[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

Przeprowadzka? Znajdź nową przyjaciółkę

Przeprowadzka? Zmiana pracy? Zobacz, jak w sytuacjach, gdy czujesz się osamotniona na nowym terytorium, zyskać nowe sojuszniczki i zaleźć prawdziwą przyjaźń.

przyjaźń Fot. Beth Studenberg/thelicensingproject.com

Pozwól sobie pomóc

Łatwiej nam zbliżyć się do innych ludzi, jeżeli poznajemy ich poprzez wspólnych znajomych.

REKLAMA

Dlatego jeżeli faktycznie się przeprowadzasz, zrób akcję na FB – poinformuj swoich znajomych, że od 10 lutego będziesz mieszkać w Krakowie i jeżeli mają tam przyjaciół, to niech ich poproszą o np. oprowadzenie Cię po mieście albo zabranie na fajną imprezę. To jest ta jasna strona FB. On naprawdę może łączyć ludzi, jeżeli mądrze z niego korzystamy.

Rzeczy, które łączą ludzi, mogą być drobne

Lepiej nie oczekiwać od razu, że znajdziesz przyjaciółki, z którymi będą Cię łączyć wspólne wielkie pasje. Szukaj nawet niewielkich punktów stycznych – np. obie dojeżdżacie do pracy rowerem – i już jest punkt wyjścia do rozmowy. Albo obie macie psa, a Ty szukasz dobrego weterynarza. Bądź uważna w nowym otoczeniu. Słuchaj rozmów.

Wspólnota losu tworzy najsilniejsze więzi

Jako dziewczynki bawiłyśmy się na podwórku z tymi samymi dziećmi, z którymi chodziłyśmy do szkoły. Mieliśmy wspólne sprawy, sekrety, kłótnie itp. W dorosłym życiu rzadko mamy okazję doświadczyć takiej łączności z innymi ludźmi. Zdarza się to czasem w firmach, gdzie panuje dobra atmosfera.

Szczęściarze, którzy w takiej firmie pracują i nie mają większych problemów z nawiązywaniem kontaktów, bo sympatie tworzą się naturalnie. Ale co wtedy, jeśli nie pracujesz, bo np. właśnie urodziłaś dziecko? Otóż coraz więcej jest w naszym kraju miejsc stworzonych dla mam z dziećmi: kafejki, kluby, seanse filmowe czy zajęcia fitness połączone z fachową opieką nad dziećmi.

Wystarczy wpisać w wyszukiwarce „miejsce dla mam” i już się pojawia mnóstwo informacji, gdzie można się wybrać razem z małymi. Spotkasz tam dużo kobiet w dokładnie takiej samej sytuacji. A nic tak nie łączy ludzi, jak podobieństwo losu.  

Przyjaciółka znaleziona? Teraz naucz się pielęgnować Waszą przyjaźń.

WH 07-08/2015

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij