Programy przyrodnicze lekarstwem na doła [News zdrowie]

Kolejna porcja newsów do codziennego stosowania.

Programy przyrodnicze lekarstwem na doła fot. shutterstock.com

Wiadomo, że kontakt z przyrodą ma zbawienny wpływ na psychikę. Dlatego zalecamy od dawna, by codziennie znaleźć chociaż 15 minut na spacer po lesie, łące czy choćby po parku. Jednak nie zawsze mamy możliwość wyjścia z domu. Czasami zwyczajnie przez brak czasu, a czasami np. dlatego, że jesteśmy chore albo siedzimy uwięzione w domu na kwarantannie. Eksperyment uczonych z University of Exeter wykazał, że nawet wówczas można skorzystać z potęgi matki Natury. Aby to sprawdzić, uczeni najpierw zanudzili 96 uczestników długim filmem o pracy w firmie sprzedającej artykuły biurowe, a potem puścili im program przyrodniczy na ekranach. Okazało się, że to wystarczy, aby poprawić nastrój i pozbyć się uczucia smutku oraz wszechogarniającej nudy.

To co? Dziś wieczorem „Nasza planeta” na Netfliksie?

ZOBACZ: Kupowanie i sprzedawanie przez Internet - jak robić to bardziej ekologicznie?

Kardio kakao

Chcesz mieć zdrowe serce? Pij więcej kakao. Ono jest nie tylko bardzo smaczne, ale też zdrowe. Badania w ramach projektu FLAVIOLA wykazały, że spożycie flawanoli z kakaowca jest korzystne dla układu krążenia nawet u zdrowych kobiet i mężczyzn. U osób starszych dieta bogata w flawanole z kakaowca obniżała nadciśnienie i zwiększała elastyczność naczyń krwionośnych. Tylko sięgaj po prawdziwe kakao, a nie gotowe napoje w proszku, w których więcej jest cukru niż kakao.

Słodkie wspomnienia

Lepiej zapamiętujemy, gdzie stoją produkty wysokokaloryczne niż te zawierające mniej kalorii. Badacze sprawdzili to, rozstawiając na stołach różne produkty, które ochotnicy mogli wąchać i próbować. Potem uczestników poproszono o wskazanie, gdzie znajdowały się np. lody, a gdzie marchewka. Okazało się, że produkty bogate w kalorie zapadały w pamięć głębiej. To wina ewolucji.

SPRAWDŹ: 3 aplikacje, które pomogą Ci wrócić do formy

Przyjaciele przyjaciół

Jeżeli któraś z Twoich przyjaciółek wymaga pomocy, zacznij od tego, żeby poznać jej innych znajomych. Jak donosi „Social Psychology Quarterly”, ludzie czują się pewniej i bezpieczniej, gdy ich znajomi znają się i lubią nawzajem, niż gdy mają tyle samo przyjaciół, ale nieznających się ze sobą.

ZOBACZ TEŻ: Ekonews - Marka Levi's wprowadza do sprzedaży kolejne modele konopnych jeansów

REKLAMA