[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Masz szansę na sukces w życiu? Zrób test i sprawdź!

Najnowsze badania wskazują, że to nie talent, nie szczęście, nie iskra boża, ale upór decyduje o tym, jak daleko zajdziesz w życiu. Masz talent? To dobrze, ale lepiej być upartym.

czy masz szanse na sukces w życiu Czy masz szanse na sukces? (fot. shutterstock.com)

W dzisiejszych czasach ludzie mają skłonność do przypisywania przesadnie dużej roli talentom, czy wrodzonej inteligencji. Jak mówi Angela Duckworth, badaczka czynników warunkujących sukces w życiu, takie programy telewizyjne, których obecnie jest mnóstwo, a w których nacisk kładzie się na wrodzony talent, jak Masz Talent, X Factor, czy Mali Giganci mogą pełnić bardzo szkodliwą rolę.

"Przykładanie nadmiernej wagi do talentów - mówi Angela Duckworth. - Kierując na talent światła reflektorów ryzykujemy pozostawienie całej reszty w cieniu. Mimowolnie komunikujemy, że pozostałe czynniki - w tym upór - nie są tak ważne, jak naprawdę są". Tymczasem z badań wynika, że ci utalentowani wcale nie osiągają większych sukcesów, niż ci mniej zdolni, ale pracowici.

REKLAMA

Często jest wręcz przeciwnie, bo talent sprawia, że człowiek się rozleniwia. Skoro wszystko nam zawsze łatwo przychodziło w szkole, to po co się wysilać. I tak właśnie zdolni oddają pola tym pracowitym, upartym mróweczkom, które potrafią zacisnąć zęby i ćwiczyć w nieskończoność, aby osiągnąć doskonałość. 

Zrób test i sprawdź ile masz w sobie uporu.

Rozpocznij TEST

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij