Mapa marzeń - jak ją zrobić?

W ostatnich latach spopularyzowała ją Oprah Winfrey. Robią ją gwiazdy i zwykłe dziewczyny, a psycholodzy twierdzą, że to świetna metoda, aby jasno sobie sprecyzować, o co nam właściwie w życiu chodzi.

East News/Shutterstock

Koniec roku to idealny moment na zrobienie sobie mapy marzeń. Potrzebna Ci będzie tablica albo kawałek kartonu, stos kolorowych magazynów, nożyczki, klej i kolorowy flamaster. A teraz skup się i zacznij przeglądać gazety – wycinaj rzeczy (zdjęcia, tytuły), które w jakiś sposób odzwierciedlają to, o czym marzysz. Możesz przyklejać kartki w dowolnym porządku, my jednak zastosowaliśmy układ siatki bagua z feng shui, która obrazuje kolejno wszystkie obszary życia. Powieś mapę w widocznym miejscu, aby wysyłała do Twojej podświadomości regularne sygnały. To uruchamia energię potrzebną do działania. Ci, którzy stosują mapę marzeń, przysięgają, że pomaga w spełnianiu marzeń. Co nam szkodzi spróbować?

1. Status materialny

Tu przyklejamy symbole tego, co chcemy osiągnąć w sferze materialnej. Marzysz o własnym domu? Poszukaj zdjęcia najlepiej odzwierciedlającego Twój wymarzony dom. Podobnie z innymi rzeczami, których pragniemy. Specjaliści twierdzą, że działają też symbole powodzenia: pieniądze, złote rybki, wodospady itp

2. Pozycja, reputacja

Zastanów się, jaką pozycję chcesz osiągnąć. Tutaj dobrze jest przykleić sobie wizerunek swojego „mistrza”, osoby, do której chcesz być podobna (tutaj Krystyna Janda może służyć za wzór zarówno dla przyszłej aktorki, jak i dla bizneswoman).

3. Miłość, związki

Jeżeli szukasz miłości, znajdź zdjęcia par, które robią na Tobie szczególnie pozytywne wrażenie. Mogą też być takie związki, o których wiesz na pewno, że są udane (często uśmiechnięte pary celebrytów w gazetach to zwykła lipa). Szukaj ludzi, którzy robią razem coś fajnego (tu, na przykład, wkleiłam pary podróżujące razem, bo tak sobie wyobrażam fajny związek.

4. Rodzice, przełożeni, autorytety

To miejsce, gdzie wizualizujesz sobie idealne relacje z ważnymi dla Ciebie ludźmi – z rodziną, szefami. Ja tu wkleiłam zdjęcie szczęśliwych starszych ludzi, bo marzę o tym, aby stan zdrowia moich rodziców pozwolił im jeszcze cieszyć się życiem. Ale to też może być zdjęcie szczęśliwej wielopokoleniowej rodziny, siedzącej razem przy stole. Szczególnie jest to istotne, jeżeli w Twojej rodzinie są jakieś konflikty.

5. Ja

Idealna Ty. Ideał, do którego chcesz dążyć. Możesz, na przykład, nakleić fotkę z czasów, gdy wyglądałaś najlepiej w życiu. Albo, tak jak tutaj, fotografię kobiety o idealnej sylwetce, do której przyklejasz swoją twarz. Aby wzmocnić siłę swoich marzeń, określ czas, kiedy zamierzasz osiągnąć podobną figurę. Dobrze jest też zastanowić się nad czymś więcej niż tylko wyglądem

– jaka chcesz być, co będzie dla Ciebie najważniejsze w tym roku. Dobrze działają tutaj jakieś hasła, motta życiowe.

6. Hobby, twórczość, dzieci

To jest miejsce na marzenia związane z kreatywnością, czasem wolnym, pasjami. Tu możesz wkleić np. zdjęcie nagrody w konkursie tanecznym, w którym chcesz wystartować, albo obrazy postaci, które realizują Twoje pasje. Jeżeli marzysz o dziecku, to to jest właśnie odpowiednie miejsce na wklejenie fotek mam z dziećmi.

7. Rozwój, nauka, wiedza

Wklej sobie tutaj jakieś inspirujące motto, może być ich więcej. Słowa, które nadadzą Twoim działaniom odpowiedni kierunek. Możesz je wymieniać, gdy poczujesz, że „tracą moc”.

8. Kariera

Wyobraź sobie idealną pracę, co byś chciała robić i gdzie. W jakich okolicznościach, w jakim towarzystwie. Znajdź zdjęcia miejsc, które wyglądają tak jak Twoja idealna praca, albo zdjęcia ludzi, którzy robią to, co Ty chciałabyś robić.

9. Podróże

To oczywiste – tu muszą się znaleźć miejsca, do których chcesz pojechać, albo miejsca, z którymi wiążą Cię dobre wspomnienia. To też jest jest przestrzeń dla rzeczy, które Cię inspirują.

ZOBACZ TEŻ: Ch**owa Pani Domu: Co się zadziało z tymi facetami?

Zobacz również:
REKLAMA