[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.5

Międzynarodowe Badanie WH 2018 - Moje nagie ciało

Po raz drugi czytelniczki Women's Health z 15 krajów wzięły udział w ankiecie dzięki której możemy przekonać się, jak czuje się we własnym ciele aktywna, samodzielna i niezależna kobieta 2018. Przekonamy się też, jak na tym tle wypadają Polki.

ilustracje: Frederique Matti

Kobiety pod każdą szerokością i długością mają skomplikowany stosunek do własnego ciała. Bardzo niewiele kultur w dziejach ludzkości pozwalało po prostu akceptować siebie takim/taką jaka się jest. Zawsze były jakieś kanony do których trzeba było się dostosować. Współczesne czasy charakteryzuje kult perfekcyjnego wyglądu, młodości, szczupłości i wysportowanej sylwetki. Media tradycyjne i społecznościowe nie poprawiają sytuacji, bo wszędzie widzimy kobiety, których wystylizowane sylwetki wpędzają nas w kompleksy. Ale nadchodzi bunt kobiet niedoskonałych, trend który witamy z radością. Uczymy się akceptować siebie, lubić siebie, cieszyć się własnym sprawnym ciałem i nie przejmować tym, jak widzą nas inni. Zwłaszcza, że do tej pory byłyśmy dla siebie zbyt surowe. Zaprzyjaźnienie się z własnym ciałem daje nam niesamowitą wolność i pewność siebie.

Zobaczcie, na jakim etapie jesteśmy obecnie i nad czym powinnyśmy jeszcze popracować:

57% polskich czytelniczek WH odpowiada negatywnie na pytanie: Czy uważasz, że jesteś piękna? Z drugiej strony aż 43% uważa się za piękne. To przecież całkiem sporo, prawda?

40% czytelniczek czuje się swobodnie chodząc nago po domu.

24% najbardziej lubi eksponować nogi, a 23% pupę.

24% czytelniczek wstydzi się swojego niewyrzeźbionego brzucha. 34% planuje poprawić jego wygląd.

46% kobiet czuje się najbardziej pewna siebie po ćwiczeniach. Tylko 06% tak samo czuje się na plaży.

77% chciałoby mniej ważyć.

68% zapytane o swój cel fitnessowy odpowiada: Chcę być silniejsza.

Dla 50% Polek największy wpływ na poczucie własnej wartości ma porównywanie własnego ciała z ciałem innych kobiet.

Zobacz też: Body neutrality - Czy powinnaś bezwarunkowo kochać swoje ciało?

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij