Mindhunter 2 - wszystko co wiemy [data premiery, ilość odcinków, obsada, fabuła]

Netflix podał szczegóły dotyczące nowego sezonu serialu Mindhunter. 

Mindhunter Denver and Delilah Productions, Netflix, Panic Pictures / Album/

Dwa tygodnie temu wszyscy z niecierpliwością odliczaliśmy dni do nowego sezonu Stranger Things. Jedni, stęsknieni za niepowtarzalnym klimatem amerykańskich lat '80, wciągnęli 8 odcinków podczas jednego maratonu. Inni, by wychwycić wszystkie popkulturowe smaczki i niespiesznie delektować się arcydziełem braci Duffer, dawkowali przyjemność oglądając jeden odcinek dziennie. 

REKLAMA

Bez względu na to, którą taktykę obrałyście, najprawdopodobniej finał macie już za sobą i aktualnie zmagacie się z tzw. "post-series depression". Z doświadczenia wiemy, że najlepszym lekiem na smutki jest znalezienie nowego obiektu miłości. Dlatego niesiemy radosną wieść - już za niespełna miesiąc Netflix uraczy nas nowym sezonem wyczekiwanego serialu "Mindhunter"!

Netflix - mistrzowie gatunku true crime

Nie da się ukryć, że producenci z wytwórni Netfliksa wyjątkowo intensywnie pracują nad kolejnymi serialami z gatunku true crime. Dla niezorientowanych: true crime to fabularyzowane lub dokumentalne rekonstrukcje przestępstw popełnionych w realnym świecie. Najczęściej opowiadają o głośnych morderstwach lub opisują działalność seryjnych zabójców. 

Na platformie znajdziemy całą masę produkcji oryginalnych  - m.in.: "Taśmy Teda Bundy'ego", "Evil Genius", "Niewinny człowiek", "The Keepers", "Making a Murderer", "Casting na JonBenet", "Zaginięcie Madeleine McCann" oraz wspomniany już wcześniej  "Mindhunter". 

Ten ostatni jest jedną z czołowych i lepiej ocenianych kryminalnych produkcji Netfliksa. Serial wyreżyserowany został przez genialnego Davida Finchera (kryminały to dla niego nie pierwszyzna - reżyser ma na swoim koncie takie filmy jak "Zodiak” oraz "Siedem"). W drugim sezonie wspierała go również (uwaga!) Charlize Theron. Pierwszy sezon ukazał się w roku 2017 i podbił serca fanów true crime na całym świecie. To historia dwóch agentów FBI, którzy z pomocą osadzonych przestępców starają się rozpracować umysły seryjnych morderców. 

Mindhunter - kiedy zobaczymy sezon 2?

Mamy dobre wieści, sezon numer 2 pojawi się na Netfliksie już za niecały miesiąc, 16 sierpnia. Po dwóch długich latach oczekiwania możemy w końcu zacząć odhaczać w kalendarzu dni do premiery. Mamy też nieco mniej radosną wieść - drugi sezon składać się będzie jedynie z 8 odcinków.

Mindhunter sezon 2 - obsada

W najnowszym sezonie z całą pewnością zobaczymy ulubieńca fanów, agenta Holdena Forda granego przez Jonathana Groffa. Producenci ujawnili, że na ekrany wrócą także Holt McCallany,Cameron Britton i Anna Torv - odtwórcy ról Billa Tencha, Edmunda Kempera oraz Wendy Carr.

Z ostatnio opublikowanych zdjęć wywnioskować można, że w serialu pojawią się również: Joe Tuttle, Albert Jones, Stacey Roca, Michael Cerveris, Lauren Glazier i Sierra McClain.

Mindhunter sezon 2 - o czym będzie?

Fabuła drugiego sezonu będzie krążyć między trzema sprawami. Agenci zajmą się: morderstwami w Atlancie w latach 1979-1981, serią morderstw popełnionych przez Davida Berkovitza oraz morderstwami popełnionymi przez Charlesa Mansona - przywódcę sekty, którym Holden Ford interesował się już w pierwszym sezonie serialu.

Producent wykonawczy, David Fincher, przyznał, że znaczna część serialu skupiać się będzie na morderstwach z Atlanty. “O sprawie morderstw dzieci w Atlancie moglibyśmy zrobić 3 sezony” - powiedział w jednym z ostatnich wywiadów. „To ogromna, skomplikowana i bardzo tragiczna historia”.

Według The Hollywood Reporter najnowsze zdjęcia wskazują na to, że *taki trochę spoiler* Ford wróci do swojej pracy z FBI. On i Tench ponownie odwiedzą Kempera i poproszą go o pomoc w rozwiązaniu nowej sprawy.

Mamy nadzieję, że nowy sezon będzie równie dobry, co poprzedni. Trzymamy kciuki i odliczamy dni do premiery.

ZOBACZ TEŻ: Nikolaj Coster-Waldau zripostował krytykom Gry o tron [Emmy 2019]

Zobacz również:
Powroty do ćwiczeń są równie trudne, co powroty do pracy po wakacjach życia. Spokojnie, nie będziemy Cię namawiać, żebyś na urlop zabrała ze sobą robotę, ale trening już tak. Wrócisz pełna energii i w formie lepszej niż kiedykolwiek.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA