[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.5

Perfekcyjna pani domu, czyli 9 rad, jak robić wszystko lepiej

Zebrałyśmy w zgrabną całość najlepsze triki i patenty, dzięki którym wszystkie prace domowe odrobisz szybciej i lepiej. Zaoszczędzony czas liczy się w godzinach!

domowe obowiązki fot. Shutterstock

1. Jak szybciej umyć okna?

Frajda zerowa, więc postarajmy się maksymalnie skrócić czas pucowania. Zacznij od wyczyszczenia ram i parapetów, bo to na nich osadza się najwięcej brudu. Jeśli nie wypowiedziałaś wojny osiedlowej grupie gołębi – wystarczy bawełniana szmatka oraz miska z ciepłą wodą i mydłem.

Teraz śmiało możesz polecieć klasykiem, czyli spryskać szyby płynem do mycia okien i wytrzeć do sucha ręcznikiem papierowym. Dobrym sposobem polerowania (już na sucho) jest przecieranie umytego szkła zgniecioną gazetą, taką z szarym papierem niezbyt dobrej jakości. Na pewno nawet nie przeszło Ci to przez myśl, ale pamiętaj: WH odpada!

2. Jak poprawić zapach w lodówce?

Nasyp na talerzyk trochę zmielonej kawy i wstaw do lodówki. W ciągu tygodnia kawa wchłonie wszystkie brzydkie zapachy i zostawi swój aromat. Spodek z sodą oczyszczoną też da radę.

3. Jak wyczyścić przypalony garnek?

To jedna z rzeczy, które po prostu się zdarzają. Niekoniecznie Tobie, ponieważ jesteś doskonałą kucharką.  Po prostu od teraz będziesz wiedziała, co doradzić nieco mniej rozgarniętej kumpeli. Jeśli garnek nie jest emaliowany doskonale sprawdzi się… cola. Zalej naczynie napojem na wysokość kilku centymetrów (poziom dobierz w zależności od stopnia przypalenia) i gotuj przez kilka minut. Niech dzieje się magia.

REKLAMA

domowe obowiązki fot. Shutterstock

4. Jak zmniejszyć rachunki za prąd?

Pralka nie jest największym domowym zjadaczem energii, ale umówmy się: latem pracuje zdecydowanie częściej i to na najwyższych obrotach. Rozwiązaniem może okazać się opcja EcoPerfect, w którą wyposażone są modele marki Bosch. Ten tryb pozwala zmniejszyć zużycie energii nawet do 50%.

 

fot. Bosch

 

5. Jak pomalować pokój?

Postanowiłaś odświeżyć nieco cztery ściany? Malowanie pokoju na nowy kolor to – wbrew pozorom – spore ryzyko. Gdy już to zrobisz, Ctrl+Z nie zadziała. Najpierw wydrukuj sobie kilka kartek w planowanym kolorze i przyklej na ścianie. Dopiero wtedy będziesz mogła ocenić, czy to jest właśnie to, o co Ci chodziło.

6. Jak wyczyścić muszlę z kamienia?

Nie musisz kupować specjalnego płynu. Wystarczy soda oczyszczona i ocet, które połączone razem mają potężną moc. Pół łyżki sody rozsyp na ściankach muszli i polej ją octem (około pół szklanki). Gdy zacznie się pienić, możesz trochę poszorować – będzie szybciej.

7. Jak zaoszczędzić czas?

Jesteśmy wielkimi zwolenniczkami koncepcji życiowego balansu. Z tej prostej przyczyny bez wahania polecamy Ci opcję TimePerfect, która odpowiada za przyspieszenie prania nawet do 65%. Masz tylko 15 minut przed wyjściem do pracy? Tryb Super Krótki 15’ w pralkach Bosch pozwala wyprać aż 2 kg ubrań w rekordowym czasie— wliczając w to pranie, płukanie i wirowanie. Powiesisz je w jakieś 3 minuty, a po pracy zostanie Ci już tylko wskoczyć w ulubione ciuchy. I na miasto! Aha, jeszcze jedno: krótszy czas prania zupełnie nie wpływa na jego jakość.

 

fot. Bosch

 

8. Jak usunąć rysę ze stołu?

Rano po imprezie zauważyłaś na drewnianym blacie ryski? Rozgryź migdał na pół i potrzyj delikatnie rysę jego wewnętrzną stroną, ruchami w poprzek. Tłuszcz z migdała wypełni rysę i przyciemni kolor świeżego drewna.

 

fot. Shutterstock

 

9. Jak odświeżyć ubrania?

Niby czyste, niby przygotowane na sezon, a jednak „przeleżałe” – nie nadają się do założenia. Znowu pranie? Niekoniecznie. Aktywny tlen tchnie w ubrania trochę świeżości. Uruchamiając program ActiveOxygen Refresh możemy odświeżyć ubrania bez wody i używania detergentów w około 45 minut. ActiveOxygen jest naturalną substancją składającą się z cząsteczek tlenu, wytwarzaną wewnątrz pralki. Można ją także dodać do każdego prania. Najpierw zimna mgiełka wstępnie oczyszcza Twoje pranie, bez żadnej chemii. Następnie, już pod koniec cyklu prania, druga zimna mgiełka usuwa z wsadu pozostałe zarazki. Dzięki temu nasze pranie jest higienicznie czyste, a bakterie i zarazki są wyeliminowane niemal w 100%*.

 

fot. Bosch

 

*Do 99,99% redukcji E. coli, C. albicans, S. enterica, A. brasiliensis, S. aureus, bakteriofagów MS2 w programie prania „Mix cold“ z dodatkiem środka piorącego w płynie w zalecanej ilości i przy wielkości wsadu 4 kg – badanie MB 7623/15 z dnia 29 lipca 2015 r., przeprowadzone przez wfk-Institut für Angewandte Forschung GmbH dla BSH Hausgeräte GmbH.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij