Ojcowie podbijają serca kobiet

Uszczęśliwiony książę Harry przytulający swojego nowonarodzonego synka i mówiący ze wzruszeniem o tym, jaki maluch jest cudowny i jak to sobie już życia bez niego nie wyobraża, podbił serca wszystkich kobiet na świecie.

Shutterstock

Podobnie reagujemy, kiedy widzimy na Instagramie, wrzucone przez Sarę Boruc, fotki Artura Boruca, który kąpie i usypia na własnym brzuchu małego Noah. A co powiecie na tego niesamowitego Ryana Goslinga spacerującego ze swoją czteroletnią córeczką Esmeraldą? Wyglądają tak słodko, są tacy kochani. Chris Hemsworth pozwalający swojej córeczce Indii wchodzić sobie na głowę też wygląda super. Brad Pitt też czarował nas, kiedy pojawiał się ze swoją biologiczną i adoptowaną gromadką, zanim się wszystko między nim a Angeliną nie popieprzyło.

ZOBACZ TEŻ: 10 faktów z życia Ryana Goslinga, o których nie miałaś pojęcia

Na tatusia

Wydaje się, że to jest zjawisko typowe. W pewnym eksperymencie psychologicznym dwie grupy kobiet spotykały mężczyznę, który po krótkiej rozmowie prosił je o numer telefonu. W pierwszej grupie ten mężczyzna występował sam, a druga grupa kobiet widziała go, jak zajmował się dzieckiem. Samotnemu podrywaczowi tylko 12% kobiet udostępniło swój numer telefonu. Natomiast, kiedy ten sam mężczyzna dał się poznać w interakcji z dzieckiem chętnych do podania mu telefonu było aż 40%. Mało tego, w ankiecie którą uczestniczki badania wypełniały okazało się, że mężczyzna z dzieckiem oceniany był jako bardziej atrakcyjny fizycznie.

Dumni ojcowie

Swego czasu rekordy popularności w Internecie i galeriach plakatowych biły zdjęcia, tzw. artystyczne, przedstawiające dobrze zbudowanych mężczyzn, barczystych z tatuażami, którzy z czułością przytulali niemowlę. Oczywiście entuzjastkami tego wizerunku były głównie kobiety. Ale okazuje się, że dziecko też wpływa na samoocenę mężczyzny.

Dr Alicia Cast z University of California-Santa Barbara przeprowadziła badania wśród nowożeńców zaraz po ślubie i parę lat później. Pytała o ocenę swojej atrakcyjności. Okazało się, że mężczyźni, którym nie urodziło się dziecko nie zmienili samooceny. Natomiast Ci, którzy mieli dziecko czuli się znacznie atrakcyjniejsi.

ZOBACZ TEŻ: Meghan Markle znowu wbrew Królowej

Gołębie serce

Faceci często myślą, że tym, co pociąga kobiety u silnych maczo jest ich pewność siebie i arogancja. Błąd – twardziele są dla kobiet atrakcyjni tylko i wyłącznie wtedy, gdy pod pozorami szorstkości można dopatrzeć się wrażliwej duszy, jakiejś słabości, zranienia. Twardziel o gołębim sercu – to jest ciacho. Mężczyźni uważają, że okazywanie słabości pozbawia mocy, ale w rzeczywistości to właśnie buduje zaufanie. A nic tak dobrze jak dziecko, którym się taki niby twardziel czule opiekuje nie uwydatnia delikatnej i wrażliwej natury.

Zobacz również:
REKLAMA