Moje fit życie: Anna Dereszowska

Pozytywna aktorka o jednym z najpiękniejszych ekranowych uśmiechów, miłośniczka wszelkich sportów, ale też zapracowana mama opowiada, jak dba o siebie – we własnym stylu.

Anna Dereszowska Archiwum prywatne

Zdrowy balans

Choć Anna Dereszowska jest jedną z bardziej zapracowanych polskich aktorek, a do tego mamą trójki dzieci, wciąż stara się znaleźć także czas na zadbanie o siebie. Wie, że zachowanie fizycznego i psychicznego dobrostanu oddziałuje na wszystkie elementy jej życia. „Moje ciało jest narzędziem mojej pracy, więc muszę o nie dbać. Staram się to robić, choć nie należę do osób, które obsesyjnie skupiają się na swoim wyglądzie” – mówi. By zachować zdrowy balans, aktorka nie narzuca sobie drastycznych postanowień, tylko stara się, by aktywność, dobre jedzenie czy oczyszczanie umysłu były codziennymi przyjemnościami, a nie obowiązkami do odhaczenia.

Ruch

Znana z zamiłowania do nart, jazdy konnej czy biegania aktorka przyznaje, że małe dziecko nieco zmieniło jej treningowy krajobraz. „Regularnie ćwiczę teraz sama w domu, z aplikacją – wyjaśnia. – Bardzo to lubię”. Jeśli znajdzie czas na outdoorowe aktywności, Anna stara się korzystać z tych sezonowych. Przy okazji zawodowych zobowiązań zakosztowała wakeboardingu, który obok SUP-a stał się jej sposobem na wakacyjny reset. „Z niecierpliwością czekam na sezon zimowy.Mam nadzieję, że uda nam się pojechać na narty” – mówi aktorka.

Pielęgnacja

Wydaje się, że życie znanych aktorek wypełnione jest wizytami w salonach kosmetycznych, klinikach urody czy SPA. „Dbam o kondycję skóry twarzy, ciała... Ale raczej w domu, ze względu na to, że mam małe dziecko – mówi Anna. – Raz na jakiś czas zdarza mi się też odwiedzić jakiś salon kosme- tyczny, choć niezbyt często”.

Czas dla siebie

Kiedy uda jej się wygospodarować weekend na pobyt w wymarzonym mazurskim domu, wreszcie pojawia się czas na wszelkie drobne przyjemności. Wnętrza zostały zaprojektowane i urządzone tak, by zapewnić optymalne warunki do relaksu. „Wszystkie urządzenia AGD w naszym domu tworzą taki ekosystem sterowany z poziomu telefonu, co bardzo ułatwia nam życie”. Kiedy ogarnięcie podstawowych obowiązków nie zajmuje wiele czasu, mnóstwo pozostaje go na inne zajęcia. „Spędzamy czas, oglądając filmy, słuchając koncertów, oglądając rozgrywki tenisa czy siatkówki, których jesteśmy wielkimi miłośnikami. Mamy duży telewizor Samsung NeoQLED z bardzo dobrą jakością dźwięku. Dodatkowo to nasze domowe kino stanowi specjalnie wydzieloną przestrzeń, którą można wygłuszyć kurtyną i odciąć od reszty domu. Z wielką przyjemnością oglądamy tam filmy czy mecze”.

Jedzenie

Anna Dereszowska wolny czas bardzo chętnie spędza w kuchni, gotując dla całej rodziny, ale także smakując różne potrawy. „Jestem osobą, której bardzo trudno jest stosować diety, ponieważ uwielbiam jeść – mówi. – Pewnie gdybym się uparła, wytrzymałabym w reżimie dietetycznym, ale jak do tej pory nigdy mi się to nie udało. Jestem jednak zwolenniczką zrównoważonego, zdrowego odżywiania, bez drakońskich ograniczeń”. Aktorka przyznaje, że ze względu na swój aktywny tryb życia może pozwolić sobie na to, by nie pilnować kalorii, a mimo to nie obawiać się o swoją sylwetkę.

Miejsce na Ziemi

Czy można mieć tylko jeden prawdziwy dom? Anna Dereszowska dziś waha się, czy warszawskie mieszkanie czy raczej mazurskie siedlisko jest jej miejscem na Ziemi. „Nie traktujemy tego domu jak domu wakacyjnego – mówi. – Kiedy myślimy o siedlisku na wsi, to zawsze w kategoriach takiego prawdziwego domu”. Choć zawodowe i szkolne obowiązki rodziny nie pozwalają dzielić czasu po równo między oba domy, Anna uważa, że nawet weekendowe wyjazdy z dala od miasta pozwalają jej odzyskać spokój. „Na innych obrotach funkcjonuję w Warszawie, a na innych na Mazurach. I zdecydowanie wolę siebie w mazurskim wydaniu” – zapewnia.

REKLAMA