Pierwsza praca gwiazd. Zobacz, czym zajmowali się znani ludzie

Pierwsza praca nie należy z reguły do tych wymarzonych. Małe zarobki, wybredni klienci i ciągłe poczucie, że stać cię na więcej. Część osób, które świecą dziś na czerwonym dywanie, zaczynała podobnie. Zobacz, jaka była pierwsza praca Brada Pitta, Margot Robbie, Julii Roberts czy Jennifer Aniston.

Brad Pitt fot.shutterstock.com

Brad Pitt

Zanim Hollywood poznało się na jego talencie (i urodzie), Brad miał kilka prac dorywczych. Był między innymi szoferem, członkiem ekipy przenoszącej meble i maskotką restauracji El Pollo Loco. Tak – Brad Pitt chodził po ulicach LA w przebraniu kurczaka.

Dalej wstydzisz się swojej pierwszej pracy?

Beyoncé

Zanim została królową R&B, zamiatała podłogę w salonie fryzjerskim swojej mamy w Houston. Piosenkarka wyznała w wywiadzie dla Essence, że to właśnie tam nauczyła się ciężko pracować i zrozumiała, czym jest kobieca siła. W dodatku dawała w salonie swoje pierwsze koncerty. 

Od 6 do 9 roku życia śpiewałam kobietom, które przychodziły kręcić włosy” – przyznała w wywiadzie. „Zamiatałam podłogę, żeby mieć na bilet do Six Flags (park rozrywki – przyp. red.). A kiedy nie sprzątałam, obserwowałam mamę, która była moim wzorem do naśladowania”.

Taylor Swift

Jedna z najpopularniejszych wokalistek młodego pokolenia nie bała się kiedyś pobrudzić rąk. Od 5 do 10 roku życia, Taylor pomagała ojcu na farmie choinek w Nashville. Dziesięciokrotna laureatka nagrody Grammy była odpowiedzialna za oczyszczanie drzew z gniazd modliszek.

James Corden

Popularny komik pracował we włoskiej restauracji jako kelner. O kulisach swojej przygody opowiedział w wywiadzie dla magazynu GQ. Nieletni Corden podobno regularnie podkradał alkohol z restauracji, bo – jak twierdzi – miał mu on zapewniać zaproszenia na imprezy. Oczywiście w końcu go nakryto. James wpadł podczas wynoszenia 50 butelek piwa. Nie został jednak zwolniony od razu, bo szef nie miał go kim zastąpić.

Meghan Marklefot.shutterstock.com

Meghan Markle

Zanim została gwiazdą serialu Suits i księżną Sussex, Meghan Markle pracowała w sklepie Paper Source w Beverly Hills. Uczyła tam kaligrafii, pakowania prezentów i oprawiania książek.

Sztuka pisania zajmowała ją też po godzinach. Meghan dorabiała wykonując m.in. odręczne zaproszenia ślubne.

Matthew McConaughey

Pierwszą pracą Matthew było czyszczenie tak zwanych bunkrów, czyli zagłębień wypełnionych piaskiem, na polu golfowym Oak Forest Country Club w Teksasie. Zajęcie raczej mało ciekawe, ale Matthew się podobało. Do tego stopnia, że golf stał się później jedną z jego ulubionych dyscyplin.

Margot Robbie

Zanim zaczęła udzielać wywiadów na czerwonym dywanie, sama była tą, która zadaje pytania. Jej rozmówcami nie były jednak gwiazdy, a głodni klienci Subway’a. Tak – Margot Robbie robiła kanapki w popularnej sieciówce. I - jak twierdzi - była w tym naprawdę dobra. „Rozprowadzałam składniki po same brzegi” – przyznała w wywiadzie z Seanem Evansem.

Pomimo sentymentu, aktorka nie lubi odwiedzać restauracji, w której pracowała. „Widzę, że robią je niedokładnie i strasznie mnie to wkurza”- wyznała.

Julia Roberts

Żeby mieć na zajęcia w szkole teatralnej, Julia nakładała lody w Baskin-Robbins. To popularna sieć lodziarni, której lokale są rozsiane po całych Stanach. W jednym z nich (w Honolulu) pierwsze pieniądze zarobił też Barack Obama.

Jennifer Aniston

Zanim dołączyła do najsłynniejszej paczki przyjaciół na świecie, Jennifer wsiadała na rower i rozwoziła gazety po nowojorskich osiedlach. Aktorka wspomina dziś, że była to najtrudniejsza praca w jej życiu.

Eva Mendes

Jedną z pierwszych letnich prac Evy Mendes była sprzedaż lemoniady, frytek i hot dogów w centrum handlowym Glendale Galleria. Według The Daily Meal, stawka godzinowa na jej stanowisku wynosiła zaledwie 4,25 $.

ZOBACZ TEŻ: Eva w nowej roli [rozmowa z Evą Mendes]

REKLAMA