Online non stop

Internet nie tylko w smartfonie? Twój samochód też może być w sieci.

Skoda

Nowe samochody są teraz mocno zaawansowane technicznie. Coraz częściej możemy określać je mianem komputerów na kołach. Mogą łączyć się ze światem zewnętrznym już nie tylko za pomocą sygnałów GPS i GSM, ale także dzięki internetowi. Łączność tę umożliwiają najnowsze systemy multimedialne, m.in. taki jak w Škodzie Kodiaq czy Octavia. Żeby w pełni korzystać z dobrodziejstw multimediów, trzeba je połączyć ze smartfonem lub zaopatrzyć się w kartę SIM z pakietem internetowym. Mówiąc „internet w samochodzie”, mamy na myśli funkcjonalności takie jak pokazywanie wolnych miejsc parkingowych w okolicy, aktualizowanie na bieżąco wiadomości czy sprawdzanie cen paliw na okolicznych stacjach – wszystkie te informacje zobaczysz na ekranie systemu multimedialnego. Najbardziej przydatna do codziennego użytku jest nawigacja online, która poda Ci na bieżąco informacje o korkach i wybierze najszybszą trasę (mniej zatłoczoną). Czerwone, pomarańczowe i zielone linie poinformują Cię o natężeniu ruchu, a symbol zatoru pojawi się w tym miejscu, w którym tworzyć będzie się korek. System ten działa na tyle sprawnie, że sięganie po smarftona z mapami Google'a (z których zresztą korzysta ten system) staje się zbędne. Nie oszukujmy się, że kwestia serwisowania auta zazwyczaj leży po stronie naszego partnera. Teraz samochód podłączony do internetu sam wyśle informację do serwisu o terminie przeglądu i danych eksploatacyjnych, np. przebiegu i poziomie oleju w silniku. Po otrzymaniu takich informacji wystarczy tylko podjechać do serwisu – prościej już się chyba nie da.

W zasięgu dłoni

Parę kliknięć na smartfonie umożliwi Ci teraz kontrolę nad Twoim samochodem. Wystarczy aplikacja Škoda Connect i numer VIN Twojego auta.

Skoda

Skoda
  • Kontroluj spalanie. Możesz też sprawdzić, ile km przejechałaś danego dnia, w jakim czasie, z jaką średnią prędkością i jakie było Twoje średnie spalanie.
  • Pozycja parkowania. Funkcja odnajdywania auta z możliwością uruchomienia w nim kierunkowskazów i klaksonu – bezcenna. Znajdziesz go nawet na zatłoczonym parkingu.
  • Wszystko na ekranie. Na ekranie telefonu sprawdzisz, czy zamknęłaś samochód, ile kilometrów miała Twoja ostatnia trasa i ile masz paliwa w baku.
  • Komputer pokładowy. Masz zdalną kontrolę nad poziomem paliwa w zbiorniku, widzisz, kiedy powinnaś zaplanować kolejną wizytę w serwisie.

Muzyka w głośnikach

Od trzech lat organizowany jest konkurs Škoda Auto Muzyka. Jeśli szukasz muzyki, która idealnie pasowałaby do jazdy samochodem – to coś dla Ciebie. Ta inicjatywa z powodzeniem wyszukuje i promuje młode, przyszłe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Internauci wraz z jury wybrali 10 utworów spośród 808 piosenek. Finaliści nagrali płytę, której utwory trafiły na oryginalną płytę Škoda Auto Muzyka. Płytę można kupić w popularnych sieciach sprzedaży lub posłuchać w serwisach muzycznych, takich jak Spotify.

WH 06/2017 

REKLAMA