Najnowsze wydanie Twojego ulubionego magazynu już w kioskach!

W najnowszym WH Karlie Kloss zdradza, jak zwojować Instagram i zbudować płaski brzuch. My natomiast serwujemy przepisy na lekkie desery i udowadniamy, że joga to sposób na podwójną energię. Poza tym udowadniamy, że możesz mieć 4 kg mniej w 28 dni. Sprawdź sama!

nowy numer, Karlie Kloss, okładka

Real – Virtual 1:0

Większości z nas grudzień kojarzy się ze stresem. Zamiast czekać, jak w dzieciństwie, na pierwszą gwiazdkę, narzekamy na brak czasu, kolejki, wydatki i nudne spotkania przy świątecznym stole.

Psychologowie twierdzą, że mamy coraz większy problem z nawiązywaniem i podtrzymywaniem relacji z innymi ludźmi i jest to bezpośrednia konsekwencja rozwoju technologii. Kiedyś, żeby przetrwać, człowiek musiał żyć w społeczności.

Dzisiaj nie potrzebujemy innych. Potrafi my żyć w elektronicznej izolacji – robimy zakupy przez internet, rozmawiamy na portalach społecznościowych, gry komputerowe zastępują towarzyskie rozrywki, a emocji i empatii uczymy się z filmów.

Ten nowy gatunek, który nie rozstaje się ze smartfonem, nazwany Homo electronicus, doskonale opisuje Nicholas Carre w bestsellerze „Płycizna. Co internet robi z naszym mózgiem”. Autor pokazuje, jak nasz mózg dostosowuje się do tego, co go stymuluje. Atakowany obrazami umysł nie jest w stanie się skoncentrować, pojmować abstrakcji i wyciągać wniosków.

Stajemy się niecierpliwi, domagamy się natychmiastowych odpowiedzi. Szybciej czytamy, ale nie przyswajmy tych informacji, tym samym nie potrafi my ich analizować. A co gorsza – słabiej radzimy sobie z obecnością drugiego człowieka.

Bo bycie z kimś wymaga uwagi i cierpliwości. Z rozmowy w realu nie da się wylogować, czyjegoś towarzystwa nie można wyłączyć. Kontakt z drugim człowiekiem wiąże się z wysiłkiem, ale daje coś bezcennego – bliskość.

Daje też zrozumienie siebie, swoich prawdziwych potrzeb, mocnych stron i słabości. Bez nawiązywania głębszych relacji z innymi ludźmi nigdy nie dowiemy się, kim naprawdę jesteśmy. Nie dowiemy się tego ani z filmów, ani z książek.

Dlatego właśnie teraz, w tym szczególnym momencie roku postarajmy się choć na chwilę wylogować z elektronicznego świata i powrócić do prawdziwych relacji. Życzymy Wam cudownych spotkań. 

podpis naczelnej WHWH

Przejrzyj – strona po stronie – najnowsze wydanie Twojego ulubionego magazynu.

REKLAMA