Letnie festiwale 2022 - najciekawsze wydarzenia tego lata

W końcu możemy w pełni cieszyć się latem! Koniec pandemii oznacza bowiem, że w tym sezonie wracają letnie festiwale bez obostrzeń, okrojonych line-upów i strachu o złapanie wrednego wirusa. Nie wiesz, gdzie jechać? Sprawdź nasz rozkład jazdy, pakuj plecak i szykuj się na niezapomniane wrażenia na najlepszych letnich festiwalach w całej Polsce. 

letnie festiwale muzyczne fot. shutterstock.com

Po dwóch pandemicznych latach, letnie festiwale wracają w pełnej krasie, by zapewnić nam rozrywkę i wspomnienia, które będą nas ogrzewać aż do kolejnego roku. Ponieważ naukowcy już dawno udowodnili, że muzyka ma na nas pozytywny wpływ (ostatnio uczeni dowiedli nawet, że koncerty zapewniają długowieczność), dlatego stworzyliśmy dla Was wakacyjny rozkład jazdy, który pozwoli zaplanować idealne  festiwalowe lato. Wyjeżdżając, zabierzcie ze sobą dobry humor, kurtkę przeciwdeszczową i płyn antybakteryjny – pandemia za nami, ale wśród tłumu, na polu namiotowym warto kontynuować dobre nawyki.

Letnie festiwale muzyczne 2022

 1. 24-27.06 – Zew się budzi
 2. 29.06-04.07 – LAS Festival
 3. 29.06-02.07 – Open'er Festival
 4. 01-02.07 – Hip-hop Kopalnia
 5. 14-17.07 – Czochraj Bobra Festiwal
 6. 21-24.07 – Tauron Nowa Muzyka Katowice
 7. 21-25.07 – Wibracje festiwal
 8. 29-31.07 – Audioriver
 9. 04-066.08 – Pol'and'Rock Festival
 10. 05-06.08 – Stay Wild
 11. 19-20.08 – Salt Wave Jastarnia

24-27.06 – Zew się budzi

 • lokalizacja: Cisna (Bieszczady)

Koncert o świcie

W sercu wciąż dzikich Bieszczad 25 czerwca koncertem KSU o świcie rozpocznie się festiwal ZEW się budzi. Czekają tam na Was występy gwiazd polskiej muzyki (na scenie pojawi się m.in. O.S.T.R., Pidżama Porno czy Maria Peszek) oraz konkurs młodych talentów. Będzie dziko!

29.06-04.07 – LAS Festival

 • lokalizacja: Paczyn (koło kamiennej Góry)

Dla kochających LAS

Jak co roku, na kilka dni położony w Górach Kamiennych las stanie się miejscem spotkania miłośników muzyki elektronicznej i basowej. LAS to wyjątkowa przestrzeń, w której współistnieją najrozmaitsze gatunki muzyczne, a instalacje artystyczne wpasowują się w leśny ekosystem. W tym roku na pięciu scenach zagrają międzynarodowe gwiazdy, m.in. Adrian Sherwood, Mad Professor, Kora, DJ Tenis i DVS1. A wszystko to w magicznej atmosferze totalnego luzu. Szczerze? Kto był na LAS Festivalu choć raz, ten będzie za nim tęsknił do końca życia.

29.06-02.07 – Open'er Festival

 • lokalizacja: lotnisko Gdynia-Kosakowo

Festiwal wielkoformatowy

Czy jest ktoś, kto nie słyszałby o Open'erze? Pewnie nie, bo od lat organizatorzy dbają o to, by w połowie lata do Trójmiasta zawitały najpopularniejsi artyści światowego formatu. W tym roku na scenie pojawią się m.in. Dua Lipa, Imagine Dragons, The Killers i Doja Cat. W tłumie wypatruj też influencerów, którzy co roku tłumie przybywają na festiwal, by w wielotysięcznym tłumie bawić się do największych przebojów.

01-02.07 – Hip-hop Kopalnia

 • lokalizacja: Wałbrzych

Polski hip-hop w industrialnych przestrzeniach

Na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia znajdują się unikatowe w skali Europy i świata zachowane obiekty architektury przemysłowej. W tym wyjątkowym miejscu na początku lipca pojawią się artyści, bez których nie sposób wyobrazić sobie polską scenę rapową, m.in. O.S.T.R., Tede, Małpa, Dwa Sławy i Sarius. Podczas dwudniowego festiwalu teren kopalni podzielony zostanie na kilka stref, w której każdy fan hip-hopu znajdzie coś dla siebie. To pierwsza edycja festiwalu, ale organizatorzy zadbali i o ciekawy line-up, strefę gastro i after party z dj-setami.

14-17.07 – Czochraj Bobra Festiwal

 • lokalizacja: Namysłów

Punk-rock nie umarł!

Punkowy festiwal w Namysłowie z roku na rok staje się coraz ciekawszą imprezą nie tylko dla fanów punk-rocka, ale dla wszystkich miłośników gitarowych brzmień. Po raz drugi na terenie festiwalu znajdzie się też coś dla spragnionych basowego grania - osobna basowa scena z sound systemem i artystami z Polski i zagranicy. A na scenie głównej m.in. Guano Apes, Zion Train i Alestorm.

21-24.07 – Tauron Nowa Muzyka Katowice

 • lokalizacja: Katowice

Dla wymagających słuchaczy

To już 17. edycja śląskiego festiwalu, który od lat sięga po globalne inspiracje, by umieścić je w lokalnym kontekście, serwując słuchaczom ambitną ucztę muzyczną, której nie znajdą nigdzie indziej. Od melodyjnej, klubowej elektroniki, po awangardową wokalistykę i cyfrowe interpretacje tradycyjnej muzyki perskiej – każdy z festiwalowiczów znajdzie tutaj coś dla siebie. Będzie więc tanecznie, eksperymentalnie i awangardowo.

21-25.07 – Wibracje Festiwal

 • lokalizacja: Giże (koło Olecka)

Joga, zen i eko klimaty

To nie jest festiwal muzyczny, choć muzycznych doznań też tu nie zabraknie. Wibracje to przede wszystkim warsztaty, prelekcje, zajęcia jogi na świeżym powietrzu i przestrzeń, w które spotykają się wszyscy zwolennicy dobrych wibracji. Lubisz jogowe klimaty? Chcesz poznać ludzi, którzy interesują się ekologicznym stylem życia i chcą żyć w zgodzie z naturą? Pakuj namiot i jedź na Wibracje!

29-31.07 – Audioriver

 • lokalizacja: Płock

Dla poszukiwaczy tanecznych wrażeń

15. edycja płockiego Audioriver sprawia, że przez kilka dni miasto niemal w całości tętni festiwalowym życiem. Główna część Audioriver obejmująca piątkową i sobotnią noc odbywa się na malowniczej plaży nad Wisłą, a z kolei za dnia centrum aktywności Audioriver staje się Stary Rynek, znajdujący się w bardzo bliskiej odległości od plaży. Tam odbywają się Targi Muzyczne Audioriver, spotkania z artystami i osobistościami kultury oraz towarzyszące im darmowe koncerty. Zwieńczeniem festiwalu jest Sun/Day, czyli wydarzenie odbywające się w pięknym parku, który w niedzielne popołudnie staje się rajskim ogrodem pełnym kolorów, dekoracji i ciepłych brzmień muzyki tanecznej.

04-066.08 – Pol'and'Rock Festival

 • lokalizacja: Czaplinek, lotnisko Broczyno

Przyjaźń & Muzyka

Masz ochotę na kąpiele w błocie, poznanie masy nowych ludzi i zabawę pod sceną do białego rana? Tym razem Jurek Owsiak zaprasza na Najpiękniejszy Festiwal Świata do urokliwego Czaplinka. Jak to na Pol’and’Rocku – będzie kolorowo, głośno i przyjaźnie. Tam naprawdę można poczuć klimat festiwalowy.

05-06.08 – Stay Wild Festival

 • lokalizacja: Wrocław (Tor Wyścigów Konnych – Partynice)

Dobre, polskie granie

W stolicy Dolnego Śląska w środku wakacji również można poczuć festiwalowy klimat. Spragnieni koncertowych emocji będą mogli przez dwa dni pobawić się pod sceną i poczuć dzikość serca podczas festiwalu, który inspirowany jest zmianami zachodzącymi w kulturze i społeczeństwie na przestrzeni lat. Gwiazdy polskiej muzyki zaprezentują się widowni na scenie ustawione w nietuzinkowym miejscu, bo na Torze Wyścigów Konnych – Partynice. Wśród gwiazd pojawią się m.in. Brodka, MROZU, The Dumplings, Kortez, Sarius i wielu, wielu innych. 

19-20.08 – Salt Wave Jastarnia

 • lokalizacja: Jastarnia

Butikowy festiwal nad Bałtykiem

Gdzie najlepiej pożegnać wakacje, jeśli nie na Półwyspie Helskim? Salt Wave to butikowy festiwal, dla wszystkich tych, którzy cenią sobie niespieszny i kameralny klimat oraz dobrą muzykę. Na festiwalowiczów czekają dwa dni przepełnione chilloutowymi brzmieniami i najnowszymi trendami. Za dnia można więc korzystać z uroków Półwyspu Helskiego - surfować lub byczyć się na plaży, a wieczorem pobawić podczas koncertów. Na scenie wystąpią m.in. Balthazar, RY X, Łona i Webber w towarzystwie The Pimps.

REKLAMA