Muzyka, podcasty i telewizja zamiast iTunes. Apple wprowadza zmiany

Już dziś podczas konferencji WWDC dowiemy się co dokładnie stanie się z platformą iTunes. Póki co, z nieoficjalnych doniesień serwisów technologicznych wynika, że amerykański gigant pozbędzie się aplikacji na rzecz trzech nowych samodzielnych platform: Podcasts, TV oraz Music.

apple fot. Shutterstock.com

Decyzję koncernu poznamy już dziś podczas prezentacji nowego systemu operacyjnego iOS 13. Przekaże ją dyrektor generalny Apple Inc. Tim Cook.

REKLAMA

iTunes został wprowadzony przez Apple w 2001 roku i bardzo szybko zdobył sympatię użytkowników. Teraz ma zostać porzucony na cześć nowego interfejsu i trzech nowych aplikacji, które zlokalizowane będą w MacBooku OS. Mowa o Podcasts, TV oraz Music. Spokojnie, ta ostania apka ma przejąć funkcje, które były dostępne na iTunes.

Czy to oznacza, że aplikacja przestała się podobać użytkownikom? Domyślać się można, że chodzi bardziej o korzyści finansowe. Rozbicie jednego na trzy osobne kanały przyniesie jeszcze lepsze zyski. Jak wiadomo usługi są obecnie motorem napędowym dla Apple’a i w żadnym innym sektorze technologiczny gigant nie ma takiej wysokiej dynamiki przychodów. Aktualny, za pierwszy kwartał 2019, to rekordowa kwota rzędu 11,5 mld dolarów. Według szacunków analityków, w 2020 roku, kwota wzrośnie do 14 mld. dolarów.

Apple wprowadza nowości

Jednym z głównych tematów, jakie mają pojawić się na dzisiejszej konferencji to wyżej wspomniana prezentacja systemu operacyjnego iOS 13. Ze spekulacji wynika, że innowacją ma być m.in. ciemny motyw, w postaci ciemniejszego dock’a z aplikacjami. Ta kolorystyka będzie wprowadzona także do ustawień i aplikacji Apple.

Odświeżone mają zostać także aplikacje, m.in. Przypomnienia i Zdrowie. W tej drugiej nowością ma być opcja monitorowania codziennych aktywności, zdrowia słuchu, czy cyklu miesiączkowego. App Store zrobi również ukłon w stronę graczy - wprowadzając usługę Arcade z dostępem do biblioteki gier.

Ma zwiększyć się także komfort pracy na iPadach. Będzie on mógł odgrywać rolę drugiego ekranu komputera. Co więcej, zostaną wprowadzone ułatwienia przy pracy z programami graficznymi.

Udoskonaleń nie zabranie też w komputerach Mac. Ze zmian zadowoleni będą przede wszystkim programiści - będą mogli przenosić mobilne aplikacja z iOS na komputery.

Eksperyment na konferencji

Co ciekawe, na dzisiejszej konferencji WWDC ma zostać przeprowadzony eksperyment. Twórcy aplikacji Cardiogram for Apple Watch dostępnej na iOS i watchOS sprawdzą, które nowość wzbudzą największe emocje u użytkowników. Apka będzie mierzyć ich puls i przesyłać dane do producenta.

Apple WWDC rozpocznie się dziś o godz. 19. Transmisję na żywo będzie można oglądać na stronie apple.co/live.

ZOBACZ TEŻ: Mindhunter sezon 2 - co wiemy?

Zobacz również:
Aleksandra Popławska każdy dzień zaczyna od jogi. Zaproponowana przez nią sesja to przyjemna i krótka praktyka na początek dnia, która rozciąga i rozgrzewa ciało. Zainteresowana?
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA