Kristen Stewart w nowym zwiastunie filmu Seberg

Film o tragicznej historii jednej z najsłynniejszych aktorek lat 60. doczekał się pierwszego zwiastuna.

epk.tv

Jeszcze kilka lat temu nie brakowało głosów mówiących, że Kristen Stewart skończyła się razem ze „Zmierzchem”. Tak było kiedyś, bo teraz chyba nikt, kto choć trochę interesuje się filmem, nie ma wątpliwości, że do tego nie doszło. Kristen zdążyła już kilka razy pokazać światu, że świetnie odnajduje się w bardziej ambitnych produkcjach (choćby w filmie „Przebudzeni”). Rolą w biograficznym dramacie Seberg, aktorka po raz kolejny udowadnia, że nie zamierza pójść na łatwiznę.

ZOBACZ TEŻ: Zoë Kravitz jako Kobieta-Kot w nowym Batmanie

Oparte na faktach

Film Seberg przedstawia burzliwą historię amerykańskiej aktorki Jean Seberg (znanej m.in. z „Do utraty tchu”), która pod koniec lat 60. znalazła się na celowniku FBI w związku ze swoim zaangażowaniem w walkę z rasizmem.

Trzydziestoletnia Jean, dzięki rolom w „Świętej Joannie” i „Witaj smutku”, jest uważana za ikonę francuskiej Nowej Fali (tak określano francuskie filmy powstałe w latach 1959-1965). Po powrocie do Stanów, w przeciwieństwie do innych gwiazd, Seberg nie zajmuje się piciem drinków przy swoim basenie. Aktorka postanawia zaangażować się w protesty przeciwko dyskryminacji rasowej, która od lat dzieli amerykańskie społeczeństwo. Seberg zaczyna aktywnie wspierać Czarne Pantery (organizację walczącą o prawa czarnej mniejszości), czym naraża się lokalnym władzom. Aktorkę zaczyna prześladować FBI, które stopniowo niszczy jej życie. Inwigilacja i groźby ze strony władzy doprowadzają Seberg na skraj wytrzymałości. 

Oprócz Kristen Stewart, w obsadzie filmu znaleźli się też Vince Vaughn („Polowanie na druhny”, „Stażyści”) oraz Anthony Mackie („Avengers”, „Władcy umysłów”). Za kamerą stanęła Rachel Morrison - pierwsza kobieta nominowana do Oscara w kategorii "Najlepsze zdjęcia" (za film „Mudbound").

Światowa premiera Seberg odbędzie się 13 grudnia. Nie udało nam się ustalić, kiedy film trafi do kin w Polsce, ale liczymy, że stanie się to jeszcze w tym roku.

ZOBACZ TEŻ: Jennifer Lopez w roli striptizerki

REKLAMA