Nie bój się zmiany - najczęstsze wymówki

Niby chcesz zmienić swoje życie, ale ciągle odkładasz to na później. Przestań.

shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Kobiety mają mnóstwo sprytnych sposobów na miganie się od podejmowania wyzwań. Oto te najbardziej typowe. Brzmi znajomo?

Dyplomy

Przekonanie, że rzeczy powinny następować w pewnej kolejności, np. najpierw skończę studia, wszystkie możliwe kursy, a potem zajmę się realizacją pasji. Myślisz, że tylko prymusi coś w życiu osiągają? Jest wręcz przeciwnie. Halo, dziewczyno! A czy Bill Gates ma dyplom? Albo Richard Branson?

Planowanie

No pewnie, że warto mieć realistyczny plan działania. Ale sporo osób tak się zapędza w drobiazgowym rozpisywaniu poszczególnych kroków, że zastępuje im to realne działanie. W którymś momencie trzeba wykonać skok na głęboką wodę i np. zadzwonić do ewentualnych klientów.

Planowanie może się przydać. Dzięki odpowiedniemu zarządzaniu czasem zyskasz go więcej na realizację dodatkowych zadań. Poznaj efektywne metody organizacji pracy i obowiązków.

Eksperci

Zbyt często inteligentne kobiety – zamiast zaprezentować swoje przemyślenia i opinie – posiłkują się zewnętrznymi autorytetami. W ten sposób umniejszają swoją wartość i swoje zasługi. Musisz nauczyć się podchodzić krytycznie do tych ekspertów i uwierzyć, że sama też masz coś do powiedzenia.

Dyscyplina

Kobiety bywają dla siebie samych okropne: katują się dietami, musztrują się nieustannie, są wiecznie z siebie niezadowolone. Zastanawiałaś się nad tym, żeby to zmienić? Zamiast być dla siebie wredną macochą z bajki, spróbuj zamienić ten wewnętrzny monolog w głos najlepszej przyjaciółki. Dobrej wróżki.

Znasz już najczęstsze wymówki, teraz dowiedz się, jak zmienić swoje życie na lepsze.

WH 01-02/2017

Zobacz również:
REKLAMA