[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Odkładanie spraw na później. Jak z tym walczyć? 5 kroków

Dobrze wiesz, co znaczy prokrastynacja? Spokojnie, już niedługo o niej zapomnisz. Dzięki naszym wskazówkom nie zmarnujesz ani jednego dnia więcej. Najnowsze badania wyjaśniają, ile prawdy jest w najpopularniejszych wymówkach i jak walczyć z odkładaniem wszystkiego na potem.

lenistwo, prokastrynacja, odpoczynek fot. shutterstock.com

Odkładanie wszystkiego na później jest stare jak świat. Niestety nadal wpędza nas w kłopoty, wywołuje poczucie permanentnego stresu i może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. To wystarczająca liczba powodów by z tym skończyć? Podpowiadamy, jak zrobić to krok po kroku. 

Czasem uda się lepiej, czasem gorzej, ale musimy tę całą prokrastynację trochę ujarzmić. Oto kilka podpowiedzi. 

REKLAMA

1. Nie możesz zabrać się do roboty? Zastanów się, co może być przyjemnego w tym zadaniu. Potrzebujesz tylko jednego elementu, który pomoże Ci zmienić nastawienie wobec czekającej Cię sprawy.

2. Odsuń na bok wszelkie rozpraszacze: wycisz telefon, wyłącz router, miej w
zasięgu ręki herbatę i przekąskę, żebyś już nie miała pretekstu, aby wstać
i połazić po kuchni.

3. Prokrastynatorzy za bardzo koncentrują się na tu i teraz. Dlatego wyobraź
sobie, jak się będziesz świetnie czuła po wykonaniu zadania, jakie to będzie
przyjemne mieć czyste sumienie.

4. Nie czekaj na jakiś specjalny moment albo nastrój – on może nigdy nie nadejść. Pracę można przecież zacząć w nastroju takim sobie.

5.  Zrób pierwszy ruch. Nawet jeżeli to jest tylko niewielka cząstka tego, co powinnaś zrobić, to i tak jest lepsze niż nic. Powiedzmy: jedna tabelka to jest może 1/10 całości, ale druga tabelka to już będzie 1/5.

Przeczytaj cały tekst: Odkładanie wszystkiego na później. Zwykłe lenistwo czy choroba cywilizacyjna?

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij