Koncerty, na które czekamy w październiku [WH kultura]

Pogoda nas nie rozpieszcza, ale w nosie to mamy, bo w koncertowych salach i klubach czeka na nas inny świat. Oto kilka naszych propozycji na piękniejszą jesień.

Kurt Elling Anna Webber
Październik będzie niewątpliwie udany dla fanów jazzu - aż dwa koncerty dla polskiej publiczności zagra Kurt Elling

Natalia Sikora

Kiedy: 5 października

Gdzie: Poznań

Zwyciężczyni drugiej edycji The Voice of Poland i fantastycznie śpiewająca aktorka warszawskiego teatru składa hołd najsłynniejszej przed laty polskiej grupie blues-rockowej w programie "Tribute to Breakout". Prawdziwy dynamit!

Bilety: www.bilety24.pl

Jack White

Kiedy: 6, 7, 9 i 10 października

Gdzie: Gdynia, Poznań, Warszawa, Kraków

Jack White to amerykański muzyk, kompozytor, wokalista i producent muzyczny, szef wytwórni Third Man Records. Najbardziej znany z solowej działalności oraz jako połowa duetu The White Stripes, który na przełomie XX i XXI wieku był jednym z kluczowych zespołów tzw. Nowej Rockowej Rewolucji. W 2011 roku skupił się na karierze solowej, a wszystkie jego albumy wylądowały na szczycie listy Billboardu najchętniej kupowanych płyt w USA. Razem z Alicią Keys nagrał utwór do jednego z Bondów, komponował muzykę do filmów, samemu pojawiając w blisko 20 produkcjach filmowych i telewizyjnych. Stał na czele dwóch supergrup – The Raconteurs i The Dead Weather. Zdobywca 12 nagród Grammy będzie promował swój najnowszy album „Boarding House Reach”.

Bilety: www.alterart.pl

Fabia Rebordao

Kiedy: 14 i 15 października

Gdzie: Łódź i Wrocław

Marcin Kydryński, znany krytyk i fan dobrej muzyki, organizuje od lat cykle koncertów prezentujące wybitne postaci muzycznego świata. Tym razem jego gościem jest portugalska piosenkarka fado, Fabia Rebordao i dla miłośników tego gatunku nie ma wątpliwości, że - obok Marizy i Any Moury- Fabia jest najwspanialszą jego wykonawczynią. A wisienką na torcie podczas jej koncertów jest wykonywana najczystszą polszczyzną nieśmiertelna piosenka "Pod Papugami" Czesława Niemena.

Bilety: www.biletomat.pl

Kurt Elling

Kiedy: 18 i 19 października

Gdzie: Wrocław i Łódź

Najwybitniejszy - nie bójmy się tego słowa- obecnie wokalista jazzowy na świecie wystąpi w Polsce. Prestiżowa światowa organizacja Jazz Journalists Association niemal co roku honoruje Ellinga tytułem najlepszego jazzowego wokalisty, ten zaszczyt spotkał go również w 2018. 51-letni Elling jest obecnie u szczytu swoich wokalnych możliwości, ale osobne słowa uznania należą się zespołowi artysty, w skład którego wchodzą fantastyczny pianista Stu Mindenam, basista Clark Sommers, wychwalany przez Herbiego Hancocka, perkusista Kendrick Scott i wszechstronnie wykształcony gitarzysta John McLean. Szykuje się fenomenalny koncert!

Bilety: www.eventim.pl

Tarja Turunen

Kiedy: 24 i 25 października

Gdzie: Gdańsk i Kraków

Znana u nas, już choćby ze świetnego koncertu na Woodstocku, gwiazda symfonicznego metalu z Finlandii zagra dwa koncerty. Zresztą na całym świecie jej klasycznie ustawiony sopran robi kolosalne wrażenie, a zespół Nightwish z jej wokalem zrobił największą karierę. Potem przyszedł czas na solowe występy- też z dużymi sukcesami - i np. gościnna obecność w numerach Scorpions i Within Temptation.

Bilety: www.eventim.pl

Zobacz też: 50 najlepszych hitów na trening

Zobacz również:
REKLAMA