantastyczne kreacje na ekranie. Kiedy pada ostatni klaps, Richard schodzi z planu i idzie ratować świat. Aktor od lat angażuje się w kampanie na rzecz ochrony środowiska i walki z AIDS, a także wspiera etniczne mniejszości. Nie są mu też obojętni uchodźcy oraz bezdomni. Gere regularnie wykorzystuje swoją popularność do celów charytatywnych i należy mu się za to wielki szacun. Tacy artyści zasługują na specjalne wyróżnienie, dlatego cieszymy się, że aktor sięgnie po kolejną nagrodę.

26. Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Energa Camerimage odbędzie się w dniach 9-16 listopada w Toruniu. Więcej informacji oraz pełny program imprezy znajdziesz TUTAJ.

ZOBACZ TEŻ: Zoë Kravitz jako Kobieta-Kot w nowym Batmanie

Zobacz również:
REKLAMA