1098 patentów - najlepszy prezent dla chłopaka

Nie masz pomysłu na prezent dla swojego chłopaka lub brata? Kup mu książkę, która zrobi z niego faceta silnego, zadbanego, zaradnego, świetnego w łóżku i dobrze ubranego. No po prostu przepis na ideał.

1098 patentów Motor Presse Polska
1098 patentów Men's Health

Nasi koledzy z redakcji Men's Health wybrali najlepsze patenty z wszystkich wydań MH i poskładali je w jedną, wygodną w użyciu książkę. To idealny prezent - on się ucieszy, a Ty będziesz korzystać, bo zebrane tam triki, porady i lifehacki pomogą mu lepiej zadbać o swoją formę, zdrowie, dietę, pracę, o dom i... (tu uwaga!) o Ciebie. 

Poniżej kilka wybranych patentów. Żebyś wiedziała, czego i on się może nauczyć.

Jak kołysać dziecko?

Przekazanie

Stań z rękami ułożonymi przed torsem, aby osoba z dzieckiem nie musiała wysuwać daleko ramion. Podłóż dominującą dłoń pod głowę niemowlęcia (aby zapewnić mu wsparcie dla szyi), a drugą pod biodra. Unieś je delikatnie i przytul do siebie.

Na luzie

Dzieci często płaczą podczas trzymania na rękach, ponieważ po prostu czują się niekomfortowo. Najczęstszy problem? Są trzymane zbyt mocno. Jeśli wydaje Ci się, że dziecko jest zaniepokojone, poluzuj chwyt. Prawdopodobnie poczujesz, jak brzuch dziecka rozluźnia się.

Uspokoić bobasa

Usiądź i delikatnie obróć dziecko, tak aby jego brzuch leżał wzdłuż przedramienia Twojej dominującej ręki, a jego głowa spoczywała w jej zgięciu. Podeprzyj nóżkę dłonią. Nacisk Twojego przedramienia pomoże mu rozluźnić ciało i ulula do snu.

 

Jak zajmować się dzieckiem przez 2 godziny

Są urodziny Twojej siostry. Ty, dobry wujek, zaoferowałeś swoją pomoc. Oto jak zostać opiekunem roku.

Pierwsze koty

Zapytaj go o jego ulubione książki lub filmy. Niech opowie o swoich ulubionych bohaterach. W takiej rozmowie należy zawsze skupiać się na dziecku, więc nie ulegaj pokusie i nie zarzucaj go argumentami, dlaczego „Superman to może Batmanowi buty czyścić”.

Na zewnątrz

Pokaż mu, że bez telewizji da się dobrze bawić. Pokopcie piłkę, pobawcie się w chowanego albo weźcie miskę wody, pędzel i „malujcie” po asfalcie. Dzieciak będzie wniebowzięty, a jego dzieło wyschnie na słońcu w kilku minut, więc kwestia sprzątania rozwiązuje się sama. Powinno zlecieć wam z pół godzinki.

Gra aktorska

Ganianie po dworze lekko go zmęczyło, więc pora na książkę. Czytanie rozwija jak mało co. Urozmaicaj historię za pomocą rekwizytów. Opowieść o rycerzu zdecydowanie zyska, gdy odtworzysz scenę, budując fort z poduszek, krzeseł i prześcieradeł.

 

7 trików na spalanie tłuszczu

  1. Naturalne soki owocowe, mimo że pełne witamin, zawierają mnóstwo kalorii. Utnij połowę, mieszając sok z wodą.
  2. Skończ jeść, gdy wsuniesz 80% zwyczajowej ilości z talerza, i poczekaj około 20 minut. Tyle zajmuje wysłanie informacji o sytości z żołądka do mózgu.
  3. Jedz śniadania. Ankieta przeprowadzona wśród 2000 osób, które znacząco schudły i utrzymywały wagę przez kolejne 5 lat, wykazała, że 78% z nich spożywało śniadanie 7 dni w tygodniu.
  4. Utnij 100 kcal dziennie. To równowartość małej garstki chipsów. Przez tydzień da to 700 kcal i przez rok może pomóc spalić nawet pięć kilogramów tłuszczu.
  5. Zjedz potężny obiad z dużą ilością białka i ulubionymi warzywami. Stek z batatami i sałatką brzmi nieźle? Proteiny i błonnik sprawią, że na kolację wciśniesz o wiele mniej niż zwykle.
  6. Spaceruj przez 45 minut dziennie. Mało? Dużo? Wystarczająco, aby rozruszać kości po całym dniu siedzenia. Na menshealth.pl znajdziesz całą listę zdrowotnych korzyści, które wynikają z regularnych przechadzek. Chłopie, no nie daj się prosić.
  7. Ciężki trening siłowy. Po trzydziestce Twoja całkowita masa mięśniowa zmniejsza się o ok. 1% w skali roku. A więcej mięśni równa się lepsze spoczynkowe tempo metabolizmu – umięśniony facet spala kalorie, nawet leżąc na kanapie po treningu. Trzy razy w tygodniu wykonuj trening całego ciała z wolnymi ciężarami. Opłaci się.

 

Jak traktować kobiety?

90% kobiet uważa, że w dzisiejszych czasach najbardziej brakuje im staroświeckich, dobrych manier. Czyli?

Szacunek

To bardzo proste: chodzi o to, żeby pokazać kobiecie, że o nią dbasz, szanujesz i zwracasz uwagę na jej potrzeby. Otwierasz przed nią drzwi, pomagasz jej zdjąć płaszcz w szatni, pozwalasz jej wybrać wygodniejsze miejsce w kinie czy restauracji, pytasz, czy jej nie zimno i w razie potrzeby oferujesz swoją marynarkę.

Uważność

Kiedy jesteście na randce, koncentrujesz się na partnerce – nie wysyłasz SMS-ów, nie oglądasz się za innymi (trzeba to mówić?). I pilnuj się, bo one zwracają też uwagę na to, jak się zachowujesz w stosunku do innych, zwłaszcza tych, od których niczego nie potrzebujesz.

Rozmowa

Do tzw. kultury osobistej należy też umiejętność prowadzenia rozmowy. Ona mówi, Ty słuchasz z zainteresowaniem, potem Ty mówisz, nawiązując do tego, co ona przed chwilą powiedziała, i ona słucha. I tak na zmianę. Proste?

 

Błędy na randce

Jak powinna wyglądać idealna randka? Dzięki ankietom już wiemy. Otóż powinna się odbyć w sobotę (55%) po południu (49%) lub wieczorem (38%) i trwać 2–3 godziny. A oto tematy zakazane, które mogą kompletnie popsuć atmosferę.

Poprzednie związki

40% kobiet stanowczo nie życzy sobie wysłuchiwania rzewnych historii o Twoich byłych. Powstrzymaj się też od wypytywania o ich doświadczenia.

Pieniądze

24% zapytanych kobiet uważa, że rozmowy o zarobkach oraz o tym, że drinki tutaj są drogie, kończą randkę. Spróbuj chociaż udawać, że pieniądze nie są dla Ciebie istotne.

Polityka

Nie wchodź na tę minę, bo będzie kwas. 23% woli ten temat omijać z daleka. No chyba że jesteś na 100% pewien, iż macie podobne poglądy.

Zdrowie

18% było na randce z hipochondrykiem (z kim one się umawiają?!) i nie chce tego powtarzać.


Widzisz, jakie to praktyczne? A przecież to tylko mały ułamek. Oprócz tego facet dowie się, jak wygrywać we wszystko, jak otworzyć drzwi kopniakiem, jak ugasić pożar, załatwić sobie podwyżkę, pomalować pomalować szybko pokój, otworzyć piwo bez otwieracza, opowiadać dowcipy i zorganizować epicką imprezę. I jeszcze miliona innych rzeczy, które chłopca zamieniają w mężczyznę. 

Gdzie kupić?

Najszybciej będzie, jeśli wybierzesz się do saloniku prasowego np. empik, InMedio czy Relay. Jesli nie znajdziesz w swojej miejscowości, możesz też zamówić w naszym sklepie online za jedyne 34,90 zł.

KUP TERAZ


 

Zobacz również:
REKLAMA