Moda z odzysku - drugie życie plastiku [Eko news]

Jak kupować, bywać i bawić się odpowiedzialnie.

eko levis materiały prasowe

Moda z odzysku

Nie od dziś wiadomo, że przemysł odzieżowy szkodzi naszej planecie. Mowa oczywiście o markach produkujących na masową skalę, które w swoim modelu biznesowym nie uwzględniają działań prośrodowiskowych. Po drugiej stronie barykady stoją firmy oparte na zasadach zrównoważonego rozwoju. Jedną z nich jest marka Levis, która od lat realizuje cele klimatyczne w zakresie m.in. ograniczenia zużycia wody, zmniejszenia emisji dwutlenku węgla oraz zrównoważonego pozyskiwania surowców. Efektem tych działań są najnowsze kolekcje stworzone w duchu zero waste. Puffer Jacket to linia kurtek puchowych z plastikowych materiałów z odzysku. Z kolei jeansy High Loose wykonane zostały z Cottonized Hemp – konopnego materiału do złudzenia przypominającego bawełnę.

SPRAWDŹ: Jeansy stworzone do recyklingu [Eko News]

Test z papieru

W Stanach Zjednoczonych wykonuje się 20 milionów testów ciążowych i owulacyjnych rocznie. Z potrzeby ograniczenia produkcji tego trudnego w utylizacji plastiku powstał ekologiczny i w pełni biodegradowalny test ciążowy. Wytwarza się go z celulozy, dlatego po użyciu bez obaw można spuścić go w toalecie. Działanie ekotestu nie różni się od klasycznego – wykrywa on w moczu kobiety obecność hormonu beta hCG i w kontrolnym okienku pokazuje jedną bądź dwie kreski.

Bezwodne kosmetyki

Kosmetyki do pielęgnacji całkowicie pozbawione wody to stosunkowo nowy koncept. Założenie jest takie, by oszczędzić wodę, pozbyć się konserwantów i przedłużyć trwałość produktu. Dzięki temu bezwodne kosmetyki mają realny wpływ nie tylko na stan naszej cery, ale również planety. Proszek wystarczy połączyć z odrobiną wody, spienić i zaaplikować na twarz. Ten nadzwyczaj oszczędny wynalazek to strzał w ekodziesiątkę.

LANI, PUDER DO OCZYSZCZANIA TWARZY

Pod wpływem wody proszek zmienia się w niebieską pianę, która dogłębnie oczyszcza skórę.

84 zł (65 g); pandawanda.pl

AN-HYDRA, SERIA KOSMETYKÓW W PROSZKU

Marka aN-hydra oferuje 3 produkty zgodne z bezwodną filozofią – myjący płyn oraz dwa sera: nawilżające i rozjaśniające.

an-hydra.com

ZOBACZ TEŻ: Olej palmowy - jakie produkty wybierać? [Eko News]

Zobacz również:
REKLAMA