Lady Gaga zagra w kolejnym filmie. Szykuje się hit

Gwiazda popu kontynuuje swój romans z kinem. Rola w nowym filmie może tylko wzmocnić tę relację.

Dia Dipasupil/Getty AFP/East News
Oscar za muzykę już jest. 

Od premiery Narodzin gwiazdy minął niespełna rok. Nominacja do Oscara za rolę Ally sprawiła, że Lady Gaga jest dzisiaj rozchwytywana nie tylko w branży muzycznej. Piosenkarka weszła na srebrny ekran z przytupem i wszystko wskazuje na to, że nigdzie się nie wybiera. Następnym przystankiem na jej aktorskiej drodze będzie film Ridleya Scotta (ten od Gladiatora). Nazwisko reżysera, jak i sama rola, w którą wcieli się Gaga, są gwarancją tego, że o produkcji będzie głośno. Co najmniej tak, jak o duecie z Cooperem.

Morderstwo Gucciego

Film, którego oficjalnej nazwy jeszcze nie znamy, ma opowiadać o kulisach morderstwa Maurizo Gucciego – wnuka założyciela domu mody Gucci. Lady Gaga wcieli się w Patrizię Reggiani, byłą żonę Maurizio oraz główną podejrzaną w sprawie zamachu na jego życie.

Za scenariusz do filmu odpowiedzialny jest Roberto Bentivegna. Fabuła ma czerpać z książki Sary Gay „Gucci. Potęga Mody, Szaleństwo Pieniędzy, Gorycz Upadku” z 2001 roku.

Nie znamy jeszcze daty premiery, ani pełnej obsady. Jesteśmy jednak spokojne, bo z nazwiskami powyżej to nie może się nie udać.

Rodzina po przejściach

Ród Gucci ma za sobą burzliwą historię. Po tym jak zmarł twórca modowego imperium - Guccio Gucci – w rodzinie rozpoczął się spór o to, kto ma rządzić wielomilionowym biznesem. Padło na Maurizia, którego działania nie były wszystkim na rękę. W 1993 roku postanowił on sprzedać swoje udziały grupie inwestycyjnej z Bahraju. Dwa lata później, 27 marca 1995 roku Maurizio został śmiertelnie postrzelony przed swoim biurem w Mediolanie.

Na początku przypuszczano, że za morderstwem stoją osoby z rodziny Gucci, którym nie podobało się podejście Maurizio do biznesu. W trakcie śledztwa ustalono jednak, że płatnego zabójcę wynajęła Patrizia Reggiani. Kobieta podobno nie mogła pogodzić się z tym, że Maurizio zostawił ją dla młodej projektantki wnętrz. Sąd oskarżył Reggiani o udział w planowaniu zabójstwa i skazał ją na 29 lat pozbawienia wolności. Celebrytka nie odbyła pełnej kary – zwolniono ją po 18 latach (w 2016 r.).

ZOBACZ TEŻ: Zoë Kravitz jako Kobieta-Kot w nowym Batmanie

Zobacz również:
REKLAMA