Paulina Holtz i jej zdrowy styl życia

Gra w teatrze, filmach i wychowuje dzieci. Jednak odkąd uprawia sport kilka razy w tygodniu, Paulina Holtz czuje, że ma mnóstwo czasu dla siebie. Zobacz, co opowiedziała nam o zdrowej diecie, treningu, pielęgnacji skóry i motywacji do ćwiczeń.

Paulina Holtz fot. Anna Powałowska
fot. Anna Powałowska

Wiek: 39 lat

Biogram: od dziecka gra na deskach teatru. Na studiach wygrała casting do roli w pierwszej polskiej telenoweli – „Klanu”. Właśnie przygotowuje się do egzaminu instruktorskiego STRONG FIRST.  

O treningu

Milion rzeczy zaczynałam i nie kończyłam. Gdy córki podrosły, stwierdziłam, że muszę znaleźć czas wyłącznie dla siebie. Zaczęłam więc chodzić na pole dance. Nie było żadnych wymówek! Plan zdjęciowy, próby w teatrze, rodzina? Wszystko trzeba było pogodzić ze sportem, ponieważ zaczęłam go traktować jako nieodłączną część życia. I udało się. Od 6 lat systematycznie trenuję.

„Rurkę” zamieniłam jednak na jogę, potem włączyłam do treningu bieganie (po 8 miesiącach treningów przebiegłam swój pierwszy maraton), a po jednym z obozów treningowych „wkręciłam się” w kettle. Uprawiam 3 dyscypliny, które pozwalają mi wzmacniać i rozciągać mięśnie oraz ćwiczyć siłę.  

fot. Andrii Gorulko 2015/shutterstock.com fot. Andrii Gorulko 2015/shutterstock.com
fot. Andrii Gorulko 2015/shutterstock.com

O diecie

Od 25 lat nie jem mięsa i od jakiegoś czasu flirtuję z weganizmem. Korzystam z pomocy dietetyka, który nauczył mnie właściwie dobierać składniki. Nie jem nabiału, więc białko dostarczam pod postacią roślin strączkowych, soczewicy i tofu. Moją największą słabością są słodycze, ale weganizm pozwolił mi mocno je ograniczyć.

Jedną z najważniejszych rzeczy w mojej diecie są regularne posiłki. Nawet jeśli o 15.00 nie mam szansy zjeść obiadu, sięgam choćby po owoc. Mózg dostaje informację, że zjadłam i pozwala mi panować nad głodem.  

peelingi fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

O dbaniu o urodę

W dbaniu o urodę najważniejsza jest dieta. Od czasu gdy odstawiłam produkty nabiałowe, znacznie poprawiła mi się skóra: jest gładsza i bardziej jędrna. Zauważyłam również, że żaden kosmetyk nie zda egzaminu, jeśli nie pije się odpowiedniej ilości wody. Gdy jest zimno, zastępuję ją ziołowymi naparami lub wrzątkiem, który świetnie rozgrzewa i nawadnia. Nie wyobrażam sobie pielęgnacji bez peelingów. To kluczowy kosmetyk w mojej łazience. Złuszczanie i nawilżanie to najważniejsze zabiegi kosmetyczne.  

kalendarz fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

O swojej motywacji

Treningi kilka razy w tygodniu, do tego praca na deskach teatru, w studiach dubbingowych czy na planie filmowym. Ja naprawdę nie mam pojęcia, co odpowiedzieć, gdy ktoś mnie pyta, jak organizuję sobie czas. Myślę jednak, że staram się nie mieć pustych przebiegów.

Czasem na treningi zabieram swoje córki, jogę mamy w domu, a odwożąc dzieci do szkoły, mogę na przykład udzielać wywiadu WH. No i nie wyobrażam sobie życia bez kalendarza, w którym ręcznie wszystko wpisuję. Jasne, że czasem ogrom obowiązków sprawia, że o czymś mimo wszystko zapomnę. Ale wtedy odpuszczam: przecież świat i tak się nie zawali.  

WH 04/2016

REKLAMA