[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.8

Marieta Żukowska: jak odnaleźć w życiu balans?

Nieprzerwanie gra w teatrze, w filmach i serialach telewizyjnych. Jest też matką, ale potrafi znaleźć chwile wyłącznie dla siebie. W jaki sposób Marieta Żukowska odnajduje w życiu balans? 

Marieta Żukowska fot. East News

Marieta Żukowska

  • Wiek: 34 lata
  • Biogram: Zagrała m.in. w filmach: „Bezmiar sprawiedliwości”, „Generał – zamach na Gibraltarze” oraz w serialach: „Londyńczycy”, „Anna German” i „Barwy szczęścia”. Właśnie dołączyła do obsady serialu „Druga szansa".

Sport

„Gdy ukończyłam studia, szybko zauważyłam, że aktorstwo wymaga niesamowitej sprawności fizycznej. Dlatego zaczęłam biegać po parku w okolicy – czasem 3, czasem 6 km. Joga, którą odkryłam po niedawnej podróży do Azji, daje mi regenerację innego rodzaju: jednocześnie dodaje energii jak jogging, ale pozwala też wyciszyć się i nabrać dystansu”.

Dlatego nie rezygnuje z żadnej z tych dyscyplin, zwłaszcza że obydwie idealnie pasują do jej stylu pracy. Terminy zdjęć mogą zmieniać się jak w kalejdoskopie, ale joga i bieganie to bardzo elastyczne sporty. „Gdy potrzebuję tej pierwszej, w wolnej chwili włączam YouTube i ćwiczę. Gdy chcę biegać, zakładam sportowe buty i ruszam do parku”.

Jeśli Ty chcesz poćwiczyć jogę, zrób to razem z nami. Zapraszamy na sesję jogi z WH.

Relaks

Bywa, że w jednym dniu musi zagrać cztery skrajnie różne pod względem emocjonalnym sceny.„Czasem trzeba wprowadzić się w stan totalnego rozedrgania, aby za chwilę podjąć komediowe wyzwanie. A potem wrócić do domu, czyli do siebie właściwej: kobiety i matki. Dlatego trzeba nauczyć się pozbywać pewnych emocji, by móc skupić się na innych” – mówi aktorka. Joga, którą zaczęła odkrywać, jest bliska medytacji, a tę stosuje od lat.

„Słowo »medytacja« brzmi bardzo poważnie, a to są bardzo proste i skuteczne ćwiczenia, które pozwalają szybko odzyskać balans” – tłumaczy Marieta i podaje, jak zrobić takie przykładowe ćwiczenie umysłowe. „Usiądź tak, by kręgosłup tworzył z pośladkami kąt prosty. Nabierz powietrza, licząc do 4, zatrzymaj je, licząc również do 4, i wypuść w takim samym tempie. W tym czasie słuchaj wyłącznie zewnętrznego świata: ptaków, dźwięków ulicy. Skup się na tym, co na zewnątrz, a nie we własnych myślach. Proste i działa!”.

REKLAMA

REKLAMA

Dieta

Odkąd pamięta, waży 49 kg. Nawet po ciąży szybko wróciła do swojej wagi. Nigdy nie stosowała żadnej diety odchudzającej i – co ciekawe – nie jada regularnie pięciu posiłków o tych samych porach. „W dzieciństwie nabrałam nawyku jedzenia tylko wtedy, gdy czuję się głodna. Rodzice nigdy mnie nie przymuszali, by jeść śniadania, obiady i kolacje, nie przekarmiali i zbytnio nie koncentrowali się na jedzeniu”.

Tak zostało jej do dziś. Nie je obiadu, jeśli nie odczuwa takiej potrzeby, ale potrafi zjeść porcję mięsa z sałatą po godzinie 20, jeśli prosi o to organizm. „Zamiast katować się dietami i wyrzeczeniami, lepiej słuchać ciała, ale jednocześnie rozsądnie o nie dbać”.

Zakupy robi codziennie, nigdy na zapas. Zamiast 3 rodzajów sera kupuje jeden, ale doskonałej jakości, i taką porcję, którą zje się szybko. Śmieje się, że w ich domu lodówka często świeci pustkami, ale podkreśla: „Im bardziej pusta, tym świeższe jedzenie na stole”. 

ZOBACZ TEŻ: Daria Ładocha: Żeby schudnąć, musisz jeść!

WH 04/2017

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij