Netflix świętuje Dzień Kobiet wspierając kobiety z branży filmowej

Netflix wprowadza nową kategorię filmów i seriali oraz przeznacza 5 milionów dolarów na wsparcie kobiet z branży filmowej.

Netflix fot. Shutterstock.com

Z okazji tegorocznego Dnia Kobiet na platformie Netflix powstała specjalna kategoria, w której znalazły się produkcje opowiadające inspirujące historie kobiet oraz filmy, które zostały stworzone przez kobiety. Znajdziecie w niej między innymi jeden z popularniejszych seriali oryginalnych Netfliksa z 2020 roku, czyli „Gambit królowej”, czy film „Anna Karenina”. W ten sposób serwis streamingowy chce uhonorować i wesprzeć przedstawicielki płci pięknej z branży filmowej. 

Warto wspomnieć, że zarząd Netflixa działa na rzecz kobiet nie tylko od święta. „Z dumą pracuję w firmie, która pomogła odnieść sukces wielu kobietom, zarówno stojącym przed kamerą, jak i pracującym za kulisami produkcji. Dzięki niej po raz pierwszy nominację do Oscara® otrzymała rdzenna Meksykanka, po raz pierwszy ze stand-upem oryginalnym zadebiutowała Koreanka, po raz pierwszy film o superbohaterach wyreżyserowała czarnoskóra kobieta oraz po raz pierwszy umowę ramową ze studiem podpisała transpłciowa artystka. To jednak dopiero początek. Dlatego pragnę — bardziej niż kiedykolwiek wcześniej — dać nowemu pokoleniu twórczyń jeszcze większą szansę na rozwój.” - mówi Bela Bajaria, dyrektor ds. Globalnych treści telewizyjnych Netflix.

Wsparcie dla kobiet od Netflixa płynie z kilku stron. Niedawno ogłoszono bowiem  powstanie funduszu na rzecz Równości Twórczej, który w ciągu najbliższych 5 lat ma zgromadzić 20 milionów dolarów. Kwota ta zostanie przeznaczona na „rozwój programów ukierunkowanych na odkrycie potencjału młodych, utalentowanych kobiet z całego świata, a także zapewnienie im dostępu do szkoleń oraz zatrudnienia”. Oznacza to mniej więcej tyle, że ambitne, aspirujące aktorki, reżyserki, scenarzystki będą mogły rozwijać swoje umiejętności i zdobywać doświadczenie pod okiem ekspertów z branży. Netflix dołoży swoją cegiełkę do realizacji programów dla kobiet. Są to między innymi: program mentoringowy dla młodych twórczyń z uczelni filmowych w Niemczech - Into the Wild, Collectif 50/50, czyli francuski program dla twórczyń w różnym wieku i z różnych środowisk, czy Women in Post dla kobiet mieszkających w Kanadzie. 

Z niecierpliwością i radością wyczekujemy kolejnych produkcji, które powstaną dzięki śmiałym działaniom oraz zaangażowaniu ze strony przedstawicieli marki Netflix.

REKLAMA