[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Manewry na drodze

Wyprzedzanie, zmiana pasa ruchu, parkowanie równoległe czy włączanie się do ruchu z ulicy podporządkowanej? Zapytałyśmy was, jakich sytuacji na drodze obawiacie się najbardziej. Zobacz wyniki ankiety i dowiedz się, jak możesz wytrenować te umiejętności.

Skoda

Prowadzenie samochodu powinno być dla nas naturalne i przyjemne. Nie oszukujmy się jednak: są sytuacje, które spędzają drogowy sen z powiek i niweczą całą radość z jazdy. Zapytałyśmy was, które manewry sprawiają wam największą trudność.

Okazało się, że ponad połowa z was wskazała wyprzedzanie jako najbardziej stresujące i kłopotliwe. Podobne trudności sprawia zmiana pasa ruchu i włączanie się do ruchu z ulicy podporządkowanej. Kiedyś wspominałyśmy o tym w materiale o kulturze na drodze.

Ponad 80% naszych ankieterek przyznała się, że największą trudność sprawia im parkowanie równoległe.

82% z was wskazało parkowanie równoległe jako najbardziej uciążliwe – całe szczęście technologia idzie do przodu i samochody, poza czujnikami parkowania i kamerami cofania, mają nawet systemy, które wykonają ten manewr za nas.

W dalekich trasach największą trudność sprawiają zbyt skomplikowane oznaczenia zjazdów autostradowych, a na drogach lokalnych uciążliwy jest brak pobocza. Część ze wspomnianych wyżej manewrów można w bardzo łatwy sposób wytrenować.

W poznańskim Autodromie możesz sprawdzić i podszkolić swoje umiejętności na specjalnie przygotowanym do tego torze. Pod okiem instruktorów Škoda Auto Szkoła nauczysz się awaryjnie hamować, omijać przeszkodę i płynnie wychodzić z poślizgu. To szkolenie pozwoli Ci lepiej poznać samochód. Zobaczysz, jak auto zachowuje się w krytycznych sytuacjach i przekonasz się, jak ogromnie pomocne są systemy bezpieczeństwa.

Dzięki temu poczujesz się pewniej za kółkiem, będziesz technicznie dużo lepiej przygotowana do awaryjnych sytuacji i wyrobisz sobie prawidłowe nawyki.

 

REKLAMA

REKLAMA

Skoda

Pomocna dłoń

Dowiedziałyśmy się z ankiety, że parkowanie, wyprzedzanie i zagmatwane zjazdy dają się we znaki. Oto systemy, które pomogą w tych sytuacjach.

Kamera cofania i czujniki parkowania zdecydowanie uproszczą manewr parkowania równoległego – to Twoje oczy z tyłu auta.

Czujniki martwego pola. Gdy tylko inny pojazd znajdzie się zbyt blisko, lampka zacznie mrugać – pomocna dłoń przy wyprzedzaniu.

Nawigacja. W najnowszych modelach Škody debiutuje system multimedialny Škoda Connect. Poza „zwykłym” wyznaczeniem trasy i wskazówkami wyświetlanymi na ekranie komputera pokładowego, poinformuje Cię w czasie rzeczywistym o korkach i wypadkach na trasie. Nie dość, że nie zabłądzisz i wybierzesz właściwy zjazd, to dojedziesz na miejsce na czas.

 

REKLAMA

Skoda

Poczuj na własnej skórze

Autolab to laboratorium bezpiecznej jazdy, przygotowane przez Škodę. Możesz tam w bezpiecznych warunkach przekonać się o skutkach zdarzeń drogowych.

1. Piłeczki umieszczone w symulatorze dachowania pokazują, jak przemieszczają się w samochodzie niezabezpieczone przedmioty.

2. Symulator zderzenia udowodni Ci, że zapinanie pasów to nie tylko uregulowana prawem konieczność. Przekonasz się, jak reaguje Twoje ciało podczas zderzenia.

WH 05/2017

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij