Przyjaciele z klocków LEGO

Serial Przyjaciele ma miliony fanów na całym świecie. A fani, jak to fani - lubią gadżety związane z ukochanym serialem. Dla takich właśnie zagorzałych miłośników serialu Friends firma Lego przygotowała naprawdę pomysłowy gadżet - zestaw LEGO Ideas Central Perk.

Koszulka z logo serialu? Jest. Plakat ze zdjęciem w ramie obrazu? Obecny. Kolekcja wszystkich odcinków? Na półce. Czego jeszcze brakuje? Filiżanka z logo Central Perk - oczywiście. Kubek z „how you doin’?” Joey’a? Oczywiście. Czego Ci jeszcze brakuje?

Zestaw klocków LEGO Central Perk

Wyobraź sobie, że zapraszasz przyjaciółki na wspólne oglądanie Friendsów i na środku stołu, gdzieś między dzbankiem z kawą a butelką wina ustawiasz słynną zawsze zarezerwowaną kanapę z Central Perk i sadzasz na niej Rachel, Monicę, Phoebe, Rossa, Chandlera i Joey’a. Za barem stawiasz managera Gunthera, gdzieś w kącie odkładasz gitarę Phoebe i… No właśnie, jak Ci się wydaje? Jaka będzie reakcja dziewczyn? My stawiamy na: ojaaaa! Skąd masz takie fajne?!

LEGO Central Perk zestawmat. prasowe LEGO

Po kilku odcinkach i tyluż lampkach wina (czego oczywiście nie polecamy), na pewno obudzi się w Was zamiłowanie do teatru. Odgrywanie scenek lalkami to przecież ulubiona zabawa z dzieciństwa. A tym razem można odgrywać nawet scenki dla dorosłych. Można odtwarzać ulubione sceny podrabiać głosy i przerabiać słynne kwestie. Zabawa gwarantowana. 

Kto wymyślił LEGO Central Perk?

LEGO, które od dziesięcioleci produkuje najpopularniejsze klocki świata, w 2008 roku udostępniło swoim fanom stronę LEGO Ideas (ideas.lego.com), na której mogą zgłaszać pomysły na nowe zestawy. Pomysły są następnie poddawane pod głosowanie społeczności i jeśli jakiś zdobędzie odpowiednio dużo głosów, firma rozważa jego wprowadzenie w życie. I tak własnie było z zestawem LEGO Central Perk. Wymyślił go Aymeric Fievet, 34-letni Francuz, który klockami LEGO bawi się od dzieciństwa. 

Wyzwanie polegało na wizualizacji fragmentów serialu oraz odtworzeniu mebli i postaci z jak największą dokładnością. Zmontowanie tego zestawu zajęło mi około tygodnia po tym, jak już znalazłem wszystkie niezbędne elementy odwzorowujące oryginalną kawiarnię, ale i tak podczas głosowania na platformie LEGO Ideas były zmieniane wielokrotnie - komentuje.

LEGO Central Perk zestawmat. prasowe LEGO

Zebranie wymaganych 10 000 głosów zajęło mu mniej więcej półtora roku, ale warto było czekać, żeby zobaczyć realizację swojego pomysłu. Z sukcesu cieszyły się nawet jego małe dzieci. 

Co znajdziesz w zestawie LEGO Central Perk

Oczywiście są tam figurki szóstki bohaterów, oraz Gunthera, makieta ulubionego baru przyjaciół z wyposażeniem, a do każdej z figurek dołączono przedmioty inspirowane historiami z serialu np. zbudowany z klocków keyboard Rossa, taca i filiżanka Rachel, pączek Moniki, pudełko na pizzę, kawałek pizzy i „męska torebka” Joeya, a także laptop Chandlera, gitara Phoebe oraz miotła Gunthera. Złożony zestaw jest spory - ma prawie 30 cm szerokości, 22 cm głębokości i 11 cm wysokości. Wystarczająco duży, żeby posłużyć za scenerię Twojej własnej wersji "przyjaciół”. A jeśli masz w skrzyni więcej klocków, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zbudować również mieszkanie i przenieść akcję do bazy Friendsów. Ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia.

Gdzie kupić?

Zestaw będzie dostępny na stronie shop.LEGO.com oraz w LEGO Store w Galerii Mokotów w Warszawie od 1 września w rekomendowanej cenie 319,99 PLN.

LEGO Central Perk zestawmat. prasowe LEGO

ZOBACZ TEŻ: Czy Przyjaciele znikną z Netfliksa?

Zobacz również:
REKLAMA