Mare z Easttown - czy będzie 2. sezon?

Myślę, że nie będzie przesadą, jeśli napiszę, że Mare z Easttown to jeden z najlepszych seriali kryminalno-obyczajowych ostatnich lat. Nad produkcją HBO rozpływa się zdecydowana większość krytyków, więc wcale nie dziwi fakt, że pojawiają się już pytania o drugi sezon.

Mare z Easttown 2. sezon fot. materiały prasowe HBO

Mare z Easttown 2. sezon

Brad Ingelsby, autor scenariusza, został ostatnio zapytany przez redakcję TVLine o to, jakie są szanse na drugi sezon Mare z Easttown.

Jeśli uda mi się stworzyć historię, która będzie równie wspaniała (jak ta z sezonu 1. – przyp.red.), odda sprawiedliwość bohaterom i zostanie poprowadzona w sposób organiczny i zaskakujący, to zdecydowanie chciałbym to zrobić”.

Brzmi optymistycznie, ale Ingelsby dodał później: „Czekam na przypływ inspiracji, ale prawda jest taka, że może się to nigdy nie wydarzyć. Postać Mare została napisana tak, by kulminacyjny moment jej przemiany nastąpił wraz z pogodzeniem się ze stratą syna. Musiałbym wymyślić dla niej nową, co najmniej tak samo dobrą ścieżkę rozwoju. […] Zrobię to tylko wtedy, gdy będę przekonany, że wpadłem na coś naprawdę dobrego”.

Na temat potencjalnej kontynuacji wypowiedziała się też odtwórczyni roli Mare, Kate Winslet: „Z przyjemnością zagrałabym Mare po raz drugi. Tęsknię za nią… Naprawdę. To dosyć dziwne, ale czuję się jakbym była w żałobie. To była absolutnie niesamowita rola. W Mare jest coś uzależniającego. Jest kontrowersyjna, urocza, genialna i prawdziwa. Uwielbiałam ją grać”.

Niektóre seriale nie potrzebują drugie sezonu – to fakt. Ba, w niektórych przypadkach rozciąganie historii jest wysoce niewskazane. Uważamy jednak, że detektyw Mare, jak i całe miasteczko Easttown, może mieć jeszcze wiele do zaoferowania.

Trzymamy kciuki, Panie Ingelsby!

Mare z Easttown – o czym jest?

Pewnego dnia w miasteczku Easttown dochodzi do morderstwa młodej dziewczyny. Śledztwo obejmuje starająca się pogodzić z przeszłością detektyw Mare Sheehan (fantastyczna Kate Winslet).

Na ekranie pojawiają się też: zdobywczyni trzech statuetek Emmy, Jean Smart (Fargo), Julianne Nicholson (Outsider), Guy Pearce (Jak zostać królem) i Angourie Rice (Czarne lustro).

Serial Mare z Easttown można obejrzeć na platformie HBO Go.

REKLAMA