Najlepsze horrory na Netflix

Przygotowałyśmy dla Was listę najlepszych horrorów dostępnych na Netfliksie. Lubisz czuć dreszczyk emocji? Na pewno znajdziesz tu coś dla siebie.

| Data aktualizacji: 2019-10-22
Jack Nicholson w filmie Lśnienie Warner Brothers/East News
Jack Nicholson w "Lśnieniu" Stanleya Kubricka wywołuje u nas ciarki do dzisiaj...

Lśnienie

To klasyk nad klasykami. Kultowa ekranizacja powieści Stephena Kinga opowiada historię Jacka Torrence'a, pisarza, który przeprowadza się ze swoją rodziną do zamkniętego hotelu w górach. Jack ma tam pełnić funkcję dozorcy. Początkowo wydaje się, że odcięta od świata rodzina jest zdana tylko na siebie, ale z czasem wychodzi na jaw, że w hotelu mieszka ktoś jeszcze.

Verónica

Wywoływanie duchów może mieć opłakane skutki. Przekonała się o tym hiszpańska nastolatka, która chcąc skontaktować się ze swoim zmarłym ojcem, użyła planszy Ouija. Efekt? Zamiast ojca wpuściła do swojego domu złego demona. Według niektórych, film ten jest tak straszny, że nie da się go obejrzeć do końca.

Rytuał

Rytuał to horror spod znaku Netflixa. Podczas górskiej wyprawy, jeden z czwórki przyjaciół skręca sobie kostkę. Jak na złość, najbliższa pomoc znajduje się w schronisku, które jest oddalone o dobre kilkanaście kilometrów od miejsca wypadku. Zdesperowani wędrowcy chcą skrócić sobie drogę i wybierają się tam przez las. Nikt z nich nie podejrzewa, co kryje się pomiędzy drzewami.

Piątek 13-go

To remake klasycznego horroru z lat 80. Paczka przyjaciół przyjeżdża do malowniczo położonego domku nad jeziorem Crystal Lake. Sielankowy weekend zamienia się w prawdziwy koszmar, kiedy jedna z bohaterek znika, a pozostali dowiadują się, że w okolicy grasuje seryjny morderca o imieniu Jason.

Scooby-Doo

Nie lubisz się bać? Wybierz kino grozy z przymrużeniem oka. Po latach przerwy Scooby i jego nieustraszona paczka wracają do gry. Tym razem zostają wezwani na Wyspę Strachów, gdzie mają wyjaśnić serię paranormalnych zjawisk. Jeśli nie chcesz mieć koszmarów, a bardziej niż duchy cenisz szalone komedie, Scooby Doo będzie jak znalazł.

ZOBACZ TEŻ: 10 horrorów, podczas których spalisz najwięcej kalorii 

REKLAMA