Oczyszczacze powietrza - jaki model wybrać?

Nie masz miejsca na rośliny? Ustaw w sypialni oczyszczacz powietrza, a łatwiej zapadniesz w głęboki sen i zregenerujesz organizm.

mat. prasowe Dyson
Czyści, chłodzi, grzeje – wielozadaniowy Dyson Pure Hot + Cool. Cena: 2849 zł, dyson.pl

Chłopaki z Men's Health testowały ostatnio różne oczyszczacze. A skoro popieramy całym sercem akcję #zostańwdomu, to dobra okazja, żeby przypomnieć o tych poprawiających komfort życia urządzeniach. Sezon na smog powoli się kończy, ale zaczyna sezon na pyłki. Jeśli więc jesteś uczulona, postawienie oczyszczacza w sypialni pomoże Ci lepiej przespać noc, a nie męczyć się z otwartą buzią do rana. Wybierając oczyszczacz z myślą o sypialni, zwracaj uwagę nie tylko na ilość filtrów i moc, ale także na poziom hałasu. W trybie cichym nie powinien przekraczać 20 dB, co odpowiada poziomem szeptowi. Jeżeli chcesz go przenosić z pokoju do pokoju, fajnie, gdyby nie był zbyt ciężki lub miał zamontowane kółeczka, co zdecydowanie ułatwi zmianę lokalizacji. Nie musisz od razu wydawać dużych pieniędzy, żeby się przekonać, jak działa oczyszczacz. Na stronie usunsmog.pl możesz go wypożyczyć za kilkadziesiąt złotych miesięcznie.

ZOBACZ TEŻ: Jak długo gotować szparagi?

Producent

Uniwersalny

Ten model jest dosyć duży, ale ma ukryte kółka, więc łatwo go przesunąć. Wyposażono go w czujniki, które na bieżąco informują Cię o sytuacji.

Samsung AX60R5080WD, cena: 1899 zł, samsung.com

Producent

Ekonomiczny

Wyłapuje kurz, cząsteczki pyłu zawieszonego PM2.5, a nawet mniejsze. Aplikacja do sterowania działa świetnie, a ekran OLED pokazuje stan powietrza. Superjakość za niską cenę.

Xiaomi Air Purifier 3h, cena: 699 zł, mi-home.pl

Producent

Kompaktowy

Ma wielkość sporego kubka termicznego, a jednocześnie jest zaskakująco wydajny. Dodatkowo jonizuje powietrze, usuwając z niego wirusy i bakterie.

Sharp UJ-GC20E, cena: 679 zł, sharphomeappliances.com

ZOBACZ TEŻ: Trening na jędrną pupę 

REKLAMA