Magdalena Kumorek i jej przepis na życie

Publiczność pokochała ją za rolę Anki, która życiową energię odnalazła w miłości do gotowania. A jaki jest przepis na prawdziwe życie aktorki i wokalistki Magdy Kumorek?

magdalena kumorek fot. Maura Ładosz
fot. Maura Ładosz

Magdalena Kumorek

  • Wiek: 38 lat
  • Biogram: Od lat nieprzerwanie gra w teatrze i w filmie. Znana jest też ze swojej miłości do śpiewania. Ogromną sympatię widzów zyskała rolą Anki w popularnym serialu „Przepis na życie”. Chętnie wspiera ekologiczne kampanie społeczne. 

Dieta

Od 13 lat nie je mięsa – trochę przez przypadek, a trochę z wyboru. Zaczęła więc czytać o roślinach, jak je łączyć, by było zdrowo. „Byłam wtedy w ciąży i nie mogłam sobie pozwolić na lekkomyślność. Wyniki badań pokazały jednak, że mama i dziecko są w znakomitej formie”.

Magda podkreśla, że gotowanie to nie tylko smak i zdrowie, bo do garnka wkładamy też mnóstwo miłości. „Gdy moja rodzina je to, co im przygotuję, wiem, że jest zaopiekowana”. Dlatego w domu zawsze jest zupa. „Potrafię jednego dnia ugotować dwie. Potem wekuję. Gdy nie ma czasu, gdy jest natłok pracy, wiem, że obiad mam już gotowy”.

ZOBACZ KONIECZNIE: 3 przepisy na wegetariańskie dania na obiad

Sport

„W takim zawodzie trzeba mieć plastyczne ciało, dlatego ćwiczę codziennie” – mówi aktorka. I podkreśla: „Ale to, co lubię”. Nikt nigdy nie zmusi jej do biegania. Woli brzuszki w czasie oglądania ulubionego filmu w domu albo przysiady, które może wykonać wówczas, gdy przygotowuje obiad.

„Makaron gotuje się około 8 minut. To idealny czas na wykonanie kilkudziesięciu przysiadów”. Według Magdy często popełniamy błąd, zaczynając przygodę ze sportem od zakupów. „Najpierw poznaj siebie, a dopiero potem inwestuj” – podkreśla aktorka.

Praca

Długo miała w sobie głód „roli życia”, wyczekiwania na ten wyjątkowy scenariusz. „Dziś myślę, że takie podejście to trwonienie czasu. Zamiast czekać na spełnienie marzeń, lepiej zastanowić się nad tym, ile szczęścia oraz korzyści daje to, co właśnie robimy” – mówi Magda Kumorek.

Jest zorganizowana i lubi ład. „W chaosie nie zapanowałabym nad dwójką dzieci, domem, mężem i pracą w kilku miejscach w Polsce”. Dlatego kupiła wielki karton i zrobiła z niego kalendarz. „Każdy dzień to spore pole, w którym wszyscy wpisują, co mają do zrobienia. Wisi w centralnym miejscu domu. Tak panujemy nad obowiązkami”.

Uroda

Popularność nauczyła ją, że niezależnie od tego, gdzie się zjawia – w szkole z dziećmi czy w warzywniaku na zakupach – ludzie ją oceniają i w jakimś stopniu oczekują tego, by wyglądała dobrze. „Nie daję sobie oczywiście wejść na głowę, dlatego nie zakładam szpilek i sukni, gdy wiozę dzieci na zajęcia, ale nie pozwalam sobie też założyć kurtki na piżamę” – śmieje się Magda.

Lubi o siebie dbać, zwłaszcza gdy łączy zabiegi kosmetyczne z odpowiednią dietą. „ Mam taki rytuał, że wiosną i jesienią oczyszczam organizm. Na twarz robię mikrodermabrazję, a cały organizm oczyszczam, pijąc na przykład przez kilka dni tylko warzywne koktajle (zobacz przy okazji, jak organizm reaguje na dietę sokową). To szybki zastrzyk dla zdrowia i urody” – poleca Magda.

WH 05/2017

Zobacz również:
REKLAMA