Najnowsze wydanie Twojego ulubionego magazynu już w kioskach!

W najnowszym WH Karlie Kloss zdradza, jak zwojować Instagram i zbudować płaski brzuch. My natomiast serwujemy przepisy na lekkie desery i udowadniamy, że joga to sposób na podwójną energię. Poza tym udowadniamy, że możesz mieć 4 kg mniej w 28 dni. Sprawdź sama!

nowy numer, Karlie Kloss, okładka

Real – Virtual 1:0

REKLAMA

Większości z nas grudzień kojarzy się ze stresem. Zamiast czekać, jak w dzieciństwie, na pierwszą gwiazdkę, narzekamy na brak czasu, kolejki, wydatki i nudne spotkania przy świątecznym stole.

Psychologowie twierdzą, że mamy coraz większy problem z nawiązywaniem i podtrzymywaniem relacji z innymi ludźmi i jest to bezpośrednia konsekwencja rozwoju technologii. Kiedyś, żeby przetrwać, człowiek musiał żyć w społeczności.

Dzisiaj nie potrzebujemy innych. Potrafi my żyć w elektronicznej izolacji – robimy zakupy przez internet, rozmawiamy na portalach społecznościowych, gry komputerowe zastępują towarzyskie rozrywki, a emocji i empatii uczymy się z filmów.

Ten nowy gatunek, który nie rozstaje się ze smartfonem, nazwany Homo electronicus, doskonale opisuje Nicholas Carre w bestsellerze „Płycizna. Co internet robi z naszym mózgiem”. Autor pokazuje, jak nasz mózg dostosowuje się do tego, co go stymuluje. Atakowany obrazami umysł nie jest w stanie się skoncentrować, pojmować abstrakcji i wyciągać wniosków.

Stajemy się niecierpliwi, domagamy się natychmiastowych odpowiedzi. Szybciej czytamy, ale nie przyswajmy tych informacji, tym samym nie potrafi my ich analizować. A co gorsza – słabiej radzimy sobie z obecnością drugiego człowieka.

Bo bycie z kimś wymaga uwagi i cierpliwości. Z rozmowy w realu nie da się wylogować, czyjegoś towarzystwa nie można wyłączyć. Kontakt z drugim człowiekiem wiąże się z wysiłkiem, ale daje coś bezcennego – bliskość.

Daje też zrozumienie siebie, swoich prawdziwych potrzeb, mocnych stron i słabości. Bez nawiązywania głębszych relacji z innymi ludźmi nigdy nie dowiemy się, kim naprawdę jesteśmy. Nie dowiemy się tego ani z filmów, ani z książek.

Dlatego właśnie teraz, w tym szczególnym momencie roku postarajmy się choć na chwilę wylogować z elektronicznego świata i powrócić do prawdziwych relacji. Życzymy Wam cudownych spotkań. 

podpis naczelnej WHWH

Przejrzyj – strona po stronie – najnowsze wydanie Twojego ulubionego magazynu.

Zobacz również:
Powroty do ćwiczeń są równie trudne, co powroty do pracy po wakacjach życia. Spokojnie, nie będziemy Cię namawiać, żebyś na urlop zabrała ze sobą robotę, ale trening już tak. Wrócisz pełna energii i w formie lepszej niż kiedykolwiek.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA