Piosenki, przy których powstało najwięcej dzieci. Serio, serio

Kiedy przypominasz sobie jakąś scenę miłosną w filmie, to najprawdopodobniej od razu przychodzi Ci na myśl ścieżka dźwiękowa – (ja od razu mam w głowie utwory z Dirty Dancing i Uwierz w ducha). Towarzyszący scenom miłosnym utwór jest tak samo ważny, jak ruchy w pościeli. Bez muzyki, to już nie to. Same zresztą sprawdźcie oglądając swoje ulubione sceny na wyciszeniu. Ale seks, to przecież też i prokreacja – i tu wchodzi nowy raport brytyjskiej firmy Thortful, według którego tworzenie nowych istnień ma więcej wspólnego z idealną playlistą niż sądziłyście. 

Dziecko z vinylem fot. shutterstock.com

Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że nic tak nie robi nastroju w łóżku, jak dobra ścieżka dźwiękowa. I świece. I dobra kolacja. I trochę wina. Ale generalnie ścieżka dźwiękowa też wystarczy. Najlepiej tego dowodzą liczby odtworzeń takich list jak „Bedroom Jams” i tym podobne.

Ale to, co może Cię zaskoczyć, to zestaw muzyczny, który korzystnie wpływa na prokreację. Naukowcy zbadali już tyle rzeczy – na przykład, czy świat i rzeczy wyglądają inaczej, jeśli się pochylimy i oglądamy je między własnymi nogami. Nie wierzysz? Badali to Atsuki Higashiyama i Kohei Adachi z Japonii, a wyniki opublikowali w poważnym piśmie "Vision Research". Aż dziw bierze, że dopiero teraz ktoś zajął się tematem wpływu muzyki na udaną randkę plemnika z jajeczkiem. I to w czasach, kiedy wciąż straszą nas katastrofą demograficzną. 
Thortful podszedł do sprawy fachowo – zaczął od przyjrzenia się dniom, w których wskaźnik urodzeń był najwyższy w Wielkiej Brytanii w latach 1995-2014, a następnie odliczył dziewięć miesięcy wstecz, aby zobaczyć, jakie utwory królowały wtedy na listach przebojów.

Wyniki były dosyć interesujące. Wygląda na to, że wiele osób wpada w romantyczno rodzinny nastrój w Boże Narodzenie, ponieważ naprawdę zaskakująca ilość tych piosenek to świąteczne hity. 

A piosenka, przy której ludzie narobili najwięcej dzieci, to „Somethin' Stupid” -  świąteczny duet Robbiego Williamsa i Nicole Kidman. W dziewięć później nastąpił boom demograficzny, który wyniósł 24 715 urodzeń. Na liście znajdują się również zaskakujące kawałki, na przykład „Love Yourself” Justina Biebera, utwór, który mówi o rozstaniu.

„Za te wszystkie razy, gdy krzyżowałaś moje plany
I te wszystkie kluby, do których wchodziłaś na moje nazwisko
Myślisz, że złamałaś mi serce, na litość boską, dziewczyno
Myślisz, że płaczę w samotności, cóż, mylisz się”

A jednak te słowa chyba nie do wszystkich dotarły, bo w dziewięć miesięcy później urodziło się  15 189 młodych Brytyjczyków.  

Jeszcze smutniejszym utworem jest „Mad World”, odpowiedzialny za narodziny 17 961 Brytyjczyków, który leci mniej więcej tak:

„Wokół mnie same znajome twarze
Zniszczone miejsca, wyniszczone twarze
Gotowi do podjęcia codziennej gonitwy
Zmierzającej do nikąd, zmierzającej do nikąd
Łzami wypełniają własne szklanki
Bez wyrazu, bez wyrazu
Chowam głowę, chcę utopić własny smutek
Bez jutra, bez jutra"

Najwyraźniej młodzi rodzice uznali, że z tym brakiem jutra to gruba przesada.

Ale naprawdę zabawne jest miejsce 6. To przebój Boba Budowniczego „Can We Fix It?” przy którym poczęło się 15 023 dzieci. Cóż – budowanie domu, budowanie gniazda, może to wzbudziło jakieś skojarzenia, że czas się wziąć do roboty?  Jeśli planujecie dzieci, to załadujcie sobie te utwory na playlistę:

 

Pozycja/Tytuł

 

Wykonawca

urodzenia

1

Somethin' Stupid

Robbie Williams and Nicole Kidman

24715

2

Mad World

Michael Andrews and Gary Jules

17961

3

Patience

Take That

17228

4

Do They Know It’s Christmas?

Band Aid 20

16255

5

Love Yourself

Justin Bieber

15189

6

Can We Fix It?

Bob the Builder

15023

7

Sound of the Underground

Girls Aloud

13698

8

Bad Romance

Lady Gaga

13465

9

Hallelujah

Alexandra Burke

13220

10

Impossible

James Arthur

13094

11

A Moment Like This

Leona Lewis

12919

12

Stickwithu

Pussycat Dolls

12545

13

Saturday Night

Whigfield

12365

14

Love Is All Around

Wet Wet Wet

12302

15

Too Much

Spice Girls

1214

16

Wannabe

Spice Girls

11945

17

Killing in the Name

Rage Against the Machine

11441

18

Wherever You Are

Military Wives with Gareth Malone

11440

19

Cannonball

Little Mix

11328

20

Somewhere Only We Know

Lily Allen

10915

 

REKLAMA