Mindhunter sezon 2: co wiemy?

Drugi sezon serialu Mindhunter zbliża się wielkimi krokami. Zobaczcie, co nas czeka.

Patrick Harbron/Netflix
fot. Patrick Harbron/Netflix

Moda na seryjnych morderców trwa. Seriale ukazujące historie okrutnych zbrodni są w czołówce najchętniej oglądanych pozycji na Netflix. Nic więc dziwnego, że streamingowy gigant ogłosił powrót serialu, który stara się zgłębić chory umysł mordercy.

Mindhunter sezon 2 - premiera

Datę premiery nowego sezonu Mindhuntera zdradziła Charlize Theron, producentka wykonawcza serialu, która w wywiadzie z Howardem Sternem ogłosiła, że drugi sezon obejrzymy już w sierpniu. Nie znamy jeszcze dokładnej daty, ale to pewnie kwestia tygodni.

Mindhunter sezon 2 - fabuła

Fabuła drugiego sezonu Mindhuntera ma kręcić się wokół trzech historii: mordercy dzieci z Atlanty, Davida Berkowitza i Charlesa Mansona (który pojawił się już w sezonie pierwszym). Głównym bohaterem będzie ponownie agent FBI, Holden Ford (Jonathon Groff), którego postać została zainspirowana słynnym agentem FBI, Johnem Douglasem. Jeszcze nie wiemy, jak Ford zostanie połączony z tymi sprawami, ale mamy nadzieję, że scenarzyści staną na wysokości zadania tak, jak zrobili to w pierwszym sezonie. W sumie czekać na nas będzie 8 odcinków.

Oparte na faktach

Serial Mindhunter jest inspirowany książką „Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI autorstwa Marka Olshakera i Johna E. Douglasa”. To opowieść o agentach specjalnej jednostki FBI, której współczesna kryminalistyka zawdzięcza określenie „seryjny morderca”. Główni bohaterowie – Holden Ford i Bill Tencha – analizują motywy, jakie stoją za strasznymi zbrodniami, rozmawiając z najgroźniejszymi mordercami w Stanach Zjednoczonych. Serial został oparty na prawdziwych wydarzeniach, a postacie seryjnych morderców odwzorowano z dbałością o najmniejsze szczegóły. Zresztą, zobaczcie same:

Do premiery nowego sezonu zostały jeszcze dwa miesiące. Fani już zacierają ręce, bo choć informacji mamy jak na lekarstwo, a zwiastuna wciąż brak, to wszystko wskazuje na to, że dostaniemy konkretną dawkę kryminalnego dreszczowca. My się jaramy, a Wy?

Zobacz również:
REKLAMA