[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Majówka - kilka zasad udanego garden party

Jak majówka, to grill. Ale nie byle jaki i nie z byle kim. Zobacz, jak przygotować najlepsze garden party.

cyfrowy detoks fot. Getty Images

W doborowym towarzystwie

Nie organizuj najgrubszej biby w mieście. Jeśli chcesz się zrelaksować, zaproś kilku bliskich znajomych. Nie wszyscy muszą się znać, ale ważne, żeby goście czuli się komfortowo w swoim towarzystwie. Zaznacz, że spotkanie odbędzie się w luźnej atmosferze i mile widziany jest strój nieformalny. Premierę najnowszej bluzki odłóż na inną okazję.

Małe piwko

Ciemne piwo ma zazwyczaj najwięcej kcal spośród grillowych trunków, więc połowę wypij, a drugą zużyj do zrobienia marynaty. Badania wykazały, że marynata z ciemnego piwa najskuteczniej obniża poziom wytwarzających się podczas grillowania mięsa wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA lub PAH), czyli groźnych, rakotwórczych związków chemicznych

REKLAMA

Menu

Kuchnia fusion i grillowane perliczki, choćby nagrodzone 5 gwiazdkami Michelina, pasują do luźnego pikniku jak pięść do nosa. Pomyśl raczej nad prostym menu. Jeśli brakuje Ci pomysłów, sprawdź nasze przepisy na zdrowe dania z grilla. Kuszący aromat z upichconych potraw sprawi, że goście będą wspominać spotkanie jeszcze w 2027 roku.

Zasada offline

Gdy co chwila scrollujesz fejsa, nie dajesz sobie szansy na relaks. Skup się na tu i teraz: rozmowie, smakach i zapachach, a telefon chociaż na te parę godzin zostaw w torebce.

Nastrój

Przygotuj świeczki i rozwieś lampki dające miękkie białe światło (wybierz żarówki LED 2700-3000K). Takie oświetlenie przypomina tzw. złotą godzinę – porę tuż po wschodzie i tuż przed zachodem słońca, gdy światło jest podobno najpiękniejsze. Weekendowy relaks na działce nie powinien być jedynie domeną emerytów. Badania dowodzą, że prace ogrodowe mogą skutecznie wyplenić stres.

Łap za grabie

Już 30 minut spędzonych nad grządkami sprawi, że poziom kortyzolu w Twoim organizmie zmniejszy się bardziej niż po 30 min z książką w ręku – czytamy w „Journal of Health Psychology”. Nie masz pojęcia o ogrodnictwie? Zadzwoń do cioci albo babci i umów się z nią na działce.

WH 05/2017

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij