Mindhunter 2 - wszystko co wiemy [data premiery, ilość odcinków, obsada, fabuła]

Netflix podał szczegóły dotyczące nowego sezonu serialu Mindhunter. 

Mindhunter Denver and Delilah Productions, Netflix, Panic Pictures / Album/

Dwa tygodnie temu wszyscy z niecierpliwością odliczaliśmy dni do nowego sezonu Stranger Things. Jedni, stęsknieni za niepowtarzalnym klimatem amerykańskich lat '80, wciągnęli 8 odcinków podczas jednego maratonu. Inni, by wychwycić wszystkie popkulturowe smaczki i niespiesznie delektować się arcydziełem braci Duffer, dawkowali przyjemność oglądając jeden odcinek dziennie. 

Bez względu na to, którą taktykę obrałyście, najprawdopodobniej finał macie już za sobą i aktualnie zmagacie się z tzw. "post-series depression". Z doświadczenia wiemy, że najlepszym lekiem na smutki jest znalezienie nowego obiektu miłości. Dlatego niesiemy radosną wieść - już za niespełna miesiąc Netflix uraczy nas nowym sezonem wyczekiwanego serialu "Mindhunter"!

Netflix - mistrzowie gatunku true crime

Nie da się ukryć, że producenci z wytwórni Netfliksa wyjątkowo intensywnie pracują nad kolejnymi serialami z gatunku true crime. Dla niezorientowanych: true crime to fabularyzowane lub dokumentalne rekonstrukcje przestępstw popełnionych w realnym świecie. Najczęściej opowiadają o głośnych morderstwach lub opisują działalność seryjnych zabójców. 

Na platformie znajdziemy całą masę produkcji oryginalnych  - m.in.: "Taśmy Teda Bundy'ego", "Evil Genius", "Niewinny człowiek", "The Keepers", "Making a Murderer", "Casting na JonBenet", "Zaginięcie Madeleine McCann" oraz wspomniany już wcześniej  "Mindhunter". 

Ten ostatni jest jedną z czołowych i lepiej ocenianych kryminalnych produkcji Netfliksa. Serial wyreżyserowany został przez genialnego Davida Finchera (kryminały to dla niego nie pierwszyzna - reżyser ma na swoim koncie takie filmy jak "Zodiak” oraz "Siedem"). W drugim sezonie wspierała go również (uwaga!) Charlize Theron. Pierwszy sezon ukazał się w roku 2017 i podbił serca fanów true crime na całym świecie. To historia dwóch agentów FBI, którzy z pomocą osadzonych przestępców starają się rozpracować umysły seryjnych morderców. 

Mindhunter - kiedy zobaczymy sezon 2?

Mamy dobre wieści, sezon numer 2 pojawi się na Netfliksie już za niecały miesiąc, 16 sierpnia. Po dwóch długich latach oczekiwania możemy w końcu zacząć odhaczać w kalendarzu dni do premiery. Mamy też nieco mniej radosną wieść - drugi sezon składać się będzie jedynie z 8 odcinków.

Mindhunter sezon 2 - obsada

W najnowszym sezonie z całą pewnością zobaczymy ulubieńca fanów, agenta Holdena Forda granego przez Jonathana Groffa. Producenci ujawnili, że na ekrany wrócą także Holt McCallany,Cameron Britton i Anna Torv - odtwórcy ról Billa Tencha, Edmunda Kempera oraz Wendy Carr.

Z ostatnio opublikowanych zdjęć wywnioskować można, że w serialu pojawią się również: Joe Tuttle, Albert Jones, Stacey Roca, Michael Cerveris, Lauren Glazier i Sierra McClain.

Mindhunter sezon 2 - o czym będzie?

Fabuła drugiego sezonu będzie krążyć między trzema sprawami. Agenci zajmą się: morderstwami w Atlancie w latach 1979-1981, serią morderstw popełnionych przez Davida Berkovitza oraz morderstwami popełnionymi przez Charlesa Mansona - przywódcę sekty, którym Holden Ford interesował się już w pierwszym sezonie serialu.

Producent wykonawczy, David Fincher, przyznał, że znaczna część serialu skupiać się będzie na morderstwach z Atlanty. “O sprawie morderstw dzieci w Atlancie moglibyśmy zrobić 3 sezony” - powiedział w jednym z ostatnich wywiadów. „To ogromna, skomplikowana i bardzo tragiczna historia”.

Według The Hollywood Reporter najnowsze zdjęcia wskazują na to, że *taki trochę spoiler* Ford wróci do swojej pracy z FBI. On i Tench ponownie odwiedzą Kempera i poproszą go o pomoc w rozwiązaniu nowej sprawy.

Mamy nadzieję, że nowy sezon będzie równie dobry, co poprzedni. Trzymamy kciuki i odliczamy dni do premiery.

ZOBACZ TEŻ: Nikolaj Coster-Waldau zripostował krytykom Gry o tron [Emmy 2019]

Zobacz również:
REKLAMA