"Psie pazury" - Netflix udostępnił zwiastun nowego filmu Jane Campion

Netflix udostępnił zapowiedź filmu "Psie pazury" z Benedictem Cumberbatchem w roli głównej. Premiera obrazu 1. grudnia w serwisie.

Psie pazury, Benedict Cumberbatch Fot. Materiały prasowe Netflix

Genialna australijska reżyserka Jane Campion, znana z takich zachwycających wizualnie, artystycznych filmów jak "Fortepian" czy "Jaśniejsza od gwiazd", zaadaptowała na potrzeby streamingowego giganta prozę Thomasa Savage'a. Głównym bohaterem historii, granym przez Benedicta Cumberbatcha, jest błyskotliwy i charyzmatyczny kowboj Phil Burbank, który jest zarazem sadystycznym i brutalnym człowiekiem.

"Cały romantyzm, siła i kruchość Phila są uwięzione w przeszłości i w ziemi. Potrafi on wykastrować byka dwoma szybkimi cięciami noża i pływa nago w rzece, oblewając swoje ciało błotem. Jest kowbojem tak surowym, jak jego skóra." - czytamy w opisie filmu biura prasowego Netflix.

Fabułę filmu można streścić w krótkiej historii:

Jest 1925 rok. Bracia Burbank są zamożnymi ranczerami z Montany. W restauracji Red Mill, w drodze na targ, spotykają Rose (Kirsten Dunst), owdowiałą właścicielkę oraz jej wrażliwego syna Petera (Kodi Smit-McPhee). Phil zachowuje się tak okrutnie, że doprowadza ich oboje do łez, rozkoszując się ich krzywdą i doprowadzając do śmiechu swoich kolegów - wszystkich z wyjątkiem brata George'a (Jesse Plemons), który pociesza Rose, a następnie postanawia się z nią ożenić.

Phil miota się między wściekłością a szyderstwem, podczas gdy jego drwiny z syna Rose są coraz bardziej widoczne i wspomagane dopingiem jego uczniów. Decyduje się on jednak na wzięcie chłopca pod swoje skrzydła. Czy ten gest jest dowodem na to, że Phil ma również łagodną stronę czy to dalsza część podstępnego planu?

W zwiastunie widzimy przede wszystkim przepiękne zdjęcia amerykańskich gór i bezdroży, zasiedlanych przez twardych kowbojów. Uwagę zwraca też świetna robota dźwiękowców. Zresztą, wystarczy obejrzeć trailer, by poczuć pełen napięcia klimat artystycznego westernu. 


 

REKLAMA