Najlepsze kryminały na jesień poleca Katarzyna Bonda

Niektóre książki trzeba czytać powoli, strona po stronie. Ale są też takie, które pochłania się jednym ciągiem. Oto zestaw wciągających jak przemysłowy odkurzacz lektur na długie, jesienne wieczory. Poleca polska królowa kryminału – Katarzyna Bonda.

książka, czytanie fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Najlepsze kryminały poleca Katarzyna Bonda

Katarzyna Bonda

Autorka bestsellerowych powieści, zwana królową polskiego kryminału. To ona wprowadziła do polskiej literatury postać policyjnego profilera. Jej książki są wciągające i grube – idealne połączenie. Nie tylko pisze, ale i uczy pisania: jest założycielką szkoły kreatywnego pisania – maszynadopisania.pl.

1. Księgowy, który wygrał los na loterii

Kryminał rozpisany na kameralny dramat „ona i on”. On jest dojrzałym mężczyzną, który wygrywa w totka i pragnie zmienić swoje życie, ona to młoda narkomanka, spoza nawiasu społecznego. Zbrodnia jest tylko spoiwem ich platonicznego uczucia. Wzruszająca, fascynująca i zabawna historia. Za to właśnie kocham Nessera.

„Drugie życie pana Roosa”, Hakan Nesser, wyd. Czarna Owca

książki

2. Z życia wzięte

Mistrzowsko napisane. Tempo thrillera. Z kryminalnym nerwem, wnikliwością reporterską i umiłowaniem detalu niczym najwyższej klasy literatura piękna. Niejeden wielki pisarz nie odważyłby się tak popuścić wodzy fantazji w obawie przed zarzutem nieprawdopodobieństwa. Ta książka udowadnia, że rzeczywistość jest zawsze mocniejsza od fikcji.

„Tabloid”, Piotr Głuchowski/Marcin Kowalski, wyd. Agora SA

książki

3. Kartelmama

Opowieść o twórczyni i przywódczyni kartelu narkotykowego, charyzmatycznej i tajemniczej kobiecie, która przeszła na „ciemną stronę mocy”, by uratować siebie. Wstrząsająca historia współczesnej Amazonki, gdzie dobro bywa tylko mniejszym złem, a wybory moralne przypominają grecką tragedię. Powieść oparta na prawdziwych wydarzeniach. Najpiękniejsza i najbardziej wstrząsająca książka autora „Terytorium Komanczów”.

„Królowa południa”, Arturo Perez Reverte, wyd. Muza 

książki

A jakie są Wasze ulubione kryminały? Czekamy na propozycje w komentarzach.

REKLAMA