Leonardo DiCaprio wpłacił 5 milionów na walkę z pożarami w Amazonii

Ten facet ma wielki talent i jeszcze większy gest. Gwiazdor, którego widzieliśmy ostatnio w "Pewnego razu... w Hollywood" przekazał 5 milionów dolarów na walkę z ogniem w amazońskich lasach.

Shutterstock
Chapeau bas, Leo!

Leonardo DiCaprio jest uznawany za najbardziej zagorzałego ekologa w Hollywood. Aktor nakręcił między innymi  dokument o globalnym ociepleniu, zainwestował w firmę produkującą roślinne mięso (produkcja mięsa jest jedną z głównych przyczyn zwiększonej emisji dwutlenku węgla na świecie), a ostatnio założył fundację Amazon Forest Fund, która ma pomóc w walce z ogniem w brazylijskich lasach.

REKLAMA

Na ratunek Amazonii

Na początku lipca, 44-letni zdobywca Oscara ogłosił w social mediach, że razem z Laurene Powell Jobs (wdowa po Stevie Jobsie) i Brianem Shethem założyli Earth Alliance, czyli organizację, której misją jest walka ze zmianami klimatycznymi.

Kiedy w pierwszej połowie sierpnia lasy amazońskie zaczęły płonąć (a władze Brazylii stwierdziły, że nie mają środków na walkę z ogniem), w Internecie pojawiły się zbiórki na rzecz wsparcia akcji gaśniczych. Na ruch Leo i spółki nie trzeba było długo czekać - aktor ogłosił na swoim Instagramie, że właśnie ruszyli z nowym projektem (Amazon Forest Fund), który ma pomóc lokalnej społeczności i organizacjom w ratowaniu i ochronie Amazonii. 

ZOBACZ TEŻ: Woskowijki - eko zamiennik folii spożywczej i torebek śniadaniowych

Każdy może wspomóc zbiórkę. Sam Leo uznał, że za słowami musi iść przykład i zasilił konto fundacji na kwotę 5 milionów dolarów (w przeliczeniu to około 20 milionów złotych). Suma niewątpliwie robi wrażenie, szczególnie jeśli zestawimy ją z ofertą pomocy grupy G7 (grupa najbogatszych państw na świecie), która zaproponowała Brazylii 20 milionów dolarów wsparcia. Wiadomo, że każda pomoc jest w tym przypadku na wagę złota, jednak sam aktor był w stanie zaoferować 1/4 tej kwoty. Sam...

Płuca świata w ogniu

Od początku roku w Amazonii odnotowano ponad 70 000 pożarów. Według naukowców z Brazil's National Institute of Space ich liczba wzrosła o 35% w porównaniu do średniej z ostatnich ośmiu lat. Najwięcej lasów pali się w Brazylii i w Boliwii. Dżungla amazońska, nazywana też "płucami świata", dostarcza naszej planecie ok 20% tlenu. Przez pożary, które - według większości teorii - są spowodowane działalnością człowieka, jej obszar kurczy się z każdą minutą o wielkość 1,5 boiska piłkarskiego. 

Amazonia to także dom dla 3 milionów zwierząt oraz ok. 400 plemion. Gigantyczne pożary mogą sprawić, że niedługo wszyscy mieszkańcy dżungli odejdą w zapomnienie. 

ZOBACZ TEŻ: 10 rzeczy, których nie wiesz o Margot Robbie

Zobacz również:
Powroty do ćwiczeń są równie trudne, co powroty do pracy po wakacjach życia. Spokojnie, nie będziemy Cię namawiać, żebyś na urlop zabrała ze sobą robotę, ale trening już tak. Wrócisz pełna energii i w formie lepszej niż kiedykolwiek.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA