Oprawca Katie Piper wyszedł na wolność - kobieta nie czuje się bezpiecznie

Mężczyzna, który w 2008 roku oblał kwasem byłą modelkę i prezenterkę telewizyjną, Katie Piper, opuścił więzienie po 9 latach odsiadki. 

Katie Piper fot. East News / Brett D. Cove
Katie Piper

10 lat temu Katie Piper padła ofiarą chorobliwej zazdrości swojego byłego partnera. Poznali się w internecie, jednak już po kilku tygodniach znajomości, kobieta zdała sobie sprawę z tego, że ogarnięty obsesją na jej punkcie Daniel Lynch może być niebezpieczny i zerwała z nim kontakt. W akcie desperacji, mężczyzna zaplanował i zlecił swojemu znajomemu atak na Katie. 20-letni wówczas Stefan Sylvestre, oblał kobietę kwasem siarkowym, na skutek czego doznała ona rozległych poparzeń twarzy, dekoltu, ramion oraz układu pokarmowego, a także poważnego uszkodzenia lewego oka.

Od tego czasu Piper przeszła ponad 40 operacji, które miały przywrócić jej zdrowie i dawny wygląd. Największym wsparciem podczas długotrwałej i bolesnej terapii byli jej rodzice oraz rodzeństwo - młodsza siostra i starszy brat. Wspierali ją, gdy po wybudzeniu się z 12-dniowej śpiączki, kobieta odzyskała świadomość i powiedziała im, że nie chce dalej żyć. Pomogli jej przejść przez trudny okres rekonwalescencji, który trwał kilka kolejnych lat. Przez długi czas Katie zmagała się także ze stresem pourazowym i atakami paniki.

Bolesne wspomnienia tych trudnych chwil, Katie opisuje w autobiograficznej książce pod tytułem „Piękna” (ang. „Beautiful”).

Dziś, Katie jest szczęśliwą żoną i matką dwójki wspaniałych dzieci. Na co dzień poświęca się prowadzeniu swojej fundacji „The Katie Piper Foundation”, zajmującej się pomocą ofiarom poparzeń. Prowadzi także brytyjski program „Never Seen a Doctor” oraz występuje w najnowszej edycji programu „Strictly Come Dancing” - odpowiednika polskiego „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”. Jednak demony przeszłości znów dają o sobie znać.

W środę, 10 października 2018, po 9 latach spędzonych za kratkami, zamachowiec Stefan Sylvestre warunkowo opuścił więzienie w Suffolk. Mężczyzna ma sądowy zakaz zbliżania się do swojej ofiary, a każda próba nawiązania z nią kontaktu, skończy się powrotem za kratki. Mimo to, Katie zapewniono dodatkową ochronę - dla zwiększenia jej bezpieczeństwa i komfortu psychicznego.

Po wyjściu na wolność, mężczyzna udał się do Londynu, gdzie aktualnie przebywa Katie.

Na swoim Instagramie, Katie dodała post z podziękowaniami za wszystkie słowa wsparcia. Napisała również, że stara się zachować całkowity spokój, a w trudnych momentach stawia na medytację.

WH Katie PiperWomen's Health

Więcej o Katie Piper przeczytasz w najnowszym, listopadowym numerze Women’s Health Polska. Do nabycia w kioskach i salonach prasowych w całej Polsce już od piątku 19 października 2018.

CZYTAJ TEŻ: Silna jak nigdy [historia Katie Holmes].


Zobacz również:
REKLAMA