[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Podróż dobrze skadrowana

Trasa zaplanowana, bilety kupione. Pozostaje tylko czekać na ten dzień. Trzeba jeszcze tak spakować walizkę, żeby zabrać wszystko, co niezbędne – bez ryzyka przekroczenia limitu bagażu. Każda z nas lubi zachować wspomnienia nie tylko w pamięci, a dobry sprzęt oznacza, że nasza walizka będzie o kilka kilogramów cięższa. Mamy na to rozwiązanie!

olympus

Wybierając się w podróż, stawiamy na swobodę. W dowolnym momencie chcemy dokumentować to, co przykuje naszą uwagę – bez konieczności sięgania do przepastnych plecaków i składania sprzętu, bez ryzyka, że nasz doskonały kadr przestanie istnieć. Dlatego najlepiej zabrać ze sobą małe, lekkie i solidnie wykonane aparaty systemu mikro 4/3. Doskonale wyglądają i pracują naprawdę szybko.

31 sierpnia swoją premierę miał nowy model OLYMPUS OM-D. W połowie września aparat trafi na polski rynek. OM-D E-M10 Mark III ma starannie zaprojektowany korpus i został wyposażony w wiele rewolucyjnych technologii, które można znaleźć w wyższych modelach serii OM-D. To idealny towarzysz podróży. Jest lekki i łatwy w obsłudze – intuicyjnie rozmieszczone przyciski pomogą zrobić świetne zdjęcia i nagrać zachwycające filmy.

Doskonałe rezultaty w każdych warunkach

Wysokiej jakości zdjęcia pozbawione szumów i rozmyć to zasługa współdziałania najnowszego procesora obrazu TruePic Vlll – stosowanego również we flagowym modelu OM-D E-M1 Mark II – oraz 5-osiowej stabilizacji obrazu OLYMPUS (IS). Ta innowacyjna technologia pozwala uzyskać doskonałe rezultaty w każdych warunkach oświetleniowych, nawet w nocy, bez konieczności korzystania ze statywu.

Idealny towarzysz podróży

OM-D E-M10 Mark lll jest lekki i kompaktowy, dlatego można mieć go zawsze pod ręką. Został wyposażony w wizjer, lampę błyskową oraz moduł Wi-Fi. Powiększony grip sprawia, że aparat doskonale leży w dłoni. Bezlusterkowiec posiada dotykowy, odchylany ekran LCD, metalowe pokrętła oraz przyciski z czytelnymi opisami. Dla tych, którzy cenią zarówno jakość, jak i styl zaprojektowano skórzany pokrowiec dostępny w brązowej oraz czarnej wersji kolorystycznej.

Intuicyjna obsługa

Aparat OM-D E-M10 Mark III zapewnia szybki dostęp do 4 niezwykle przydatnych trybów: AUTO (dawniej iAUTO), który wykrywa ruch nawet w ciemności; SCN, który daje możliwość wyboru sześciu motywów z predefiniowanymi ustawieniami; Advanced Photo (AP), który umożliwia edycję obrazu i korzystanie z wyjątkowych metod fotografowania (np. Live Composite czy Wielokrotna Ekspozycja); Bleach Bypass (nowy filtr artystyczny), który zwiększa kontrast, redukuje nasycenie i zmienia charakter fotografii.

Niekończąca się przygoda

Najnowszy model OLYMPUS wyposażony jest w niezwykle szybki system AF. Jedno dotknięcie ekranu LCD pozwala błyskawicznie ustawić ostrość i uchwycić wyjątkowe chwile. Dzięki kilkukrotnie większej wydajności procesora TruePic VIII OM-D E-M10 Mark III posiada 121 punktów krzyżowych AF. Pokrywają one niemalże cały obszar obrazu i pozwalają ustawić ostrość w dowolnym miejscu na ekranie. W fotografowaniu przemieszczających się obiektów pomocny okaże się ciągły AF wykrywający ruch. Tryby AF wykrywania twarzy oraz oka zapewnią prawidłową ekspozycję i automatycznie ustawią ostrość podczas wykonywania portretów.

Wi-Fi: łatwe udostępnianie

Wbudowany moduł Wi-Fi oraz aplikacja Olympus Image Share (OI.Share) pozwalają z łatwością udostępniać zdjęcia oraz filmy bez korzystania z komputera. Po połączeniu aparatu z aplikacją zainstalowaną na smartfonie lub tablecie fotografowie mogą używać tych urządzeń, aby np. zdalnie zwalniać migawkę lub dodawać do swoich zdjęć dane GPS.

Aparat spakowany, pozostaje jeszcze wybór obiektywu. W ofercie OLYMPUS znajdziemy ponad 40 szkieł M.ZUIKO. Walizki mnożą nam się w oczach. Na szczęście możemy skompletować zestaw, który zmieści się w podręcznej, niewielkiej torbie i pozwoli sfotografować dosłownie wszystko – od najmniejszych mieszkańców lasu, przez rozbiegane dzieci, po ciekawe obiekty dostrzeżone daleko na horyzoncie. Fotografując OM-D E-M10 Mark III, warto zdecydować się na lekki i kompaktowy obiektyw M.ZUIKO DIGITAL 17 mm 1:1.8. Mechanizm Sprzęgła Manualnego Ostrzenia pozwala błyskawicznie zmieniać parametry fotografowania i ustawiać ostrość na pierwszym lub drugim planie. A co jeśli zależy nam na ujęciach z ciekawą głębią ostrości? Świetnych portretach zrobionych podczas naszej wakacyjnej podróży? Wtedy przyda nam się jasny obiektyw portretowy M.ZUIKO DIGITAL 45 mm 1:1.8. Stałoogniskowy obiektyw jest wprost idealny do tworzenia zachwycających zdjęć portretowych, które charakteryzują się pięknie rozmytym tłem i żywymi kontrastami.

Jak sprowadzić w kadr coś, co zobaczymy daleko na horyzoncie? Nie potrzeba magii ani lornetki. Wystarczy superteleobiektyw zoom M.ZUIKO DIGITAL ED 75-300 mm 1:4.8 6.7 II. Jest niezwykle kompaktowy i lekki, oferuje ekwiwalent ogniskowych 150-600 mm aparatu na film małoobrazkowy (35 mm). Wyróżniający się dużą siłą powiększenia obiektyw ma dwie dodatkowe zalety. Zastosowany w nim śrubowy mechanizm napędowy jest cichy, czyli doskonały do filmowania. Pozwala on także niezwykle szybko ustawiać ostrość i umożliwia wykonywanie szybkich zdjęć. Z całą pewnością powinniśmy również zabrać ze sobą ważący zaledwie 155 g ultraszerokokątny M.ZUIKO DIGITAL ED 9-18 mm 1:4.0 5.6. Ma on kompaktową budowę i gwarantuje doskonałą jakość obrazu. Obiektywem M.ZUIKO DIGITAL ED 9-18 mm z łatwością stworzymy pełne wyrazu efekty rozległej perspektywy, możemy użyć go także do doskonałych zbliżeń i fotografowania z odległości zaledwie 25 cm.

Gdy podróżujemy, waga sprzętu ma ogromne znaczenie. A nigdy nie wiadomo, co ciekawego spotka nas danego dnia. Warto być dobrze przygotowanym na wszystko.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij