Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Podróż dobrze skadrowana

Trasa zaplanowana, bilety kupione. Pozostaje tylko czekać na ten dzień. Trzeba jeszcze tak spakować walizkę, żeby zabrać wszystko, co niezbędne – bez ryzyka przekroczenia limitu bagażu. Każda z nas lubi zachować wspomnienia nie tylko w pamięci, a dobry sprzęt oznacza, że nasza walizka będzie o kilka kilogramów cięższa. Mamy na to rozwiązanie!

olympus

Wybierając się w podróż, stawiamy na swobodę. W dowolnym momencie chcemy dokumentować to, co przykuje naszą uwagę – bez konieczności sięgania do przepastnych plecaków i składania sprzętu, bez ryzyka, że nasz doskonały kadr przestanie istnieć. Dlatego najlepiej zabrać ze sobą małe, lekkie i solidnie wykonane aparaty systemu mikro 4/3. Doskonale wyglądają i pracują naprawdę szybko.

31 sierpnia swoją premierę miał nowy model OLYMPUS OM-D. W połowie września aparat trafi na polski rynek. OM-D E-M10 Mark III ma starannie zaprojektowany korpus i został wyposażony w wiele rewolucyjnych technologii, które można znaleźć w wyższych modelach serii OM-D. To idealny towarzysz podróży. Jest lekki i łatwy w obsłudze – intuicyjnie rozmieszczone przyciski pomogą zrobić świetne zdjęcia i nagrać zachwycające filmy.

Doskonałe rezultaty w każdych warunkach

Wysokiej jakości zdjęcia pozbawione szumów i rozmyć to zasługa współdziałania najnowszego procesora obrazu TruePic Vlll – stosowanego również we flagowym modelu OM-D E-M1 Mark II – oraz 5-osiowej stabilizacji obrazu OLYMPUS (IS). Ta innowacyjna technologia pozwala uzyskać doskonałe rezultaty w każdych warunkach oświetleniowych, nawet w nocy, bez konieczności korzystania ze statywu.

Idealny towarzysz podróży

OM-D E-M10 Mark lll jest lekki i kompaktowy, dlatego można mieć go zawsze pod ręką. Został wyposażony w wizjer, lampę błyskową oraz moduł Wi-Fi. Powiększony grip sprawia, że aparat doskonale leży w dłoni. Bezlusterkowiec posiada dotykowy, odchylany ekran LCD, metalowe pokrętła oraz przyciski z czytelnymi opisami. Dla tych, którzy cenią zarówno jakość, jak i styl zaprojektowano skórzany pokrowiec dostępny w brązowej oraz czarnej wersji kolorystycznej.

Intuicyjna obsługa

Aparat OM-D E-M10 Mark III zapewnia szybki dostęp do 4 niezwykle przydatnych trybów: AUTO (dawniej iAUTO), który wykrywa ruch nawet w ciemności; SCN, który daje możliwość wyboru sześciu motywów z predefiniowanymi ustawieniami; Advanced Photo (AP), który umożliwia edycję obrazu i korzystanie z wyjątkowych metod fotografowania (np. Live Composite czy Wielokrotna Ekspozycja); Bleach Bypass (nowy filtr artystyczny), który zwiększa kontrast, redukuje nasycenie i zmienia charakter fotografii.

Niekończąca się przygoda

Najnowszy model OLYMPUS wyposażony jest w niezwykle szybki system AF. Jedno dotknięcie ekranu LCD pozwala błyskawicznie ustawić ostrość i uchwycić wyjątkowe chwile. Dzięki kilkukrotnie większej wydajności procesora TruePic VIII OM-D E-M10 Mark III posiada 121 punktów krzyżowych AF. Pokrywają one niemalże cały obszar obrazu i pozwalają ustawić ostrość w dowolnym miejscu na ekranie. W fotografowaniu przemieszczających się obiektów pomocny okaże się ciągły AF wykrywający ruch. Tryby AF wykrywania twarzy oraz oka zapewnią prawidłową ekspozycję i automatycznie ustawią ostrość podczas wykonywania portretów.

Wi-Fi: łatwe udostępnianie

Wbudowany moduł Wi-Fi oraz aplikacja Olympus Image Share (OI.Share) pozwalają z łatwością udostępniać zdjęcia oraz filmy bez korzystania z komputera. Po połączeniu aparatu z aplikacją zainstalowaną na smartfonie lub tablecie fotografowie mogą używać tych urządzeń, aby np. zdalnie zwalniać migawkę lub dodawać do swoich zdjęć dane GPS.

Aparat spakowany, pozostaje jeszcze wybór obiektywu. W ofercie OLYMPUS znajdziemy ponad 40 szkieł M.ZUIKO. Walizki mnożą nam się w oczach. Na szczęście możemy skompletować zestaw, który zmieści się w podręcznej, niewielkiej torbie i pozwoli sfotografować dosłownie wszystko – od najmniejszych mieszkańców lasu, przez rozbiegane dzieci, po ciekawe obiekty dostrzeżone daleko na horyzoncie. Fotografując OM-D E-M10 Mark III, warto zdecydować się na lekki i kompaktowy obiektyw M.ZUIKO DIGITAL 17 mm 1:1.8. Mechanizm Sprzęgła Manualnego Ostrzenia pozwala błyskawicznie zmieniać parametry fotografowania i ustawiać ostrość na pierwszym lub drugim planie. A co jeśli zależy nam na ujęciach z ciekawą głębią ostrości? Świetnych portretach zrobionych podczas naszej wakacyjnej podróży? Wtedy przyda nam się jasny obiektyw portretowy M.ZUIKO DIGITAL 45 mm 1:1.8. Stałoogniskowy obiektyw jest wprost idealny do tworzenia zachwycających zdjęć portretowych, które charakteryzują się pięknie rozmytym tłem i żywymi kontrastami.

Jak sprowadzić w kadr coś, co zobaczymy daleko na horyzoncie? Nie potrzeba magii ani lornetki. Wystarczy superteleobiektyw zoom M.ZUIKO DIGITAL ED 75-300 mm 1:4.8 6.7 II. Jest niezwykle kompaktowy i lekki, oferuje ekwiwalent ogniskowych 150-600 mm aparatu na film małoobrazkowy (35 mm). Wyróżniający się dużą siłą powiększenia obiektyw ma dwie dodatkowe zalety. Zastosowany w nim śrubowy mechanizm napędowy jest cichy, czyli doskonały do filmowania. Pozwala on także niezwykle szybko ustawiać ostrość i umożliwia wykonywanie szybkich zdjęć. Z całą pewnością powinniśmy również zabrać ze sobą ważący zaledwie 155 g ultraszerokokątny M.ZUIKO DIGITAL ED 9-18 mm 1:4.0 5.6. Ma on kompaktową budowę i gwarantuje doskonałą jakość obrazu. Obiektywem M.ZUIKO DIGITAL ED 9-18 mm z łatwością stworzymy pełne wyrazu efekty rozległej perspektywy, możemy użyć go także do doskonałych zbliżeń i fotografowania z odległości zaledwie 25 cm.

Gdy podróżujemy, waga sprzętu ma ogromne znaczenie. A nigdy nie wiadomo, co ciekawego spotka nas danego dnia. Warto być dobrze przygotowanym na wszystko.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij