Margot Robbie dowodzi gangiem w nowym zwiastunie Ptaków Nocy

Nowy zwiastun Ptaków Nocy (i fantastycznej emancypacji pewnej Harley Quinn) pokazuje, kto tak naprawdę rządzi w Gotham.

East News

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanek komiksów DC. W sieci pojawił się nowy zwiastun filmu o przygodach królowej chaosu, Harley Quinn, w którą ponownie wcieliła się zjawiskowa Margot Robbie.

Nie brakuje w nim strzelanin, wybuchów, czarnego humoru i dobrej muzyki („It’s Oh So Quiet" autorstwa Björk pasuje tutaj jak ulał!). Mamy nadzieję, że na chwytliwej promocji się nie skończy i otrzymamy kawał dobrego kina akcji. Premiera już 7 lutego.

Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn) - fabuła

Harley przeżywa kryzys po rozstaniu z Jokerem. Życiowy zakręt nie sprawia jednak, że bohaterka usuwa się w cień. Wręcz przeciwnie. Quinn postanawia założyć swój gang, do którego przyłączają się inne superbohaterki (Czarny Kanarek, Renee Montroyi i Łowczyni). Z pozoru różne od siebie kobiety zaczyna łączyć wspólny cel - ochrona młodziutkiej Cass, która znalazła się na celowniku cynicznego gangstera, Romana Sionisa (Ewan McGregor).

Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn) to spin-off średnio przyjętego Legionu Samobójców z 2016 roku. Oprócz Margot Robbie i Ewana McGregora, na ekranie zobaczymy między innymi Mary Elizabeth Winstead (Fargo), Jurnee Smollett-Bell (Underground), Rosie Perez (Bez lęku) i Chrisa Messinę (Nocne życie).

Dobra passa

Rok 2019 był wyjątkowo udany dla Margot Robbie. Australijską aktorkę mogliśmy podziwiać w aż trzech filmach: Pewnego razu w Hollywood, Gorący temat Dreamland. Za role w pierwszych dwóch otrzymała w sumie 11 nominacji do najważniejszych nagród filmowych (między innymi Oscarów, BAFTA i Złotych Globów). Aktorce udało się na razie zdobyć jedną statuetkę (AACTA w kategorii Najlepsza aktorka drugoplanowa zagraniczna za Gorący temat), ale bardzo prawdopodobne, że na tym się nie skończy. Najbliższą okazją do świętowania może być 73. ceremonia wręczenia nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej (BAFTA), która odbędzie się 2 lutego w Londynie. Margot powalczy o złotą maskę za drugoplanową kreację w Pewnego razu w Hollywood i Gorącym temacie.

ZOBACZ TEŻ: 10 rzeczy, których nie wiesz o Margot Robbie

REKLAMA